Po trzech miesiącach procedury rejestracyjnej, w dniu dzisiejszym ekipa CCC Polsat Polkowice otrzymała potwierdzenie zarejestrowania w gronie ekip Pro Continental Team.

Kierownictwo Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice informuję, że po trzech miesiącach działań zmierzających do rejestracji ekipy w gronie ekip pro kontynentalnych, w dniu dzisiejszym (2 listopad br.) do Klubu dotarł e-mail z Międzynarodowej Unii Kolarskiej potwierdzający zarejestrowanie ekipy CCC Polsat Polkowice jako ekipy Pro Continental Team.

Przypomnijmy, że ekipa CCC Polsat Polkowice miała status ekipy pro kontynentalnej w sezonie 2011. W bieżącym sezonie występowała  jako ekipa kontynentalna ale wolą Zarządu Klubu, kierownictwo ekipy zostało zobowiązane do podjęcia działań zmierzających do powrotu do grona ekip pro kontynentalnych.

Procedura przyjęcia ekipy kolarskiej go grona ekip prokontynentalnych była bardzo wyczerpująca i długa – powiedział dyrektor Robert Krajewski, który z ramienia Klubu prowadził cały proces rejestracyjny ekipy. Przedstawiliśmy UCI mnóstwo wymaganych dokumentów a w szczególności te najważniejsze: umowy sponsorskie, gwarancje bankowe, biznes plan, budżet ekipy na 2013 oraz  kontrakty zawodników. Wszystkie te dokumenty wnikliwie badał w imieniu UCI niezależny audytor Ernst&Young i to na podstawie jego pozytywnej opinii, którą otrzymaliśmy drogą e-mailową w dniu 01.11.br. , Międzynarodowa Unia Kolarska uznała, że zostały spełnione wszystkie wymogi rejestracyjne i powzięła decyzję o zarejestrowaniu CCC Polsat Polkowice jako ProContinental Team.

Jak powiedział nam dziś dyrektor sportowy CCC Polsat Piotr Wadecki, przyznanie licencji przez UCI, oczywiście poza sponsorem, to w głównej mierze zasługa Roberta Krajewskiego: “Robert wykonał wspaniałą pracę, od wielu miesięcy przygotowywał dokumenty, śledził aktualne przepisy UCI, które zmieniają się bardzo często. Czapka z głowy przed Robertem, dzięki niemu przechodzimy do wyższej kolarskiej ligi, postaramy pokazać się z jak najlepszej strony”.

“Pomarańczowi” potwierdzili dziś również transfer Davide Rebellina. Włoch będzie znakomitą kartą przetargową do otrzymania zaproszeń na najważniejsze wyścigi z kalendarza WorldTour.

 

Źródło: własne+proteam.cccsport.pl