Leszek Pluciński, który w tym sezonie reprezentował barwy Wibatechu, od nowego roku będzie jeździł w ekipie BDC MarcPol Team. Górski mistrz Polski orlików z drużyną Dariusza Banaszka podpisał dwuletni kontrakt.

Młody, utalentowany zawodnik, bardzo dobrze jeżdżący po górach, dołączy do ekipy BDC. Jak powiedział nam Dariusz Banaszek, dyrektor sportowy grupy Leszek będzie ścigał się w ciężkich, górskich wyścigach zarówno w Polsce, jak i za granicą.

“Obserwowałem Leszka od dłuższego czasu, to młody, ambitny chłopak, bardzo dobrze radzący sobie w górach. Będzie dla nas wzmocnieniem szczególnie na etapach i wyścigach górskich. Na pewno szybko zaaklimatyzuje się u nas, liczę że pod okiem bardziej doświadczonych kolegów rozwinie się jeszcze bardziej” – powiedział szef grupy.

A tak Leszek opowiada o swoim transferze:

Miałem propozycje z innych klubów, rok temu ścigałem się we Francji i myślałem też o powrocie na zachód. Jednak wiele dobrego w kolarskim peletonie słyszałem o ekipie p. Darka. Dobre warunki do rozwoju mojej kariery spowodowały, że podjąłem decyzję o przejściu do BDC.

Góry to moja specjalność i dalej w tym kierunku chcę się rozwijać, również w wyścigach etapowych. Moim celem będą ciężkie wyścigi po górach w Polsce i za granicą.

Zapytany o swoje cele na dwa najbliższe lata powiedział:

“Plany mam ambitne na te dwa najbliższe lata, na pewno medal w Górskich Mistrzostwach Polski w elicie, etapy największych “etapówek”w Polsce, chciałbym także wziąć udział w Tour de Pologne”.

Przypomnijmy, że wcześniej do drużyny BDC MarcPol dołączył innych zawodnik Wibatechu – Jakub Foltyn.