25-letni Chorwat znany z polskich tras – Kristjan Durasek podpisał kontrakt z Lampre-Merdia. Dla dotychczasowego zawodnika drużyny Adria Mobil sezon 2013 będzie pierwszym w WorldTour.

Durasek w przeszłości ścigał się również w znanych z polskich wyścigów drużynach: Loborika – Favorit Team, czy też Perutnina Ptuj. Przed rokiem był 4. w Memoriale Henryka Łasaka, a w tym sezonie był 9. na królewskim etapie i 14. w klasyfikacji generalnej Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich.

Uznanie w oczach szefostwa Lampre-Merida zyskał głównie we włoskich wyścigach. W tym sezonie był siódmy w Giro dell’Appennino, trzeci w GP Industria & Artigianato – Larciano, trzeci na etapie i dziesiąty w generalce Giro di Padania. Dodatkowo rok temu był podwójnym mistrzem swojego kraju. W sezonie 2012 nie obronił tytułów w jeździe na czas i w wyścigu ze startu wspólnego. Zdobył za to dwa srebra.

„To spełnienie moich marzeń i ogromna satysfakcja z tego, że osiągnąłem to kosztem ogromnego wysiłku”, powiedział. „Dziękuję również moim poprzednim zespołom, bo bez nich moja kariera nie rozwijałaby się. Mam za sobą najlepszy sezon i jestem pewien, że mogę poprawić swoje umiejętności dzięki drużynie Lampre”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments