Stefano GarzelliZwycięzca Giro d’Italia z 2000 roku, Stefano Garzelli podpisał roczny kontrakt z włoską ekipą Vini Fantani. 39-letni zawodnik marzy o ponownym występie we włoskim tourze.

Przez sześć ostatnich lat Garzelli ścigał się w grupie Acqua & Sapone, która z końcem roku przestaje istnieć.

„Marzę o ponownym występie w Giro  d’Italia, wyścigu który jest mocno związany z moja karierą” – powiedział Włoch dla La Gazetta dello Sport. „Nie możemy zapominać o tym, że musimy zostać zaproszeni na Giro, choć sezon nie kończy się w maju. Wciąż jestem zdeterminowany i gotowy do poświęceń” – dodał.

Garzelli wygrał Giro w 2000 roku, w 2002 był drugi, wygrał 10 etapów włoskiego touru i dwa razy był najlepszym góralem wyścigu – w 2009 i 2011 roku.

„Musimy byc realistami w naszych celach na przyszły sezon. Według mnie zwycięstwo etapowe w Giro byłoby wielkim sukcesem dla Vini Fantini. Może ponownie powalczę o koszulkę górala…”

Przypomnijmy, że dwuletni konrakt z włoską grupą podpisał Paweł Poljański.

Poprzedni artykułJérôme Coppel będzie gregario Reina Taaramäe
Następny artykułMłody Polak na zapleczu Garmin-Sharp!
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments