Mająca w swoich szeregach ubiegłorocznego zwycięzcę hiszpańskiej Vuelty Juana Jose Cobo – drużyna Movistar, wykręciła najlepszy czas na 1. etapie tegorocznej odsłony wyścigu Dookoła Hiszpanii. Pierwszym posiadaczem czerwonej koszulki stał się  Jonathan Castroviejo.

Wyścig Vuelta a Espana został zainaugurowany od drużynowej jazdy na czas po ulicach Pampeluny. Pierwsza drużyna, czyli Caja Rural pojawiła się na rampie startowej o godzinie 19:03. Start znajdował się na Plaza del Castillo, a meta tuż obok – na Plaza de Toros. Łączny dystans tego odcinka wynosił 16,5 kilometra. Profil był płaski, lecz znajdowała się tam masa technicznych zakrętów i kilka odcinków kostki brukowej.

Długo prowadzili kolarze BMC-Racing. Amerykańska ekipa wykręciła czas 19:03 i dość długo utrzymywała się na czele. Jednak mniej więcej w połowie rywalizacji, zmienili ich Holendrzy z Rabobanku (czas 19:00).  Wkrótce również o tysięczne części sekundy przegrała z nimi ekipa Omega Pharma – Quick Step.

Po przyjeździe na metę Sky Teamu, który ostatecznie zajął dziś 5. miejsce – zawodnicy Rabobanku myśleli już, że wygrają – lekceważąc nieco Movistar.

Hiszpanie jadąc w składzie z ubiegłorocznym zwycięzcą Juanem Jose Cobo i Alejandro Valverde, wykręcili jednak znakomity rezultat – bijąc „pomarańczowych” o 10 sekund.

Jako pierwszy metę w zwycięskiej ekipie przekroczył Jonathan Castroviejo  i to on został pierwszym liderem.

22. Caja Rural m.t.

Poprzedni artykułPłosaj, Przewięda i Niewiadoma triumfują w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim
Następny artykułGaleria zdjęć i z 51 Wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej 2012