Dobrze rokujący australijski kolarz – Jay McCarthy dołączył do zespołu Saxo Bank-Tinkoff Bank jako stażysta. Podpisał on kontrakt na 2013 i 2014 rok.

Ostatnio McCarthy wygrał prolog Tour de l`Avenir. W tym roku triumfował także w Trofeo Piva Banca Popolare di Vicenza, wygrywał etapy w Tour de Bretagne, Toscana Terra di Cyclismo. A w nowozelandzkim klasyku jego łupem padła „generalka”.

Nie mam żadnych wątpliwości, że Jay posiada ogromny talent, a jego przyszłość w kolarstwie jawi się  w kolorowych barwach, jeśli tylko będzie się rozwijał. Teraz kluczowy jest dla niego rozwój. To raczej nad tym powinien się skupić, niż nad rezultatami. On jest bardzo młody, więc chcemy go objąć opieką. Będzie mógł się u nas wiele nauczyć wyrastać na rasowego kolarza szosowego. Jestem szczęśliwy, że możemy go powitać na naszym pokładzie. Nie mogę się doczekać, kiedy zaczniemy razem pracować – powiedział szef Saxo Banku- Bjarne Riis.

Jay McCarthy także czeka na rozpoczęcie współpracy:

Dla mnie jako dla kolarza młodego decyzja o wyborze zespołu musiała być rozsądnie podjęta, ponieważ potrzebuję przestrzeni do rozwoju. Saxo Bank zaoferował mi plan postępu taki, który mi bardzo odpowiada. Będę mógł uczyć się od najlepszych kolarzy na świecie. Ponadto zespół ma dwóch dyrektorów sportowych, którzy są Australijczykami i oni bardzo mi pomogli. Jestem bardzo zadowolony, moje marzenie się spełniło.

Jestem po rozmowach z Bjarne i Bradem. Uświadomili mi, że to duży krok naprzód w mojej karierze, ale zdaję sobie sprawę z tego, że będę musiał ciężko pracować. Poznałem także swój plan wyścigowy, który jest ułożony odpowiednio dla mojego rozwoju. Więc nie mogę się doczekać następnego sezonu.

Źródło: Saxo Bank-Tinkoff Bank

Marta Wiśniewska