Kolejnym a zarazem ostatnim kolarzem jaki został zakontraktowany do składu ekipy CCC Polsat Polkowice na sezon kolarski 2013, został kolarz ekipy Saxo Bank, Jarosław Marycz.

Jak informuje kierownictwo Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice, w ostatnich dniach, został podpisany dwuletni kontrakt z Jarosławem Maryczem, zawodnikiem który w minionych sezonach ścigał się w ekipie Pro Tour – Saxo Bank.

Zawsze chciałem mieć w składzie ekipy CCC Polsat Polkowice Jarka Marycza – powiedział dyrektor sportowy ekipy, Piotr Wadecki. Kiedy ekipa Saxo Bank nie znalazła miejsca dla Jarka, natychmiast zadzwoniłem do niego i zaproponowałem mu ściganie w naszej ekipie. To bardzo ambitny, waleczny a przede wszystkim doświadczony kolarz który ostatnie sezony spędził w jednej z najlepszych zawodowych ekip kolarskich i ścigał się w najważniejszych wyścigach na świecie. Ponieważ w sezonie 2013 ekipa CCC Polsat Polkowice będzie ekipą Professional Continental i w dużej części będzie startowała w wyścigach zagranicznych, wówczas  doświadczenie zdobyte przez Jarka będzie ekipie bardzo pomocne. Ponadto, będzie mógł  się nim podzielić z  młodymi  kolarzami naszej ekipy i być dla nich wzorem jak trzeba budować i rozwijać swoją karierę kolarską.

Jarosław Marycz to kolarz, który w swej zawodniczej karierze odniósł kilka ważnych zwycięstw zdobywając również tytuły mistrzowskie. W 2008 roku będąc kolarzem kategorii orlik (U-23) zdobył tytuł Mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas. W następnym roku ponownie sięgnął po kolejny tytuł mistrzowski, wygrywając również jazdę indywidualną na czas. Na Mistrzostwach Europy w 2009 r. w kat. U-23 zdobył srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego. W 2010 roku, będąc już zawodnikiem Saxo-Banku, wywalczył na Mistrzostwach Polski w Kielcach złoty medal w jeździe  indywidualnej na czas w kategorii elita. Ma na swym koncie również zwycięstwa m.in. w wyścigu Berner Rundfahrt, na etapie Tour du Loir-Cher i Tour de Slovaquie oraz tegoroczne zwycięstwo w wyścigu Japan Cup.

Bardzo się cieszę, że w najbliższym sezonie będę mógł reprezentować barwy ekipy CCC Polsat Polkowice – powiedział Jarosław Marycz. Nie ukrywam, że ostatnie tygodnie były dla mnie bardzo trudne. Po wygraniu dla ekipy Saxo Bank wyścigu w Japonii miałem cichą nadzieję , że mój kontrakt zostanie przedłużony na kolejny sezon. Niestety stało się inaczej. Kiedy poinformowano mnie, że nie widzą mojej osoby w składzie ekipy, było już zbyt późno by szukać miejsca w innych ekipach ProTour. Owszem, pojawiły się propozycje pracy ale były one skierowane od ekipy kontynentalnych.
Dziękuje Piotrowi Wadeckiemu a także sponsorowi ekipy , że w tej dość trudnej dla mnie sytuacji, wyciągnięto do mnie pomocną dłoń oferując mi miejsce w ekipie CCC Polsat Polkowice. Mam nadzieję, że moje doświadczenie kolarskie, zaangażowanie i praca na rzecz ekipy, przyczynią się do jak największych sukcesów w zbliżający się sezonie kolarskim 2013.  

Podpisaniem kontraktu z Jarosławem Maryczem, ekipa CCC Polsat Polkowice zakończyła kompletowanie składu na zbliżający się sezon kolarski 2013.

Ostatecznie skład ekipy przedstawia się następująco: Josef Cerny, Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Tomasz Kiendyś,  Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Jacek Morajko, Mateusz Nowak, Łukasz Owsian, Marek Rutkiewicz, Davide Rebellin, Grzegorz Stępniak i Mateusz Taciak.

Źródło: CCC Polsat

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments