RadioShack-Nissan-TrekNissan potwierdził doniesienia z czwartku i rozstaje się z drużyną Radioshack. Firma produkująca samochody nadal będzie honorować obowiązki finansowe obowiązujące w 2013 roku, ale jej logo zniknie m.in. z koszulek.

Nissan w 2011 roku odnowił kontrakt z Radioshack (właśnie do 2013r.), ale w związku z kiepską sytuacją drużyny i kolarstwa w ogóle postanowił go nie przedłużać.

Drużyna była powiązana z oskarżeniami przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA) wobec Lance`a Armstronga (byłego kolarza tej ekipy) oraz drużyny US Postal. Szef Radioshack– Johan Bryuneel odszedł z zespołu, a jeden z kolarzy– Frank Schleck nie przeszedł kontroli dopingowej podczas tegorocznego wyścigu Tour de France.

David Reuter, wiceprezydent amerykańskiego Nissana tak powiedział brytyjskiemu dziennikowi The Guardian: Nissan i managment Radioshack-Nissan-Trek zdecydował o podjęciu umowy, w wyniku której Nissan natychmiast rezygnuje ze sponsorowania drużyny z dopełnieniem zobowiązań w nadchodzącym roku.

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments