Adam StachowiakAdam Stachowiak, zawodnik młodszego pokolenia w grupie Zbigniewa Szczepkowskiego ma za sobą pierwszy rok w grupie zawodowej i na koncie brązowy medal DMP oraz torowych MP. Zapraszamy na jego podsumowanie roku 2012.

Mój sezon 2012 w grupie Bank BGŻ Team
– Był to pierwszy rok w grupie zawodowej i to jednej z najlepszych w Polsce. Sama możliwość jeżdżenia w tej grupie to duża radość. Sezon mogę podsumować pozytywnie. Miałem kilka momentów, z których mogę być zadowolony. Generalnie starałem się pomagać jak tylko mogłem i wydaje mi się, że wychodziło mi to w miarę dobrze, gdyż często słyszałem dobre słowa od kolegów z ekipy.

Najmilszy moment w roku
– Gdy mogłem jechać w jednej drużynie z Łukaszem Bodnarem , Błażejem Janiaczykiem i Tomkiem Smoleniem podczas Drużynowych Mistrzostw Polski.

Najgorszy moment
– Kraksa na wyścigu Około Jiżnich Cech (Czechy), po której musiałem się wycofać z wyścigu.Nieciekawie wyglądało wtedy moje kolano…

Sezon 2012 w wykonaniu całej grupy
– Myślę, że sezon można uznać za udany. W każdym wyścigu, który startowaliśmy odgrywaliśmy znaczącą rolę oraz byliśmy wstanie wygrać etapy w Czechach i na Słowacji.

Lider grupy na przestrzeni całego sezonu
– „Witek”.

Współpraca z szefem i obsługą
– Współpraca z dyrektorem sportowym układa mi się bardzo dobrze, a obsługa to pełen profesjonalizm. Sprzęt zawsze mamy przygotowany perfekcyjnie. Generalnie można powiedzieć, że wszystko mamy dopięte na ostatni guzik. To na pewno duży komfort dla zawodnika, kiedy może w pełni skupić się jedynie na startach.

Wakacje
– Na wakacjach nie byłem, ale udało mi się odpocząć od roweru w taki sposób, że z wielką chęcią wróciłem do treningów.

Wzmocnienia Bank BGŻ Team na sezon 2013
– Myślę, że wzmocnienia jakie dokonały się w naszej ekipie przełożą się na jeszcze lepszy sezon 2013. Każdy z pozyskanych zawodników wniesie coś nowego do grupy. Będziemy więc jeszcze silniejsi.

 

Źródło + Foto: Bank BGŻ Team