Leopold Koening (Team NetApp) wygrał jeden z najcięższych etapów na tegorocznym Tour of Britain. Drugi był Jonathan Tiernan-Locke (Endura Racing), który został nowym liderem. Bartosz Huzarski (Team NetApp) zameldował się na 9. miejscu.

Szósty dzień zmagań w tej imprezie to blisko 190 kilometrowy odcinek z Welshpool do Caerphilly. Na ostatnich 15 kilometrach znajdowały się dwa strome podjazdy.

W ucieczce dnia kręcił m.in Marcin Białobłocki (Node 4 Giordana Racing Team). Polak był aktywny na lotnych premiach. Niestety jego ucieczka została skasowana na około 15 kilometrów przed końcem. Wtedy rozpoczął się pierwszy z dwóch podjazdów. Grupę rozerwał Jonathan Tiernan-Locke.

Po zjazdach do Brytyjczyka doskoczył Leopold Koening. W grupce pościgowej kręcili Bartosz Huzarski, Jacek Morajko (Vacansoleil-DCM) i początkowo niezmordowany Białobłocki.

Czech nie dawał zmian zawodnikowi Endury, jednak jego znakomita dyspozycja dnia spowodowała, że nie było to potrzebne. Głównie za sprawą mocnej pracy Tiernan`a-Locke`a duet dojechał do mety. Koening nie miał jednak problemów z pokonaniem swojego rywala, który został liderem wyścigu.

Pościg przyprowadził Nathan Haas (Garmin-Sharp). Dziewiąte miejsce zajął “Huzar”

Top 10:

1. Leopold Koenig (NetApp) 4:38:02
2. Jonathan Tiernan-Locke (Endura) a 1
3. Nathan Haas Garmin-Sharp) a 18
4. Damiano Caruso (Liquigas-Cannondale) m.t.
5. Luke Rowe (Sky) m.t.
6. Paul Voss (Endura) m.t.
7. Christopher Jones (UnitedHealthcare) m.t.
8. Simon Yates (Gran Bretaña) m.t.
9. Bartosz Huzarski (NetApp) m.t.
10. Liam Holohan (Team Raleigh) m.t.

Klasyfikacja generalna:
1. Jonathan Tiernan-Locke (Endura)
2. Leigh Howard (Orica-GreenEDGE) a 13
3. Nathan Haas (Garmin-Sharp) a 18

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej