Joaquim RodriguezJoaquim Rodriguez od momentu kiedy UCI ogłosiła, że jego drużyna Katusha nie otrzymała licencji WorldTour – dostał kilka ofert od innych pracodawców. Hiszpan czeka jednak z decyzją.

W rozmowie z Biciciclismo.com – Angel Edo, menadżer zawodnika opowiadał o przyszłości swojego kolarza. „To oczywiste, że wszystkie drużyny są zainteresowane pozyskaniem numeru jeden na świecie. Najlepiej byłoby jednak, gdyby wszyscy Hiszpanie z Katushy, czyli Xavier Florencio, Alberto Losada, Daniel Moreno oraz członkowie personelu trafili do jednego zespołu”, powiedział.

Edo potwierdził również, że członkowie rosyjskiego teamu mogą w zaistniałej sytuacji rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron. „Purito” na razie nie zamierza odchodzić z Katushy. Wstrzyma się z decyzją co najmniej do 19 stycznia, czyli dnia prezentacji ekipy. „Na razie priorytetem jest walka o licencję WolrdTour. Decyzja UCI nie jest jasna i drużyna będzie walczyć o swoje prawa. Jeśli chodziłoby o sprawy etyczne, to w „pierwszej dywizji” nie byłoby połowy obecnych składów”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments