49Zespół BDC MarcPol kończy pierwsze zgrupowanie w tym roku. W środę część zawodników trenowała na rowerze, a część skorzystała z uprzejmości naszego najlepszego biathlonisty Tomasza Sikory i … postanowiła sprawdzić swoje umiejętności w biathlonie. 

Znany z profesjonalizmu i zasad bezpieczeństwa na strzelnicy, Tomasz Sikora który przygotowuje kadrę młodzieżową na MŚ, wytłumaczył i zademonstrował strzelanie, a zawodnicy BDC zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z karabinkiem.

Pod okiem naszego mistrza, kolarze zaznajomili się z tą bardzo trudną dyscypliną. Sami przyznali, że to nie takie proste zgrać przyrządy celownicze. Osobiście mogę dodać, że od razu pobiegł bym na karne rundy, z daleka omijając strzelnicę (uśmiech).

Po południu zawodnicy ćwiczyli na sali gimnastycznej grając w koszykówkę i piłkę nożną. Było o co grać, wszak drużyna przegrywająca wykonywała tradycyjne pompki.

Zespół do czwartku będzie przebywał na zgrupowaniu prowadzonym przez dyr. sport. Grzegorza Gronkiewicza a na początku lutego wyjedzie na kolejne zgrupowanie do Hiszpanii.
.
Z Wisły – Artur Machnik

Galeria zdjęć:

[flagallery gid=60 name=Gallery]