Jeden z najlepszych polskich kolarzy torowych Adrian Tekliński w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem warszawskiej grupy zawodowej kierowanej przez Zbigniewa Szczepkowskiego – Bank BGŻ Team.

Po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie postanowiłem zmienić specjalizację z toru na szosę – powiedział Adrian Tekliński. – Właśnie wtedy skontaktowałem się z dyrektorem Szczepkowskim w sprawie ewentualnego angażu w grupie BGŻ. Sprawa nabrała tempa no i teraz wszystko stało się faktem, jestem w ekipie.

Choć popularny “Tekla” kojarzony jest ze sprinterskimi konkurencjami to podczas ostatnich Mistrzostw Polski elity w kolarstwie torowym został choćby… mistrzem kraju w wyścigu punktowym, a także wicemistrzem w scratchu.

W przyszłym roku będziemy mieli możliwość wystartować w większym składzie na Mistrzostwa Polski elity na torze... – mówi Adrian. – Fajnie by było, gdyby ekipa Bank BGŻ wygrała na przykład jazdę drużynową na welodromie BGŻ Arena.

Mimo, iż z torem Tekliński jest związany od zawsze, ten ambitny kolarz potrzebował nowych wyzwań. A jak wiadomo szosa zapewnia ich wiele…

Potrzebowałem nowego celu, nowego wyzwania – kontynuuje Tekliński. – Zdaję sobie sprawę, że szosa to co innego niż tor, ale nie boję się wyzwań i stawiam sobie wysokie cele już w pierwszym sezonie wśród zawodowców – zapowiada nowy nabytek warszawskiej grupy. – Jako młody zawodnik marzyłem o podpisaniu zawodowego szosowego kontraktu. Myślę, że grupa Bank BGŻ ma odpowiednie zaplecze i dzięki doświadczeniu dyrektora sportowego i starszych kolarzy będę nabierał doświadczenia szosowego – dodał.

A jaką rolę widzi dla siebie nowy zawodnik w grupie…? – Jeśli chodzi o cele to jeszcze ich nie poznałem, ale na pewno będą to końcówki sprinterskie. Mam nadzieję, że wprowadzę nową jakość w tej specjalności kolarskiej w Polsce.

Adrian Tekliński liczy na dobre przyjęcie w grupie i jest przekonany, że dobrze zaaklimatyzuje się wśród nowych kolegów. – Kolarz jest kolarzem – twierdzi. – Nie będzie żadnego problemu z dogadaniem się. Wszyscy przecież mamy jeden, ten sam cel – wygrywać!

 

Źródło + Foto: Bank BGŻ Team