Po trzech miesiącach procedury rejestracyjnej, w dniu dzisiejszym ekipa CCC Polsat Polkowice otrzymała potwierdzenie zarejestrowania w gronie ekip Pro Continental Team.

Kierownictwo Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice informuję, że po trzech miesiącach działań zmierzających do rejestracji ekipy w gronie ekip pro kontynentalnych, w dniu dzisiejszym (2 listopad br.) do Klubu dotarł e-mail z Międzynarodowej Unii Kolarskiej potwierdzający zarejestrowanie ekipy CCC Polsat Polkowice jako ekipy Pro Continental Team.

Przypomnijmy, że ekipa CCC Polsat Polkowice miała status ekipy pro kontynentalnej w sezonie 2011. W bieżącym sezonie występowała  jako ekipa kontynentalna ale wolą Zarządu Klubu, kierownictwo ekipy zostało zobowiązane do podjęcia działań zmierzających do powrotu do grona ekip pro kontynentalnych.

Procedura przyjęcia ekipy kolarskiej go grona ekip prokontynentalnych była bardzo wyczerpująca i długa – powiedział dyrektor Robert Krajewski, który z ramienia Klubu prowadził cały proces rejestracyjny ekipy. Przedstawiliśmy UCI mnóstwo wymaganych dokumentów a w szczególności te najważniejsze: umowy sponsorskie, gwarancje bankowe, biznes plan, budżet ekipy na 2013 oraz  kontrakty zawodników. Wszystkie te dokumenty wnikliwie badał w imieniu UCI niezależny audytor Ernst&Young i to na podstawie jego pozytywnej opinii, którą otrzymaliśmy drogą e-mailową w dniu 01.11.br. , Międzynarodowa Unia Kolarska uznała, że zostały spełnione wszystkie wymogi rejestracyjne i powzięła decyzję o zarejestrowaniu CCC Polsat Polkowice jako ProContinental Team.

Jak powiedział nam dziś dyrektor sportowy CCC Polsat Piotr Wadecki, przyznanie licencji przez UCI, oczywiście poza sponsorem, to w głównej mierze zasługa Roberta Krajewskiego: „Robert wykonał wspaniałą pracę, od wielu miesięcy przygotowywał dokumenty, śledził aktualne przepisy UCI, które zmieniają się bardzo często. Czapka z głowy przed Robertem, dzięki niemu przechodzimy do wyższej kolarskiej ligi, postaramy pokazać się z jak najlepszej strony”.

„Pomarańczowi” potwierdzili dziś również transfer Davide Rebellina. Włoch będzie znakomitą kartą przetargową do otrzymania zaproszeń na najważniejsze wyścigi z kalendarza WorldTour.

 

Źródło: własne+proteam.cccsport.pl

guest
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
konrad
konrad

a wiadomo coś czy Pawel Poljanski znadzie jakas lepsza ekipe?

Marek
Admin
Marek
Reply to  konrad

Paweł negocjuje kontrakt na przyszły rok z zawodowymi ekipami. Szczegóły wkrótce na naszosie.pl. Zapraszamy!

marek
marek

Cuda na kiju

zuma
zuma

Słyszałem że poljan będzie jeździł w Katiuszy

wolly
wolly

Gratulacje dla całej ekupy CCC a w szczególności R. Krajewskiego, który wykonał kawał dobrej roboty, doprowadzając do rejestracji drużyny Pro Conti. Jest to dowód na to, że CCC jest nie tylko najlepszą polską drużyną jeżeli chodzi o poziom sportowy ale także organizacyjny. Życzę powodzenia i sukcesów w sezonie 2013!

waldek C
waldek C

zuma Ty już nie kombinuj

amtp
amtp

A jak bylo naprawde tymi Velitsami? CCC naprawdę chciało im wykupić kontrakty?
Jesli chodzi o Poljanskiego to on podobno miał duzo ofert ale zeby nie skończył tak jak Rutkiewicz.

tubi
tubi

Pan Krajewski zrobił to co powinien zrobić każdy dobry Dyrektor któremu zależy na firmie w tym przypadku grupie. Za to dostaje pensje i z powierzonych obowowiązków wykazuje sie super ale czy ta praca nie pojdzie na marne jak pan Miłek znowu sie „pogniewa” na grupe i wycofa sie ze sponsorowania grupy w II dywizji i wroci do III dywizji? Juz kilka razy zespół CCC to przechodził. Oby po raz trzeci to nie powtórzyło sie

Pzający temat
Pzający temat

Pan Miłek nie obraził się po prostu nie miał kim ścigać się w 2 dywizji po odejściu czołowych zawodników.Postawił na młodość.Młodzież sprostała wyzwaniu.świetne wyniki zostały docenione więc CCC wraca do drugiej. dywizji.Ponoć są szansę że Jarek Marycz w CCC ile w tym prawdy?nie mam pojęcia.Polian u Cipoliniego w 2 ponoć.