Zespół Saxo Bank-Tinkoff Bank bardzo poważnie podszedł do tegorocznego okienka transferowego. Do duńskiego zespołu dołączyło już kilku dobrych, znanych kolarzy, a teraz to grono poszerza Szwajcar – Oliver Zaugg.

31- letni góral podpisał kontrakt z ekipą Contadora i Rafała Majki na najbliższy sezon. Sprawdza się on przede wszystkim jako lojalny pomocnik liderowi grupy i kolegów na terenach górskich. Ale podczas zeszłorocznego Giro di Lombardia pokazał, że potrafi ścigać się i odnosić sukcesy na własnych rachunek.

Bjarne Riis (szef Saxo Banku): Oliver jest typem zawodnika, którego potrzebuje każdy zespół. Jest doświadczony, silny i jeździ w elegancki sposób, co udowodnił w zeszłorocznym Giro di Lombardia. Ale jest także dobrym pomocnikiem, gotowym oddać wszystko dla swojej drużyny. Wierzę, że ten kontrakt to bardzo dobra decyzja, oraz że Zaugg pomoże nam odnosić zamierzone cele.

Oliver Zaugg: Dla mnie zmiana teamu oznacza nową motywację oraz dawanie maximum moim kolegom z drużyny i liderom. Mam wrażenie, że Saxo Bank zapewni mi znakomite warunki do pracy. Cieszę się, że docenili to, jaki jestem i co robię. Mam nadzieję, że wciąż będę się rozwijał jako kolarz, oraz że będę w stanie pomóc drużynie, co nie oznacza, że nie będę chciał wywalczyć czegoś dla siebie.

Źródło: Saxo Bank-Tinkoff Bank

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments