Viacheslav Kuznetsov (Itera Katusha) zamknął rywalizację w Tour of Bulgaria. Na podium etapowym stanęli jeszcze Damian Walczak i Robert Radosz (BDC MarcPol). Drugie miejsce w wyścigu zajął Marcin Sapa, a ekipa BDC MarcPol została najlepszą drużyną!

Ostatni dzień ścigania w Bułgarii to 170 kilometrowy odcinek z Shumen do Dobrich. O wszystkim zadecydował finisz z kilkudziesięcioosobowej grupki. Wygrał go Rosjanin Kuznetsov, który pokonał polski duet z BDC MarcPol – Damiana Walczaka i Roberta Radosza.

W klasyfikacji generalnej po końcowe zwycięstwo sięgnął Maxat Ayazbayev (Astana Continental). Drugie miejsce w tej imprezie zajął Marcin Sapa! Na szóste miejsce na ostatnim odcinku awansował Robert Radosz, a podopieczni Dariusza Banaszka zostali najlepszą drużyną!

– Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma – powiedział Dariusz Banaszek. – W całym wyścigu walczyliśmy, a efektem było zwycięstwo drużynowe, drugie miejsce Marcina w „generalce”, zwycięstwo etapowe Walczaka i wiele miejsce na podium, o ucieczkach nie wspominam. Bardzo udany wyścig moich chłopaków. Jestem z nich dumny, bo trasa była trudna, a rywale wymagający.

Wyniki 8 etapu > tutaj

Końcowe klasyfikacje > tutaj