Las Vegas Power Energy Drink – tak brzmi pełna nazwa nowej, polskiej drużyny, którą stworzył Andrzej Domin.

Las Vegas

Andrzej Domin, który w przeszłości prowadził już m.in takie drużyny jak Knauf, czy Dynatek – znów zdecydował się wrócić z własnym teamem do kolarskiego peletonu. W ostatnich latach pomagał indywidualnie kolarzom, biathloniście Tomaszowi Sikorze i drużynie KTK-Kalisz. Teraz dzięki przychylności firmy Las Vegas, dalej może rozwijać polskie kolarstwo i złożył wniosek do UCI o stworzenie grupy kontynentalnej.

W nowym projekcie Domina odnajdujemy mieszankę doświadczenia, jak i młodości. Najwięcej rutyny do ekipy wniosą z pewnością: Adam Wadecki, Artur Detko, Sławomir Kohut, Jarosław Rębiewski oraz Tomasz Lisowicz, a świeżość i przebojowość najmłodsi w teamie: Kornel Sójka, Wojciech Skarżyński, Piotr Wojciechowski, Kamil ZielińskiKonrad Kott.

DSC_0546

“Lubię pomagać kolarzom, a dzięki firmie Las Vegas mam ku temu okazję. To było głównym czynnikiem, który zadecydował o stworzeniu nowej grupy zawodowej”, powiedział dla naszosie.pl Andrzej Domin. “Szkoda, że po tylu latach wciąż ciężko i tak drogo rejestruje się w UCI nową drużynę Continental, która i tak nie ma okazji by wystartować np. w Tour de Pologne”.

Z kolei były mistrz Polski, Adam Wadecki powiedział:

Obecnie przebywamy na obozie koło Bełchatowa, gdzie codziennie rano jeździmy rowerami (na ostrym kole) około trzech godzin. Po obiedzie gramy w piłkę, jeździmy na łyżwach lub pływamy. Korzystamy z uroków bardzo fajnego ośrodka – SolarPark. Mamy wszystko na miejscu, pełnowymiarowy basen, saunę, wszystko co nam jest potrzebne w okresie przygotowawczym. Wszyscy się dobrze znamy, jest bardzo fajna atmosfera i pomimo tego, że niewiele było o nas dotychczas słychać, to na pewno to nadrobimy w sezonie. Osobiście czuję się bardzo dobrze i przygotowania idą w dobrym kierunku. 23 stycznia lecimy na Majorkę, gdzie będziemy robić “bazę kilometrową”

Większość grupy na przełomie stycznia i lutego wybiera się na zgrupowanie do Hiszpanii i na Majorkę, a w lutym wszyscy spotkają się w Polsce. W marcu ponowny wyjazd za granicę. Tym razem będzie to południe Francji, gdzie prawdopodobnie odbędą się pierwsze starty Las Vegas Power Energy Drink Team.

Przygotowali: Andrzej Gucwa i Artur Machnik

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek

Jest może jakaś strona internetowa klubu? Profil na fb?

PAWEŁ
PAWEŁ

JA TEŻ BARDZO PROSZĘ O NAMIARY NA KLUB.

PIkaczuuuu
PIkaczuuuu

nie ma a co Jacuś chciałby zobaczyć nowy klubik? ;]