Caleb FairlyAmerykanin Caleb Fairly podpisał kontrakt z ekipą Garmin-Sharp. To drugie podejście zawodnika do tej drużyny, po tym jak w 2010 roku odbywał tam staż.

25. letni kolarz występował ostatnio w SpiderTech powered by C10, ale od 2013 roku ta drużyna nie będzie obecna w światowym peletonie. Zawodnicy musieli poszukać sobie nowych pracodawców i z nadzieją patrzeć na przyszły sezon. Guillaume Boivin i Brian Bach Vandborg zakotwiczyli w Cannondale, François Parisien w Argos-Shimano, Hugo Houle w Ag2r – La Mondiale a wspomniany Fairly został przygarnięty przez amerykańską drużynę WorldTour.

„Jestem bardzo podekscytowany, że mogę powrócić do tej drużyny. Bardzo miło wspominam pobyt tutaj podczas stażu, była bardzo dobra atmosfera i dzięki temu przyszły też moje dość dobre wyniki (3. miejsce w Giro della Toscana). Chcę być częścią tego zespołu i rozwijać swoje umiejętności. Tęskniłem za ściganiem na najwyższym poziomie” – mówi o podpisaniu umowy Caleb Fairly.

Bardzo pozytywnie o zawodniku wypowiada się jego nowy manager, Jonathan Vaughters: ”Caleb to bardzo duży talent i cieszę się, że mam go z powrotem w zespole. W czasie pobytu u nas na stażu, był najlepszy z młodych zawodników. Niestety straciliśmy go na rzecz HTC – Highroad. W tym roku szczęście się do nas uśmiechnęło i Fairly może ponownie trenować pod naszym okiem”

 

Arek Waluga