Jonathan Tiernan-Locke w przyszłym sezonie zadebiutuje na szczeblu WorldTour, po tym jak podpisał kontrakt z Sky Team. Brytyjczyk chciałby wystartować w swoim pierwszym Wielkim Tourze w karierze – Vuelta a Espana.

“Istnieje taka możliwość, że pod koniec sezonu wystartuję w Vuelta a Espana, ale nie jest to jeszcze pewna informacja”, powiedział Tiernan-Locke“Chcę wystartować w Wielkim Tourze i zobaczyć, jak moje nogi zareagują na taki wysiłek. Dzięki temu odkryje swoje prawdziwe, kolarskie oblicze”, dodał.

28-letni zawodnik, który w tym sezonie ścigał się dla Endura-Racing był prawdziwą rewelacją w 2012 roku. Formą zaimponował wczesną wiosną, kiedy to triumfował w Tour Méditerranéen oraz w Tour du Haut Var. Pod koniec sezonu wygrał Tour of Britain oraz zanotował solidny występ podczas Mistrzostw Świata w Valkenburgu.

“Muszę poprawić się w każdym aspekcie. Będę ciężko trenował już podczas Bożego Narodzenia. Dla mnie to nowość, bo zwykle wtedy się relaksowałem. Teraz będziemy mieć w tym czasie drugie zgrupowanie na Majorce, bo pod koniec stycznia i w lutym trzeba być w formie”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej