Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) zwyciężył  I Wyścig o Kryształowe Jabłko Prezesa Rynku Hurtowego Bronisze. „Fifek” na punkty pokonał Marcina Wolskiego (Wibatech) oraz Mateusza Komara (BDC MarcPol).

I Wyścig Kolarski o Kryształowe Jabłko to widowiskowe, wieczorne, kolarskie kryterium uliczne dla zawodowych kolarzy rozegrane na terenie Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. w Broniszach na rundzie o długości 1200 metrów.

Na 60 kilometrowej trasie punkty były przyznawane w następujący sposób: co 10 okrążenie były punktowane 5, 3, 2 pkt., odpowiednio za miejsca 1, 2, 3 ; pozostałe okrążenia parzyste (2, 4, 6, 8 … 38) – 1 punkt dla pierwszego miejsca.

Od początku rywalizacji punktował niezmordowany w tym sezonie Sylwester Janiszewski, który skupił się na tzw „tłustych” okrążeniach i te padły głównie jego łupem. Aktywni byli także kolarze BDC MarcPol i Wibatechu.

Ostatecznie najwięcej „oczek”, bo aż 22 zdobył Janiszewski, który pokonał Marcina Wolskiego i Mateusza Komara, obaj po 5 punktów, jednak to Wolski na mecie przyjechał przed Komarem.

Wśród orlików zwyciężył Piotr Wojciechowski (KTK Kalisz), drugi był Eryk Latoń, a trzeci Adrian Banaszek (obaj BDC MarcPol).

Klasyfikację drużynową wygrali „pomarańczowi”

Na końcowych rundach w kraksie uczestniczył Paweł Krzywania (Wibatech). Kolarz został odwieziony do szpitala. Jak się okazało Paweł złamał nogę… Życzymy szybkiego powrotu do pełni sił.

Oto co do powiedzenia na mecie miał zwycięzca, Sylwester Janiszewski:

„Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo, cieszę się że ponownie wygraliśmy. Od początku było bardzo mocne tempo. Koledzy z zespołu pilnowali rywali i nie pozwalali im na odjazdy. Ja z kolei finiszowałem na „tłustych” okrążeniach, bo taką taktykę przyjęliśmy z drużyną. Ta strategia sprawdziła się i zdobyłem najwięcej punktów.”

W klasyfikacji generalnej „Poland Bike Race”,na którą składały się wyniki dwóch wyścigów, dzisiejszego oraz „Memoriału Stanisława Królaka” zwyciężył Sylwester Janiszewski. Wśród orlików triumfował Arkadiusz Owsian (Mostostal Puławy).

Galeria zdjęć na facebook-owym profilu naszosie.pl > tutaj

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Zygmunt
Zygmunt

No i BDC znów drugie, nie ważne CCC najlepsze jest !!! CCC !!!