Kilka dni temu podaliśmy informację, że w reprezentacji Australii z powodu kontuzji zabraknie doświadczonego Michaela Rogersa. Dziś już wiemy, kto zastąpi go w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego. Będzie to Wesley Sulzberger.

To zawsze kiepsko, gdy traci się kolarza takiego kalibru jak Michael. Ale będzie on nam pomagał fizycznie i taktycznie- powiedział dyrektor Australijczyków Kevin Tabotta.

Tabotta musiał wybrać między zawodnikiem ekipy Garmin-Sharp- Nathan Haasem, a właśnie Sulzbergerem (także Garmin). Wybrał tego drugiego, który ma na koncie medal MŚ U23 z 2007 roku.

Potrzebowaliśmy kogoś doświadczonego, kto wesprze drużynę. Wesley jest mistrzem świata i posiada duże doświadczenie wyścigowe. Jesteśmy pewni, że zapewni on nam wsparcie i poprowadzi  zespół na podium- dodał Tabotta.

Sam zainteresowany napisał na Twitterze, że jest zaszczycony otrzymaniem powołania. Natomiast Haas życzył jemu i całej drużynie szczęścia oraz powiedział, że bardzo chciałby wystąpić dla Australii, ale to jeszcze nie w tym roku.

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułZnamy kadrę Polski do lat 23 na Mistrzostwa świata
Następny artykułBradley Wiggins na ratunek kobiecemu kolarstwu
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments