UAE Team Emirates zaprezentował skład na 45. edycję Volta ao Algarve (20-24 lutego 2019). Liderem młodego zespołu będzie Fabio Aru.

Aru rozpoczął sezon od startu w dwóch klasykach na Majorce, gdzie zajął 8. i 15. miejsce. Volta ao Algarve będzie dla 28-letniego kolarza pierwszym wyścigiem etapowym w sezonie.

Po dobrym starcie w mallorca challenge, liczę na to, że będę miał jeszcze lepsze odczucia po tym wyścigu. Chcę potwierdzić wzrost mojej formy

– powiedział Włoch w rozmowie dla oficjalnej strony UAE Team Emirates.

Fabio Aru startował w Algarve trzy lata temu. Wówczas zajął 9. miejsce w klasyfikacji generalnej, a na etapie z metą na Alto do Malhao finiszował na 2. pozycji. Na trasie Volta ao Algarve oprócz Malhao znajduje się także podjazd na Alto da Foia, co powinno odpowiadać liderowi UAE Team Emirates.

Wyścig zapewnia etapy, na których jest duża szansa do testowania. Będę jechać z charakterem i wybierać etapy, które najbardziej pasują do moich możliwości

– dodaje Fabio Aru.

Średnia wieku kolarzy UAE Team Emirates wynosi zaledwie 24,7. Najmłodsi są dwaj 20-latkowie Tadej Pogacar i Jasper Philipsen. Belgijski sprinter wygrał już w tym sezonie etap na Santos Tour Down Under. Na sprinterskich odcinkach pokazać się zechce również Simone Consonni, który ma za sobą udany start w Vuelta a San Juan. W Argentynie jechał także Valerio Conti.

Podobnie jak Fabio Aru, na Majorce ścigali się Simone Petilli i Kristjan Durasek. 31-letni Chorwat zawyża średnią wieku kolarzy UAE Team Emirates na Volta ao Algarve.