Zespół Argos-Shimano ogłosił, że firma Shimano przedłużyła umowę sponsorką z holenderską ekipą o kolejne dwa lata.

Głównie dzięki sukcesom swoich sprinterów: Johna Degenkolba i Marcela Kittela, Argos-Shimano ma duże szanse na uzyskanie licencji UCI WorldTour na 2013 rok. Na początku jesieni, kobiecy oddział wzmocnił się o dwukrotną mistrzynię świata i mistrzynię Europy juniorek – Brytyjkę Lucy Garner.

Dziś jest wielki dzień dla nas. Odnowiliśmy umowę z Shimano i będziemy mogli kontynuować naszą strategię rozwoju, którą stworzyliśmy w zeszłym roku”, powiedział właściciel i manager zespołu – Iwan Spekenbrink. 

“Dzięki firmie Shimano, ścigamy się na najlepszych dostępnych komponentach kolarskich. Shimano odegrało również ważną rolę w naszej przeszłości i to właśnie im zawdzięczamy naszą obecną sytuację. W tych burzliwych czasach firma pokazuje, że jest niezawodna i na długo zobowiązała się do inwestowania w kolarstwo”, dodał.

“Nie zastanawialiśmy się długo, czy kontynuować naszą umowę sponsorską z Argos-Shimano. Nawet w tych trudnych czasach dla kolarstwa”, powiedział Marc van Rooij – prezes Shimano Europe.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej