Dwójka Polaków – Marcin Mrożek (Fracor Aba Arredamenti Puntosei Umbria) oraz Paweł Poljański (Ciclistica Sestese) znaleźli się w pierwszej dziesiątce włoskiego klasyku – Trofeo Ciclistico Castelnuovo Val di Cecina.

Zawodnicy rywalizowali na górzystej, 127 kilometrowej trasie. Na około 40 kilometrów przed końcem, od reszty stawki oderwali się: Luca Benedetti (Bedogni Anico) oraz Marco Zamparella  (GS Maltinti Lampadari). Duet zdołał jako pierwszy zameldować się na mecie. Wygrał Benedetti.

Na 8. miejscu przyjechał Marcin Mrożek, a 10. był mistrz Polski młodzieżowców – Paweł Poljański.

Top 10:

1° BENEDETTI LUCA  (BEDOGNI ANICO NATALINI MONSUMMANESE )
2° ZAMPARELLA MARCO  (G.S. MALTINTI LAMPADARI BCC CAMBIANO) a 5″
3° GORODNICHEV ILYA  (VALDARNO RF ANTINCENDIO HOPPLA’) a 1’10”
4° BLIAKEVICIUS MANTAS  (GRAGNANO SPORTING CLUB) a 1’20”
5° TINTORI DEVID  (IDEA SHOES – M.C.S. – MADRAS) a 1’40”
6° ULIVIERI MIRKO  (IDEA SHOES – M.C.S. – MADRAS) a 2’20”
7° CINGI LUCA  (AMORE & VITA ETRURIA C.T. TSS ) a 2’25”
8° MROZEK MARCIN  (FRACOR ABA ARREDAMENTI PUNTOSEI UMBRIA ) a 3’20”
9° PUCCIO ANTONINO  (VALDARNO RF ANTINCENDIO HOPPLA’) a 3’40”
10° POLJANSKI PAWEL  (CICLISTICA SESTESE A.S.D.) a 4’15”

Poprzedni artykułTour de Rybnik 2012
Następny artykułEusebio Unzue: „Contador jest dla mnie kandydatem do zwycięstwa”