Adrian Tekliński, który w zeszłym sezonie jeździł w barwach Sante-BSA, do końca roku podpisał kontrakt z ekipą Kolss – BDC Team.

Adrian Tekliński, jeden z najlepszych polskich kolarzy torowych, w tym roku będzie zawodnikiem ukraińsko – polskiej grupy Kolss – BDC Team.

„Podpisałem kontrakt do końca bieżącego roku. Grupa Whistle Team Ziemia Brzeska w dalszym ciągu nie jest zarejestrowana i nie zanosi się na to. Po dobrym sezonie torowym chciałem się mocniej rozwijać dalej, w poważnej grupie zawodowej. Cieszę się, że podpisałem umowę z najlepszą kontynentalną ekipą. „Szosa” będzie priorytetem, ze względu na moją specyfikę, będę walczył na płaskich wyścigach, ale toru nie odpuszczę”.

Z kolei dyrektor sportowy grupy Kolss – BDC Team, Dariusz Banaszek powiedział:

„Bardzo się cieszę, że podpisaliśmy kontrakt z jednym z najlepszych torowców w naszym kraju. „Tekla” będzie naszym pomostem pomiędzy szosą a torem. Wniesie dużo zamieszania na końcowych metrach polskich wyścigów i nie tylko. W sprintach, w Polsce ma sporo do udowodnienia. Znajdziemy też dzięki niemu motywację, aby wystartować w drużynie na 4 kilometry podczas Mistrzostw Polski na torze. Dodatkowo, mamy cel…Olimpiada…”

W zeszłym roku Adrian wygrał jeden z etapów Bałtyk – Karkonosze Tour. Wysoko meldował się na etapach Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków oraz Dookoła Mazowsza. W 2013 roku reprezentował barwy nieistniejącej już grupy Bank BGŻ Team.

Przypomnijmy, iż dwie czołowe drużyny kontynentalne od tego roku połączą siły i będą jeździły pod banderą Kolss – BDC Team. W jej składzie znajdziemy m.in. Adriana Banaszka, Adama Stachowiaka, Błażeja Janiaczyka i Kacpra Gronkiewicza.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments