Od przyszłego sezonu nowym dyrektorem sportowym kazachskiej ekipy Astana Pro Team będzie były kolarz Stefano Zanini. 43-letni Włoch w latach 1991-2007 startował w zawodowym peletonie reprezentując między innym barwy: Mapei, Saeco, Quick Step-Davitamon, Liquigas czy Predictor Lotto.

W całej swojej karierze około 30 razy stawał na najwyższym stopniu podium. Do jego największych sukcesów niewątpliwie należy zaliczyć zwycięstwa w klasykach Mediolan – Turyn (1995) i Amstel Gold Race (1996). Startował również we wszystkich wielkich tourach odnosząc dwa etapowe zwycięstwa w Giro di Italia i jedno w Tour de France w 2000 roku. Zanini tuż po zakończeniu sportowej kariery w 2007 roku przejął rolę dyrektora sportowego w Silence-Lotto.

„Jestem bardzo podekscytowany propozycją jaką otrzymałem od Astany i Vinokurova.” – przyznał Włoch. „Postaram się w 100 % odwdzięczyć drużynie w nowym sezonie, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem w zdobywaniu najważniejszych triumfów” – zakończył.

Asia

Foto: www.bettiniphoto.net

 

Poprzedni artykułElia Viviani: „Jestem zmęczony brakiem zwycięstw”
Następny artykułTour of Beijing: Tony Martin wygrywa etap. Marczyński piąty, Majka ósmy! (video)
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments