Kolejnym zawodnikiem, który uzupełnił skład ekipy CCC Polsat Polkowice na sezon kolarski 2013, został doświadczony i utytułowany włoski kolarz, Davide Rebellin.

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice informuje, że w ostatnich dniach października br., po trwających długich rozmowach, zostały dopięte szczegóły kontraktu z włoskim kolarzem, Davide Rebellinem.

Na mocy wzajemnego porozumienia podpisaliśmy z Davidem roczny kontrakt, który będzie obowiązywał od 01.01.2013 do 31.12.2013 – informuje dyrektor koordynator, Robert Krajewski.  Davide Rebellin to zawodnik, który pomimo swoich 41 lat nadal jest klasowym kolarzem w wysokiej dyspozycji sportowej. Udowodnił to w bieżącym roku, że stać go nadal na walkę z najlepszymi kolarzami czołówki światowej, czego dowodem był m.in. wyścig Giro di Padania, gdzie na najcięższych etapach toczył wyrównaną walkę z Vicenzo Nibalim. Wiemy, że dla naszej ekipy Davide będzie bardzo mocnym wzmocnieniem, a jego wiedza, kolarskie doświadczenie i zaangażowanie w treningi jakie wniesie do zespołu będą bezcenne. Davide to bardzo skromny zawodnik i nie opowiada o swojej przeszłości, tylko o tym co chciały jeszcze w kolarstwie zrobić. Mam nadzieje, że nasza wzajemna współpraca przyniesie jemu jak i grupie CCC Polsat Polkowice dużo korzyści.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Davide Rebbelin ścigał się w barwach ekip kontynentalnych: Miche Guerciotti a następnie w chorwackiej Meridiana-Kamen i był to dla niego dość dobry sportowo okres. Wygrał m.in. etap i klasyfikację generalną trudnego, francuskiego wyścigu, Tour du Gevaudan , etap na wyścigu Dookoła Słowacji a w wyścigu Giro di Padania dwukrotnie kończył etapy na drugim miejscu. W poprzednim sezonie wygrał także trudny, górski klasyk Tre Valli Varesine.
Jednak największe swoje sukcesy odnosił w sezonie 2004, kiedy to jako zawodnik ekipy Gerolsteiner sięgnął po swój największy sportowy sukces, zwyciężając kolejno w trzech ardeńskich klasykach: Amstel Gold Race, Fleche Walonne i Liege-Bastogne-Liege.

Na swoim koncie ma również zwycięstwa w wielu znaczących wyścigach m.in.: Classica San Sebastian (1997), Mistrzostwach Zurichu (1997), Tirreno – Adriatico (2001), Frankfurt Grand Prix (2003),  Giro dell’Emilia (2006), Fleche Walonne (2007, 2009), Paryż – Nicea (2008).

W chwili obecnej nie precyzowalismy jeszcze z dyr., sportowym ekipy Piotrem Wadeckim planów startowych na przyszły sezon i w jakich wyscigach wystartuje ekipa a tym samym Davide Rebellin. Na to przyjdzie czas, ale jak już wstępnie ustaliliśmy,  imprezą docelową startów CCC Polsat Polkowice będzie wyścig Tour de Pologne, który jak wiemy w roku 2013 rozpocznie się we Włoszech – dodaje Robert Krajewski.  Teraz czekamy na potwierdzenie z UCI czy ekipa spełniła wszystkie wymagania dotyczące rejestracji w gronie ekip profesjonalnych a dopiero wówczas będziemy przygotowywać cały cykl przygotowań do sezonu kolarskiego 2013.

 

Źródło: proteam.cccsport.pl

Foto: bettiniphoto.net

Poprzedni artykułCCC Polsat Polkowice w sezonie 2013 w „drugiej dywizji”!!!
Następny artykułDamian Miela znów wyjeżdża do Francji
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments