Jak poinformował nas dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice Piotr Wadecki, od nowego sezonu szeregi ekipy “pomarańczowych” zasili Adrian Kurek, jeżdżący w tym roku w drużynie Utensilnord-Named.

Adrian Kurek najbardziej aktywny kolarz Tour de Pologne 2011 i 2012, w tym roku reprezentował barwy włoskiej grupy Utensilnord-Named, która od przyszłego roku z powodu kłopotów finansowych przestanie istnieć.

Wicemistrz Polski do lat 23 w jeździe na czas z roku 2009 wzmocni szeregi drużyny CCC, która stara się o licencję Professional Continental Team.

W ramach kompletowaniu składu zawodników na sezon kolarski 2013, kierownictwo Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice postanowiło podpisać kontrakt z 24-letnim kolarzem, który karierę zawodową rozpoczął w bieżącym sezonie ścigając się w barwach ekipy kontynentalnej  Utensilnord-Named. Karierę zawodniczą rozpoczynał w klubie ALKS Stal Grudziądz a następnie ścigał się w amatorskich klubach we Francji:  Albi Velo Sport (2010) i Oceane Cycle Poitevin (2011).

To bardzo utalentowany zawodnik i wie na czy polega kolarstwo – powiedział dyrektor sportowy ekipy CCC Polsat Polkowice, Piotr Wadecki. Polscy kibice kolarstwa zapewne najbardziej pamiętają Adriana z wyścigu Tour de Pologne. To właśnie podczas tego prestiżowego wyścigu z cyklu ProTour, Adrian dwukrotnie zostawał najbardziej aktywnym kolarzem wyścigu. W 2010 roku jako kolarz Reprezentacji Polski a w następnym roku jako zawodnik Utensilnord-Named.  Jest kolarzem walecznym i bardzo ambitnym  a wywalczenie dwukrotnie tytułu najaktywniejszego kolarze w Tour de Pologne, z czołówką światową kolarskiego jest tego niezbitym dowodem.

Adrian Kurek wpisuje się bardzo do mojej koncepcji organizacji ekipy CCC Polsat Polkowice, która w przyszłym sezonie chce występować jako ekipa Professional Continental Team i dlatego podjęliśmy decyzje o podpisaniu z nim kontraktu.

Adrian Kurek nie posiada zbyt wielu spektakularnych osiągnięć na swoim koncie, niemniej jednak jest to kolarz który może poszczycić się m.in. tytułem V-ce Mistrza Polski U-23 w jeździe indywidualnej na czas (2009) a także zwycięstwem w Route de l’Atlantique (2009). W 2011 roku podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej a także wygrał etap podczas wyścigu Tour de Gironde, zajmując jednocześnie 14. miejsce w generalce.

Przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z drużyną z Polkowic podpisali Mateusz Nowak (KTK Kalisz), Josef Cerny (Wibatech) oraz Jacek Morajko (Vacansoleil-DCM).

Adrianowi życzymy samych sukcesów!

Źródło: własne + CCC Polsat