Dirk Bellemakers podpisał kontrakt z ekipą Lotto Belisol. Wypełnił on wolny wakat po Giannim Meersmanie i ma wzmocnić drużynę w wyścigach klasycznych. Jego poprzednią drużyną była Landbouwkrediet-Euphony.

Dirk Bellemakers jest zawodnikiem, który potrafi poświęcić się dla kolegów z drużyny oraz ma pozytywne nastawienie do życia. Potrafi zabrać się w ucieczkę, aby drużyna na tym skorzystała, ale także jest w stanie pociągnąć pogoń. Zwłaszcza ardeńskie klasyki pasują do niego; w tym celu trenuje z Jellem Vanendertem, zatem obaj powinni być do nich odpowiednio przygotowani– czytamy w oświadczeniu drużyny.

28- letni kolarz rozpoczął profesjonalną karierę w 2003 roku. Ma na koncie dwa zwycięstwa: w GP Stad Geraardsbergen (2008r.) oraz w Sint-Elooisprijs Ruddervoorde (2011r.).

Oczywiście jestem bardzo zadowolony z szansy, którą otrzymałem. Zawsze wierzyłem, że mogę pójść krok wyżej i teraz stanęła przede mną okazja, którą będę brał obiema rękami. Wydaje się, że przejście do drużyny WorldTour w wieku 28 lat to zbyt późno, ale przez moje studia ekonomiczne mogłem wszystko poświęcić kolarstwu dopiero przez ostatnie dwa lata. Dlatego uważam, że ciągle mogę się rozwijać na wielu poziomach. Poprzez jazdę w lepszej drużynie, branie udziału w bardziej wymagających wyścigach oraz ciężką pracę– powiedział Bellemakers.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments