Zespół Omega Pharma-Quick Step potwierdził zakontraktowanie Carlosa Verony (Burgos-BH). Hiszpan za kilka dni będzie obchodził swoje 20 urodziny.

Verona ostatnie dwa sezony po przejściu z juniora do orlika spędził w kontynentalnej drużynie Burgos-BH. Na koncie nie ma spektakularnych osiągnięć, ale mimo młodego wieku pokazywał kilkukrotnie swoje olbrzymie predyspozycje do jazdy w górach. W 2011 roku jako 18-latek zajął 6. miejsce w generalce alpejskiego wyścigu Tour des Pays de Savoie, gdzie wygrał Nikita Novikov, który obecnie broni barw Vacansoleil-DCM. W obecnym sezonie zajął 9. miejsce w wyścigu zaliczanym do cyklu Pucharu Narodów U-23 – Toscana – Coppa delle Nazioni.

„Dla mnie ten transfer to sen, który staje się rzeczywistością”, powiedział Verona. „Ostatniej zimy miałem okazję trenować z OPQS na zgrupowaniach, więc znam już trochę obsługę i zawodników. To z jakimi zawodnikami będę się teraz ścigał w drużynie daje mi motywację i wierzę, że poprawi moje umiejętności. Chciałbym również podziękować mojemu dotychczasowemu zespołowi za wsparcie i zaufanie, którym mnie obdarzono. Nigdy nie zapomnę chwil spędzonych razem”, dodał.

„Obserwowaliśmy Carlosa przez ostatnie dwa lata”, powiedział menadżer drużyny – Patrick Lefevere. „Następny sezon będzie dla niego wyjątkową okazją do tego, by uczyć się na najwyższym poziomie. Wierzę, że doskonale pasuje do zespołu i dzięki nam jego kariera będzie notowała postępy”, zakończył Belg.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments