Kolarze Pogoni Mostostal Puławy, BDC Team NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki… i Adrian Kucharek z 4F e-vive Racing Team zdominowali Finał Sezonu Szosowego na Mazowszu.

Wyścigi z udziałem zawodników i zawodniczek z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego odbyły się, w przepięknej scenerii złotej polskiej jesieni, na terenie Torów Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Organizatorami zawodów byli Mazowiecko-Warszawski Związek Kolarski oraz Poland Bike.

W programie Zakończenia Sezonu Szosowego na Mazowszu znalazły się wyścigi w kategoriach: młodzików, młodziczek, juniorów młodszych, juniorek młodszych, juniorów, elita, kobiety open (juniorki i seniorki) oraz masters i cyklosport. Zawody zostały rozegrane w formule kryterium na trasie okrężnej, wytyczonej na rundzie liczącej ok. 2500 m.

W rywalizacji młodzików na dystansie 20 km nie było mocnych na kolarzy Pogoni Mostostal Puławy. Wygrał Krzysztof Kucio, przed Piotrem Pękalą i Filipem Maciejukiem. W gronie juniorów młodszych tempo dyktowali podopieczni trenera Henryka Brożyny z BDC Team NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Na 25-kilometrowej trasie zwyciężył Kamil Zawistowski, przed Krystianem Ragusem i Stanisławem Aniołkowskim.

Wyścig elity i juniorów na dystansie 30 km wygrał… junior Adrian Kucharek z zawodowej grupy 4F e-vive Racing Team, prowadzonej przez trenera Andrzeja Piątka. W rywalizacji kolarzy elity najszybszy był Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski), zdobywając Puchar Redaktora Bohdana Tomaszewskiego. Za nim uplasowali się Paweł Czarnecki i Kamil Lewandowski (obaj z KK Żoliber Warszawa). W gronie kolarzy masters triumfował były mistrz Polski w tej kategorii Sylwester Matusiak (IKS Fizjotech Warszawa). A kolejne kolarskie emocje, tym razem z udziałem amatorów jazdy na rowerach górskich, już w sobotę, 10 listopada w Wieliszewie. Tam odbędą się zawody Poland Bike XC – I Wieliszewski Cross Rowerowy o Puchar Powiatu Legionowskiego. To będzie nie lada gratka dla miłośników dwóch kółek oraz… miłośników biegania. Przed rywalizacją kolarzy zostanie rozegrany Wieliszewski Bieg Terenowy o Puchar Wójta Gminy Wieliszew.

Więcej na www.polandbike.pl

Foto: Jacek Prondzyński