Jeden z najbardziej doświadczonych kolarzy ekipy Saxo-Tinkoff– Nicki Sorensen podsumował ubiegły sezon, opowiedział o obozie przygotowawczym oraz przedstawił swoje główne zadania na rok 2013.

Jak wspominasz Wasz coroczny obóz przygotowawczy, który niedawno się odbył?

To było wspaniałe doświadczenie. Zapewniono nam wspaniałe atrakcje, takie jak granie w piłkę nożną, w siatkówkę, nurkowanie i wiele wiele innych rzeczy.

A jak oceniasz ostatni sezon?

To był rok w którym nie mieliśmy zbyt wiele szczęścia. Większość naszych najsilniejszych kolarzy, którzy byli jednocześnie faworytami do zwycięstw, borykało się z kontuzjami lub innymi problemami. Ale w końcu pokazaliśmy naszą moc i udowodniliśmy, że jesteśmy prawdziwą drużyną wygrywając Vuelta a Espana.

Jaka była dla Ciebie największa niespodzianka w tym roku?

Największą niespodzianką było dla mnie prawdopodobnie to, że Alberto zaatakował na tamtym pamiętnym etapie Vuelty [Nicki mówi o 17. etapie Vuelty- przyp.red.] i tym samym zapewnił sobie wygraną w całym wyścigu. Nikt nie spodziewał się tak wczesnego ataku i to zaskoczyło samego Rodrigueza. Alberto nigdy się nie poddaje. To jest jedna z jego największych sił i to oddziałuje także na resztę drużyny. Wobec tego daje nam to sporo energii.

Z których swoich występów jesteś najbardziej dumny?

Rezultat, z którego jestem najbardziej dumny to wygrana w GP Baghelli. Był to mój ostatni wyścig w sezonie i pierwsza wygrana w profesjonalnej karierze we Włoszech, które są moim drugim domem po Danii.

Jakie masz oczekiwania w stosunku do przyszłego sezonu?

W następnym sezonie moim najważniejszym celem będzie Giro d`Italia, gdzie będę chciał pomóc Rafałowi Majce w klasyfikacji generalnej, ale także w zwycięstwach etapowych. Wierzę, że Rafał jest w stanie osiągnąć dobry rezultat w „generalce” oraz zrobić krok naprzód. Ale mam nadzieję, że także sam będę mógł coś dla siebie wygrać. Znakomicie byłoby mieć wygraną etapową również w Giro, skoro mam je już w Tourze i Vuelcie.

Źródło: www.teamsaxobanktinkoffbank.com

Tłumaczyła: Marta Wiśniewska