Czas na Tryptyk Ardeński, czyli zakończenie wiosennego ścigania w wyścigach klasycznych. Bora-hansgrohe jako pierwsza podała oficjalny skład na Amstel Gold Race.

Czwarte miejsce w Mediolan-San Remo i piąte w Paryż-Roubaix nie są wynikami, które satysfakcjonują Petera Sagana. Trzykrotny mistrz świata wystartuje teraz w Amstel Gold Race i Liege-Bastogne-Liege. Sagan pojedzie po raz piąty w „Piwnym Wyścigu”. Rok temu zajął 4. miejsce, będąc najlepszy na finiszu z grupy pościgowej. W 2012 roku Słowak zajął 3. pozycję. W latach 2014-17 nie startował w Amstel Gold Race. Od poprzedniego sezonu holenderski wyścig powrócił do jego planu startowego.

W świetnej formie jest Maximilian Schachmann. Niemiec ostatnio na Itzulia Basque Country wygrał aż 3 etapy, a wcześniej okazał się najlepszy w GP Industria & Artigianato. Schachmann zapewne powalczy o wysokie miejsca, a może nawet o zwycięstwa w Tryptyku Ardeńskim. Schachmann zakończył wyścig w Kraju Basków na 10. miejscu, a pozycję wyżej uplasował się Patrick Konrad. Austriaka także zobaczymy na trasie Amstel Gold Race.

W „Piwnym Wyścigu” pojedzie także Jay McCarthy, który może być groźny podczas finiszu z grupy. W składzie Bora-hansgrohe znaleźli się kolarze, którzy będą pełnić rolę pomocników – Cesare Benedetti, Daniel Oss i Marcus Burghardt. Niemiec wystartuje w holenderskim klasyku po raz dziewiąty.

Skład Bora-hansgrohe na Amstel Gold Race 2019: Peter Sagan, Maximilian Schachmann, Cesare Benedetti, Marcus Burghardt, Patrick Konrad, Jay McCarthy, Daniel Oss.

Poprzedni artykułTour du Loir et Cher 2019: Simon Pellaud wygrał pierwszy etap, Maciej Paterski 10.
Następny artykułTour of Turkey 2019: Sprinterski finisz dla Jakobsena