Po roku przerwy w występach w Grand Tourach Jakob Fuglsang (Astana) będzie liderem swojej drużyny podczas 100. edycji Tour de France. Informację potwierdził menadżer kazachskiej ekipy– Giuseppe Martinelli.

Jakob wystąpi także jako lider w wyścigu Paryż-Nicea, Dauphine oraz kilku klasykach– dodał Martinelli udzielając wywiadu Cyclingnews HD.

Fuglsang był liderem swojej byłej drużyny– Radioshack podczas tegorocznego wyścigu Giro d`Italia, dopóki wyeliminowała go kontuzja kolana. Następnie 27-latek miał dobrą, środkową część sezonu, gdzie zwyciężył w Tour of Austria oraz Tour of Luxemburg. W sierpniu zaś podpisał trzyletni kontrakt z Astaną.

Podobnie jak Duńczyk, po raz pierwszy w wyścigu dookoła Francji wystartuje jego kolega z drużyny– Enrico Gasparotto. Triumfator Amstel Gold Race zrezygnował z udziału w Giro, koncentrując się na La Grand Boucle.

Po raz pierwszy w moim życiu istnieje możliwość, abym wystąpił w Tour de France. I skorzystam z tego pomagając Jakobowi zająć dobre miejsce w klasyfikacji generalnej lub wygrać jakieś etapy. Będzie to mój pierwszy start w Tourze, zatem będę czuł się jak dziecko podczas pierwszego dnia w szkole.

Marta Wiśniewska