Boy Van PoppelDrużyna Vacansoleil – DCM potwierdziła transfer Boya van Poppela z ekipy UnitedHealthcare Pro Cycling. Holenderski kolarz znajdzie się w drużynie wraz ze swoim młodszym bratem, Dannym. Dyrektorem sportowym ekipy jest…ich ojciec – Jean Paul van Poppel.

Młodszy z braci van Poppel – niespełna 20 letni zawodnik młodzieżowego Rabobanku podpisał kontrakt już wcześniej. Poprzednie sezony Danny poświęcał bardziej na szlifowanie swoich umiejętności crossowych, natomiast sezon 2012 spędził już jako pełnoprawny szosowiec. Wygrał między innymi prolog i dwa etapy Thüringen-Rundfahrt, a także jeden etap Vuelta Ciclista a Leon.

Boy van Poppel po prawie pięciu latach spędzonych w Rabobank CT od 2010 roku był zawodnikiem UnitedHealthcare Pro Cycling. Pierwszy rok w amerykańskiej ekipie to przede wszystkim czwarte miejsce podczas Ronde van Drenthe. Rok 2012 był dla van Poppela bardzo udany. Zawodnik osiem razy stawał na podium, w tym zaliczył świetny występ w Tour of Britain. Na mecie w Guiford (8 etap) wyprzedził go tylko sam Mark Cavendish. Patrząc na rozwój jego umiejętności istnieje spore prawdopodobieństwo, że jego kariera potoczy się podobnym torem jak jego ojca – który miał na swoim koncie zwycięstwa etapowe w każdym z trzech Wielkich Tourów.

Oprócz braci van Poppel drużynę Tomka Marczyńskiego wzmocnią: Grega Bole (Lampre – ISD), Juan Antonio Flecha (Sky), Wesley Kreder (angaż po stażu), José Rujano (Androni) i Willem Wauters (angaż po stażu).

Arek Waluga