Reinard Janse Van RensburgReinardt Van Rensburg odniósł dziś swoje pierwsze zwycięstwo dla ekipy Argos-Shimano. Kolarz z Południowej Afryki wygrał klasyk Binche – Chimay – Binche – Mémorial Frank Vandenbroucke.

Zawodnicy ścigali się dziś na blisko 190 kilometrowej trasie  ze startem i metą w belgijskim Binche. Na metę z niewielką przewagą nad kolejnymi kolarzami, jako pierwszy wpadł 24-letni Reinard Van Rensburg. Zawodnik z RPA pokonał Bjorna Leukemansa (Vacansoleil-DCM) oraz Grega van Avermaeta (BMC Racing).

Van Rensburg, który rok temu dla zespołu MTN-Qhubeka odniósł  13. zwycięstw na całym świecie, dziś zanotował pierwszy triumf odkąd ściga się w Argos-Shimano.

Wyniki:

1 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Argos – Shimano 4:10:24
2 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM 0:01
3 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,
4 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 0:04
5 DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team ,,
6 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
7 BOL Jetse Belkin Pro Cycling Team ,,
8 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,
9 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
10 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,
11 WYNANTS Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,
12 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
13 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff ,,
14 TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi ,,
15 PORSEV Alexander Katusha Team ,,
16 DILLIER Silvan BMC Racing Team ,,
17 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits 0:07
18 MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale 0:08
19 DANIEL Maxime Sojasun ,,
20 DELAPLACE Anthony Sojasun ,,
21 DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles 0:12
22 ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi ,,
23 VANDYCK Niels Verandas Willems 0:14
24 BILBAO LOPEZ DE ARMIENTA Pello Euskaltel – Euskadi ,,
25 VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty ,,
26 NAULEAU Bryan Team Europcar ,,
27 HOULE Hugo AG2R La Mondiale ,,
28 EVRARD Laurent Wallonie – Bruxelles ,,
29 CAMMAERTS Edwig Cofidis Solutions Crédits ,,
30 MINGUEZ Miguel Euskaltel – Euskadi ,,
31 GUILLEMOIS Romain Team Europcar ,,
32 HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM ,,
33 TANKINK Bram Belkin Pro Cycling Team ,,
34 LODEWYCK Klaas BMC Racing Team 0:19
35 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,
36 TJALLINGII Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,
37 PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,
38 SAEZ DE ARREGI Adrian Euskaltel – Euskadi ,,
39 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team ,,
40 LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,
41 DELFOSSE Florent Color Code – Biowanze 0:25
42 NOLTEN Bram Doltcini Flanders ,,
43 WERTZ Thomas Color Code – Biowanze ,,
44 DE KERF Erwin Doltcini Flanders ,,
45 SCHAR Michael BMC Racing Team 0:29
46 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun 0:37
47 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty 0:40
48 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,
49 KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff ,,
50 RENSHAW Mark Belkin Pro Cycling Team ,,
51 DE BACKER Bert Team Argos – Shimano ,,
52 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
53 STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano ,,
54 BROECKX Stig Lotto Belisol Team 0:49
55 SMEYERS Floris Verandas Willems ,,
56 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff ,,
57 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony 0:52
58 LINDEMAN Bert-Jan Vacansoleil – DCM 0:56
59 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 0:58
60 STASSEN Julien Wallonie – Bruxelles 1:00
61 KERN Julian AG2R La Mondiale 1:06
62 EIJSSEN Yannick BMC Racing Team ,,
63 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits ,,
64 DERNIES Tom Wallonie – Bruxelles ,,
65 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,
66 GEROMBOUX Arnaud Color Code – Biowanze ,,
67 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
68 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 1:12
69 VANTOMME Maxime Crelan-Euphony 1:16
70 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise 1:18
71 CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems 1:26
72 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff 1:41
73 HONIG Reinier Crelan-Euphony 1:50
74 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,
75 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM 2:00
76 OLSSON Michael Team Argos – Shimano 2:02
77 PONS Gaetan T.Palm – Pôle Continental Wallon 2:04
78 FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team 2:12
79 VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty 2:15
80 POLAZZI Fabio Wallonie – Bruxelles ,,
81 DRON Boris Wallonie – Bruxelles ,,
82 ENGOULVENT Jimmy Sojasun ,,
83 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,
84 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,
85 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff 2:29
86 CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,
87 VERRAES Benjamin Accent.jobs – Wanty 2:47
88 PARDINI Olivier Verandas Willems 2:52
89 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff 3:21
90 VANSUMERE Ian T.Palm – Pôle Continental Wallon 5:15
91 CONVENS Louis T.Palm – Pôle Continental Wallon ,,
92 GREMELPONT Axel T.Palm – Pôle Continental Wallon ,,
93 FERRARI Sergio Verandas Willems ,,
94 SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano ,,
95 WARNIER Antoine Color Code – Biowanze ,,
96 CLARKE William Team Argos – Shimano ,,
97 DE WINTER Ludwig Color Code – Biowanze ,,
98 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,
99 YDENS Andrew T.Palm – Pôle Continental Wallon ,,
100 MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi ,,
101 CHAVANNE Gabriel AG2R La Mondiale ,,
102 RAZUMOV Maksim Katusha Team 5:29
103 PIRLOT Antoine Verandas Willems ,,
104 CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff ,,
105 KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team ,,
106 CHAVANEL Sébastien Team Europcar 5:36
107 PESTIAUX Loďc Color Code – Biowanze 5:48
108 BOECKMANS Kris Vacansoleil – DCM 5:59
109 APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale 6:02
110 CHAINEL Steve AG2R La Mondiale ,,
DNF BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale
DNF ROBERT Frederique Lotto Belisol Team
DNF DOCKX Gert Lotto Belisol Team
DNF BILLE Gaetan Lotto Belisol Team
DNF VEKEMAN Maxime T.Palm – Pôle Continental Wallon
DNF SENY Alexandre T.Palm – Pôle Continental Wallon
DNF BARATTO Jonathan T.Palm – Pôle Continental Wallon
DNF MORICE Julien Team Europcar
DNF HUREL Tony Team Europcar
DNF COUSIN Jérôme Team Europcar
DNF VAN LEIJEN Joost Lotto Belisol Team
DNF RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi
DNF DE WITTE Jonathan Wallonie – Bruxelles
DNF BERTHOLET Quentin Wallonie – Bruxelles
DNF JAUREGUI Quentin Team Argos – Shimano
DNF VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM
DNF VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM
DNF VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team
DNF ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team
DNF BELKOV Maxim Katusha Team
DNF ISAYCHEV Vladimir Katusha Team
DNF SCHMIDT Fabien Sojasun
DNF MARTIAS Rony Sojasun
DNF PAIANI Jean-lou Sojasun
DNF VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise
DNF JUODVALKIS Egidijus Crelan-Euphony
DNF BARBE Koen Crelan-Euphony
DNF NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty
DNF SCHEIRLINCKX Staf Accent.jobs – Wanty
DNF KERF Jerome Color Code – Biowanze
DNF MOTTET Florent Color Code – Biowanze
DNF BORCY Quentin Verandas Willems
DNF GOOLAERTS Michael Verandas Willems
DNF SUAREZ MARTINEZ Kevin Doltcini Flanders
DNF CARDOEN Henryk Doltcini Flanders
DNF VAN CALDENBORGH Rick Doltcini Flanders
DNF MANIUSIS Martynas Doltcini Flanders
DNF GENE Martial Doltcini Flanders
DNF VRECER Robert Euskaltel – Euskadi
DNF NOVAK Jakub BMC Racing Team

 

Foto: corvospro.com

Andrzej