Dzisiaj trochę egzotyki. Kolarze z Panamy, Etiopii, Erytrei, Japonii i Egiptu zasilą w następnym sezonie ekipy ProContinental dając swoim krajom nadzieję na start w wielkich wyścigach i tym samym globalizując kolarstwo.

Jeśli Afrykanie okażą się na rowerach tak silni jak w biegach długich, to wkrótce europejczyk w pierwszej 10 Tour de France będzie sukcesem. Śledźmy zatem losy MTN Qhubeki i trzymajmy za nich kciuki.

Po cichu barwy zmieniło kilku solidnych kolarzy. Mauro Santambrogio z BMC przechodzi do Vini Fantini, a Sep Vanmarcke czyli nadzieja na następcę Boonena, podpisał kontrakt z ekipą, która nie ma nazwy czyli ExRabobankiem (może nazwać ją roboczo Team Na Debecie).

Skład skompletowała ekipa CCC Polsat Polkowice. Pojedzie w nim 17 kolarzy i nie potwierdziły się plotki dotyczące rzekomego zasilenia szeregów “pomarańczowych” przez braci Velits czy Jarosława Marycza. Ten ostatni ponoć ma zakotwiczyć w jakiejś włoskiej ekipie…

Alonso Ospina HernandezGobernacion de Antioquia – Indeportes AntiquiaMovistar

kto skąd dokąd
Danilo Napolitano Acqua e Sapone Accent Jobs – Wanty
Jan Hirt Lepard Trek Continental Radioshack Nissan
Guillaume Boivin Spidertech p/b C10 Cannondale Pro Cycling
David Boily Spidertech p/b C10 Cannondale Pro Cycling
Ramon Carretero Movistar CT Vini Fantini
Brian Vandborg Cannondale Pro Cycling
Alister Ratcliff Garmin-Chipotle Team 3M
Davy Commeyne Landbouwkrediet-Euphony Accent Jobs – Wanty
Junya Sano Team Nippo Vini Fantini
Ewan Huffman Astana
Ronan van Zandbek Argos Shimano Cyclingteam de Rijke – Shanks
Ahmed Mohammed Aalaa MTN-Qhubeka
Tesfay Abrhaha Habtemariam MTN-Qhubeka
Alem Abebe MTN-Qhubeka
Alex Dowsett Sky Procycling Movistar
Martin Mortensen Vacansoleil – DCM Team Cult Energy
Martin Reimer MTN-Qhubeka
Davide Rebellin Meridiana Kamen Team CCC Polkowice
Carlos Verona Quintanilla BH Burgos – Castilla y Leon Omega Pharma Quickstep
Georg Preidel Team Type 1 – Sanofi Argos – Shimano
William Clarke Champion System Argos – Shimano
Sep Vanmarcke Garmin-Sharp Rabobank ( white label )
Thomas Peterson Garmin-Sharp Argos – Shimano
Mauro Santambrogio BMC Racing Team Vini Fantini
Francois Parisien Spidertech p/b C10 Argos – Shimano
Wouter Wipper Lotto – Belisol Team 3M
Tarik Chaoufi Euskatel Euskadi
Ioannis Tammouridis SP Tableware Euskatel Euskadi
Walentin Iglinski Astana Ag2r-La Mondiale
Roy Jans An Post Sean Kelly Accent Jobs – Wanty
Nariyuki Masuda Utsunomiya Blitzen Cannondale Pro Cycling
Robert Vrecer Team Vorarlberg Euskatel Euskadi
Andre Schulze Team Netapp Euskatel Euskadi
Steffen Rodochla Team NSP-Ghost Euskatel Euskadi
Jure Kocjan Team Type 1 – Sanofi Euskatel Euskadi
Alexandre Blain Endura Racing Raleigh – GAC
Mark Cavendish Sky Procycling Omega Pharma Quickstep
Ivan Velasco Euskatel Euskadi Caja Rural
Javier Moreno Androni Giocattoli Caja Rural
Leonardo Duque Cofidis Colombia – Coldeportes
Florian Gaugl Team Vorarlberg Cannondale Pro Cycling
Mauro Finnetto Vini Fantini
Marco Frapporti Team Idea Androni Giocattoli – Venezuela
Willem Wauters Vacansoleil – DCM
Filippo Pozzato Farnese Vini Selle Italia Lampre-Merida
Benjamin Verraes Bofrost Steria Accent Jobs – Wanty
Jonathan Tiernan Locke Endura Racing Sky Procycling
Marc Goos Rabobank Continental Team Rabobank
Andrea Peron Team Type 1
Sander Helven Topsport Vlaanderen-Baloise
Michel Koch LKT Team Brandenburg Cannondale Pro Cycling
Jasper De Buyst Bontrager Livestrong Topsport Vlaanderen-Baloise
Kenneth Vanbilsen An Post Sean Kelly Topsport Vlaanderen-Baloise
Larry Varbasse BMC – Racing
Rory Sutherland United Healthcare Saxo Bank – Tinkoff Bank
Ian Boswell Bontrager Livestrong Sky Procycling
Thomas Raeymaekers Team Type 1
Kevin Demesmaeker Team Type 1
Ariel Maximilliano Richeze Team Nippo Lampre-Merida
Sebastian Lander Glud & Marstrand – LRO BMC – Racing
Ruben Fernandez Andujar Caja Rural
Jose Mendes La Anarte Rota des Moveis Team Netapp – Endura
Ralf Matzka Thuringer Energie Team Team Netapp – Endura
David De La Cruz Melgarejo Caja Rural Team Netapp – Endura
Gediminas Bagdonas An Post Sean Kelly Ag2r-La Mondiale
Dario Cataldo Omega Pharma Quickstep Sky Procycling
Joe Dombrowski Bontrager Livestrong Sky Procycling
Jeremy Bescond Cofidis
Jay McCarthy Team Jayco – Ais Saxo Bank – Tinkoff Bank
Garikoitz Bravo Caja Rural Euskatel Euskadi
Jose Serpa Perez Androni Giocattoli Lampre-Merida
Francesco Reda Acqua e Sapone Androni Giocattoli – Venezuela
Niklas Arndt LKT Team Brandenburg Argos – Shimano
Heinrich Haussler Garmin-Sharp IAM Cycling
Kevin Ista Rabobank Continental Team IAM Cycling
Aleksandr Pliushin Lepard Trek Continental IAM Cycling
Aleksejs Saramotis Cofidis IAM Cycling
Gabriel Rasch FDJ-Bigmat Sky Procycling
Stefan Denifl Vacansoleil – DCM IAM Cycling
Marco Bandiera Omega Pharma Quickstep IAM Cycling
Matteo Pelucchi Team Europcar IAM Cycling
Domenik Klemme Argos Shimano IAM Cycling
Pirmin Lang Atlas Personal Jakroo IAM Cycling
Matthias Brandle Team Netapp IAM Cycling
Danny van Poppel Rabobank Continental Team Vacansoleil – DCM
Thomas Sprengers Lotto – Belisol Topsport Vlaanderen-Baloise
Johan Le Bon Bretagne – Schuller FDJ-Bigmat
Jack Bobridge Orica Greenedge Rabobank
Anton Vorobnev Itera Katusha Katusha Team
Danilo Hondo Lampre ISD Radioshack Nissan
Youcef Reguigui GSPA MTN-Qhubeka
Johann Van Zyl MTN-Qhubeka
Andreas Stauff Eddy Merckx Indeland MTN-Qhubeka
Kristian Sbaragli MTN-Qhubeka
Alessandro Malaguti Miche Guerciotti Androni Giocattoli – Venezuela
Jacek Morajko Vacansoleil – DCM CCC Polkowice
Stijn Devolder Vacansoleil – DCM Radioshack Nissan
Gerald Ciolek Omega Pharma Quickstep MTN-Qhubeka
Miguel Ubeto Androni Giocattoli – Venezuela Ag2r-La Mondiale
Jay Robert Thompson United Healthcare MTN-Qhubeka
David Tanner Saxo Bank – Tinkoff Bank Rabobank
Robert Wagner Radioshack Nissan Rabobank
Arnaud Gerard FDJ-Bigmat BRETAGNE SECHE ENVIROMENT
Alexander Kolobnev Katusha Team Saxo Bank – Tinkoff Bank
Elia Favilli Farnese Vini Selle Italia Lampre-Merida
Diego Rosa Androni Giocattoli – Venezuela
Remi Cusin Team Type 1 – Sanofi IAM Cycling
David Garcia Lopez Movistar Sky Procycling
Erik Gustav Larsson Vacansoleil – DCM IAM Cycling
Luka Mezgec Sava Argos – Shimano
Grega Bole Lampre ISD Vacansoleil – DCM
Ignatas Konovalovas Movistar MTN-Qhubeka
Yves Lampaert Topsport Vlaanderen-Baloise
Marzio Bruseghin Movistar Saxo Bank – Tinkoff Bank
Donato De Ieso Colnago CSF Inox
Matti Breschel Rabobank Saxo Bank – Tinkoff Bank
Jon Aberausturi Izaga Orbea Continental Euskatel Euskadi
Fabio Taborre Acqua e Sapone Farnese Vini
Francesco Chicchi Omega Pharma Quickstep Farnese Vini
Alessandro Petacchi Lampre ISD Farnese Vini
Vyascheslav Kuznetzov Itera Katusha Katusha Team
Alessandro De Marchi Androni Giocattoli Cannondale Pro Cycling
Cameron Wurf Champion System Cannondale Pro Cycling
Julian Kern Lepard Trek Continental Ag2r-La Mondiale
Steele Van Hoff Chipotle – First Solar Garmin-Sharp
Edoardo Zardini Colnago CSF Inox
Filippo Fortin Team Type 1 – Sanofi Colnago CSF Inox
Alexandre Geniez Argos Shimano FDJ-Bigmat
Roberto Ferrari Androni Giocattoli Lampre-Merida
Gianluca Brambilla Colnago CSF Inox Omega Pharma Quickstep
Davide Villella Cannondale Pro Cycling
Robert Kiserlovski Astana Radioshack Nissan
Murilo Fischer Garmin-Sharp FDJ-Bigmat
Daniele Benatti Radioshack Nissan Saxo Bank – Tinkoff Bank
Juan Antonio Flecha Sky Procycling Vacansoleil – DCM
Domenico Pozzovivo Colnago CSF Inox Ag2r-La Mondiale
Fabien Schmidt Roubaix Lille Metropolie Sojasun
Ewaldas Siskievicuis La Pomme Marseille Sojasun
Julien El Fares Team Type 1 – Sanofi Sojasun
Remi Pauriol FDJ-Bigmat Sojasun
Nick Nuyens Saxo Bank – Tinkoff Bank Garmin-Sharp
Arkaitz Duran Aroca Movistar
Wasyl Kirienka Movistar Sky Procycling
Christophe Le Mevel Garmin-Sharp Cofidis
Dario Cataldo Omega Pharma Quickstep Sky Procycling
Tim Duggan Liquigas Spidertech by C10
Daniel Navarro Saxo Bank – Tinkoff Bank Cofidis
Andrea Guardini Farnese Vini Selle Italia Astana
Daniel Fuglsang Radioshack Nissan Astana
Michael Matthews Rabobank Greenedge – Orica
Jan Polanc Radenska Lampre-Merida
Guillaume Levarlet Saur Sojasun Cofidis
Reto Hollenstein Team Netapp IAM Cycling
Marcel Wyss IAM Cycling
Patrick Schelling Atlas Personal Jakroo IAM Cycling
Marcel Aregger Atlas Personal Jakroo IAM Cycling
Sebastien Reichenbach IAM Cycling
Yauheni Hutarovich FDJ-Bigmat Ag2r-La Mondiale
Vicenzo Nibali Liquigas Astana
Lars Peter Nordhaug Sky Procycling Rabobank
Nicolas Roche Ag2r-La Mondiale Saxo Bank – Tinkoff Bank
Davide Appolonio Team Sky Ag2r-La Mondiale
Carlos Betancur Acqua e Sapone Ag2r-La Mondiale
Denis Rohan Team Jayco – Ais Greenedge – Orica
Jerome Coppel Saur Sojasun Cofidis
Alesandro Vanotti Liquigas Astana
Valerio Agnoli Liquigas Astana
Romain Hardy Bretagne – Schuller Cofidis
Laurent Pichot Bretagne – Schuller FDJ-Bigmat
Romain Lemarchand Ag2r-La Mondiale Cofidis
Steve Chainel FDJ-Bigmat Ag2r-La Mondiale
Samuel Dumoulin Cofidis Ag2r-La Mondiale
Niccolo Bonifacio Lampre-Merida
Roman Kreuziger Astana Saxo Bank – Tinkoff Bank
Pieter Serry Topsport Vlaanderen Omega Pharma Quickstep
Tim Wellens Lotto Belisol
Maurits Lammertink Jo Piels Cycling Vacansoleil – DCM
Dominic Nerz Liquigas BMC – Racing
Daniel Oss Liquigas BMC – Racing
Sylwester Szmyd Liquigas Movistar
Eros Capecchi Liquigas Movistar
Cyril Bessy Saur Sojasun Cofidis
Warren Barguil Argos – Shimano
Marko Kump Adria Mobil Saxo Bank – Tinkoff Bank
Johann Tschopp IAM cycling
Fabio Aru Astana
Martin Elminger Ag2r-La Mondiale IAM Cycling
Kristof Goddaert Ag2r-La Mondiale IAM Cycling
Sebastien Hinault Ag2r-La Mondiale IAM Cycling
Bronislau Samoilau Movistar Astana
Matthias Krizek Cannondale Pro Cycling
Laurent Mangel Saur Sojasun FDJ-Bigmat
Natnael Berhane Team Europcar
Moreno Hofland Rabobank Continental Team Rabobank
Omar Fraile Matarranz Orbea Continental Euskatel Euskadi
Gert Joeaar Cofidis
Luca Wackermann Lampre-Merida
Stephane Poulhies Saur Sojasun Cofidis

Źródło: www.peloton.pl