Daniele Bennati – doświadczony Włoch dołączył do ekipy Saxo Bank-Tinkoff. 31- letni sprinter podpisał kontrakt z duńskim zespołem na następne dwa lata.

Bennati na tegorocznej Vuelcie wygrał 18. etap do Valladolid i tym samym ma na koncie ponad dziesięć etapowych zwycięstw w Grand Tourach. W tym samym czasie pokazał także, że jest mocny w drużynowej jeździe na czas, krótszych, indywidualnych „czasówkach” i prologach.

Daniele jest znakomitym wzmocnieniem naszej drużyny. Jest doświadczonym i silnym zawodnikiem, który nadaje się zarówno na wyścigi jednodniowe, jak i wieloetapowe. Na tegorocznej Vuelcie pokazał sprinterskie umiejętności oraz to, że potrafi jeździć na siebie. Ale myślę, że będzie także wspaniałym pomocnikiem dla kolegów z drużyny w walce o pozycje w peletonie i w drużynowych „czasówkach”. Nie mogę się doczekać powitania Daniele w naszej drużynie- powiedział Saxo Banku- Bjarne Riis.

Bennati także nie może doczekać się nowego wyzwania: Kiedy Bjarne się ze mną skontaktował, wspaniale się poczułem. Moje marzenie, by jeździć dla takiego zespołu jak Saxo Bank, się spełniło. 2013 rok będzie dla mnie bardzo ważny. Mógłbym powiedzieć, że zaczynam „nową” karierę po ciężkim dla mnie seoznie, w którym nie mogłem dać z siebie wszystkiego ze względu na problemy zdrowotne. Jestem doświadczonym kolarzem i jestem pewien, że ciągle mogę dać wiele zespołowi, sobie i ogólnie kolarstwu. W każdym razie nie mogę się doczekać startów.

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments