Zespół Katusha niedawno zwolnił swojego dyrektora generalnego, którym był Hans-Michael Holczer. Dziś okazało się, że zastąpi go były znakomity zawodnik – Viatcheslav Ekimov.

„Viatcheslav Ekimov został mianowany na stanowisko dyrektora generalnego rosyjskiej ekipy World Tour – Katusha”, czytamy w komunikacie prasowym. „Mając na uwadze dalszy dynamiczny rozwój rosyjskiego kolarstwa zawodowego, kierownictwo Russian Global Cycling Project dokonało zmian w zarządzaniu Katushą. Były znany zawodnik, trzykrotny mistrz Olimpijski Viatcheslav Ekimov, który jest także doradcą Igora Makarowa (Prezesa Rosyjskiej Federacji Kolarskiej) został nowym dyrektorem generalnym naszej ekipy WorldTour, jak również młodzieżowego zespołu Itera-Katusha”.

Oficjalnie nie podano przyczyny dla której rozstano się z Holczerem, ale prawdopodobnie jest to spowodowane jego konfliktem z największa gwiazdą zespołu – Joaquimem Rodriguezem. Niemiec związał się z Katushą rok temu, zastępując Andrei`a Tchmila.

Obecnie 46-letni Ekimov był specjalista od jazdy indywidualnej na czas. Na koncie ma trzy złote medale Igrzysk Olimpijskich. Jeden z toru, dwa pozostałe to krążki z wyścigów na czas z Sydney (2000) i Aten (2004). Od 2000 roku startował w barwach US Postal Service i przyczynił się do kilku zwycięstw Lance`a Armstronga w Tour de France.


Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments