Levi Leipheimer (Omega Pharma-Quickstep) po szarży na ostatnim etapie Tour of Utah, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo od stycznia. Przewaga na mecie nie wystarczyła mu jednak do triumfu w całym wyścigu, który padł w ostateczności łupem Johanna Tschoppa (BMC Racing Team).

Ostatni, 121 kilometrowy odcinek najcięższego amerykańskiego wyścigu startował i kończył się w Park City.  Leipheimer odjechał od grupki liderów na podjeździe pod Empire climb. Następnie doskoczył do uciekinierów: Rory`ego Sutherlanda (UnitedHealthcare) oraz Timmy`ego Duggana (Liquigas-Cannondale). Doświadczony zawodnik „połknął” ich na zjazdach i jako pierwszy zameldował się na mecie.

49 sekund straciła do niego grupka pościgowa. Przyprowadził ją Steven Kruijswijk (Rabobank Cycling Team), a trzeci był Leopold Koenig (Team NetApp). Przyjechał tam również lider wyścigu –  Johann Tschopp, który został tym samym triumfatorem całego wyścigu. Dla Szwajcara to obok etapowego triumfu na Giro d`Italia – największy sukces w karierze.

Bartosz Huzarski (Team NetApp) ostatniego dnia rywalizacji był 24. Wyścig ukończył na 54. miejscu z blisko półgodzinną stratą do triumfatora.

Wyniki:

1 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 3:06:54
2 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:49
3 Leopold Koenig (Cze) Team NetApp
4 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team
5 Thomas Danielson (USA) Garmin – Sharp
6 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team
7 Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan
8 Ian Boswell (USA) Bontrager Livestrong Team
9 Lucas Euser (USA) Team Spidertech p/b C10
10 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan
11 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:00:56
12 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:01:53
13 Peter Stetina (USA) Garmin – Sharp 0:02:40
14 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 0:03:07
15 George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan
16 Francisco Jarley Colorado Hernandez (Col) EPM – Une
17 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:03:42
18 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling 0:04:02
19 Freddy Orlando Piamonte Rodriguez (Col) EPM – Une 0:04:15
20 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) EPM – Une 0:04:28
21 Francisco Mancebo Perez (Spa) Competitive Cyclist Racing Team 0:04:34
22 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:04:52
23 Marc Goos (Ned) Rabobank Cycling Team
24 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 0:04:56
25 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:06:00
26 Andrew Bajadali (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies
27 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team
28 Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team
29 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale 0:06:06
30 Yann Huguet (Fra) Team Argos – Shimano 0:06:27
31 Reto Hollenstein (Swi) Team NetApp
32 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
33 Max Jenkins (USA) Competitive Cyclist Racing Team
34 Mathew Cooke (USA) Team Exergy 0:07:13
35 Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling Team
36 Michael Creed (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:07:40
37 Mike Olheiser (USA) Competitive Cyclist Racing Team 0:08:39
38 Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Pro Cycling
39 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:10:09
40 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team
41 Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy 0:10:59
42 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:11:18
43 Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan
44 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
45 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
46 Jesse Anthony (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies
47 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
48 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan
49 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) EPM – Une
50 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team
51 Jeroen Hoorne (Bel) Omega Pharma-Quickstep
52 Taylor Sheldon (USA) Competitive Cyclist Racing Team
53 Carter Jones (USA) Bissell Pro Cycling
54 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan
55 Rafael Infantino Abreu (Col) EPM – Une
56 Mathias Flueckiger (Swi) BMC Racing Team
57 Matthieu Sprick (Fra) Team Argos – Shimano 0:14:03
58 Marsh Cooper (Can) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies
59 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 0:16:13
60 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:16:14
61 Cameron Wurf (Aus) Champion System Pro Cycling Team
62 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:16:30
63 Morgan Schmitt (USA) Team Exergy
64 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) EPM – Une
65 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Pro Cycling
66 Andres Diaz Corrales (Col) Team Exergy 0:16:45
67 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:16:50
68 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos – Shimano 0:16:55
69 Thomas Rabou (Ned) Competitive Cyclist Racing Team 0:18:11
70 Ian Burnett (USA) Competitive Cyclist Racing Team 0:18:57
71 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
72 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp
73 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp
74 Kirk Carlsen (USA) Team Exergy 0:19:06
75 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale
76 Sam Johnson (USA) Team Exergy 0:21:09
77 Fred Rodriguez (USA) Team Exergy 0:21:23
78 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
79 James Oram (NZl) Bontrager Livestrong Team
80 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp
81 Joshua Atkins (NZl) Bontrager Livestrong Team
82 Nathan Haas (Aus) Garmin – Sharp 0:22:39
83 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp
84 Reid Mumford (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies
85 Alexander Candelario (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies
86 David Boily (Can) Team Spidertech p/b C10 0:22:42
87 Hugo Houle (Can) Team Spidertech p/b C10
88 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
89 Brian Vandborg (Den) Team Spidertech p/b C10
90 Scott Zwizanski (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:22:45
91 Ryan Roth (Can) Team Spidertech p/b C10
92 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
93 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team 0:24:16
Caleb Fairly (USA) Team Spidertech p/b C10
Dominic Klemme (Ger) Team Argos – Shimano
Connor O’Leary (USA) Bontrager Livestrong Team
Joseph Schmalz (USA) Bissell Pro Cycling
Alex Vanias (USA) Bissell Pro Cycling
Julian Kyer (USA) Bissell Pro Cycling
Marco Benfatto (Ita) Liquigas-Cannondale
Tommy Nankervis (Aus) Competitive Cyclist Racing Team
David Williams (USA) Competitive Cyclist Racing Team
Will Routley (Can) Team Spidertech p/b C10
Jacob Rathe (USA) Garmin – Sharp
DNF Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp
DNF David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp
DNF Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan
DNF Tom Stamsnijder (Ned) Team Argos – Shimano
DNF Flavio De Luna (Mex) Team Spidertech p/b C10
DNF Robert Forster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
DNF Jacobe Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
DNF Chris Barton (USA) Bissell Pro Cycling
DNF Sebastian Salas (Can) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies

Klasyfikacja generalna:

1 Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team 21:26:32
2 Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan 0:00:43
3 Leopold Koenig (Cze) Team NetApp 0:00:49
4 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team 0:00:58
5 Ian Boswell (USA) Bontrager Livestrong Team 0:01:03
6 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep 0:01:08
7 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 0:01:19
8 Lucas Euser (USA) Team Spidertech p/b C10 0:01:21
9 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:29
10 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:01:31
11 Thomas Danielson (USA) Garmin – Sharp 0:01:32
12 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp 0:02:56
13 Peter Stetina (USA) Garmin – Sharp 0:03:13
14 George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan 0:04:08
15 Francisco Jarley Colorado Hernandez (Col) EPM – Une 0:06:04
16 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:06:22
17 Francisco Mancebo Perez (Spa) Competitive Cyclist Racing Team 0:06:39
18 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team 0:06:56
19 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:07:10
20 Christopher Baldwin (USA) Bissell Pro Cycling
21 Freddy Orlando Piamonte Rodriguez (Col) EPM – Une 0:08:32
22 Max Jenkins (USA) Competitive Cyclist Racing Team 0:09:42
23 Andrew Bajadali (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:09:46
24 Mathew Cooke (USA) Team Exergy 0:09:54
25 Marc Goos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:10:55
26 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale 0:11:04
27 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) EPM – Une 0:12:43
28 Mathias Flueckiger (Swi) BMC Racing Team 0:13:52
29 Michael Creed (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:14:07
30 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) EPM – Une 0:15:13
31 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:16:17
32 Mike Olheiser (USA) Competitive Cyclist Racing Team 0:17:20
33 Benjamin Day (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:18:17
34 Rafael Infantino Abreu (Col) EPM – Une 0:18:23
35 Yann Huguet (Fra) Team Argos – Shimano 0:18:45
36 Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:19:39
37 Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Pro Cycling 0:20:13
38 Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team 0:20:16
39 Reto Hollenstein (Swi) Team NetApp 0:20:45
40 Carter Jones (USA) Bissell Pro Cycling 0:21:43
41 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:22:58
42 Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan 0:23:11
43 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:24:13
44 Cameron Wurf (Aus) Champion System Pro Cycling Team 0:24:43
45 Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan 0:25:32
46 Joshua Atkins (NZl) Bontrager Livestrong Team 0:26:05
47 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) EPM – Une 0:26:32
48 Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:26:36
49 Jesse Anthony (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:26:44
50 Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy 0:27:43
51 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:28:02
52 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:28:07
53 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team 0:28:24
54 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp 0:28:56
55 Andres Diaz Corrales (Col) Team Exergy 0:29:18
56 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:29:39
57 Taylor Sheldon (USA) Competitive Cyclist Racing Team 0:30:21
58 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team 0:31:47
59 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:31:48
60 Jeroen Hoorne (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:32:08
61 Matthieu Sprick (Fra) Team Argos – Shimano 0:32:42
62 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale 0:35:41
63 Marsh Cooper (Can) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:41:06
64 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 0:41:21
65 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:41:42
66 Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp
67 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:42:49
68 Thomas Rabou (Ned) Competitive Cyclist Racing Team 0:43:16
69 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp 0:43:36
70 Hugo Houle (Can) Team Spidertech p/b C10 0:45:33
71 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team 0:46:02
72 Fred Rodriguez (USA) Team Exergy 0:47:01
73 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan 0:48:09
74 Alexander Candelario (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:48:12
75 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale 0:48:34
76 James Oram (NZl) Bontrager Livestrong Team 0:50:28
77 Brian Vandborg (Den) Team Spidertech p/b C10 0:50:47
78 Scott Zwizanski (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:52:52
79 Patrick Gretsch (Ger) Team Argos – Shimano 0:53:00
80 Ian Burnett (USA) Competitive Cyclist Racing Team 0:54:03
81 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp 0:55:54
82 Ryan Roth (Can) Team Spidertech p/b C10 0:56:56
83 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Pro Cycling 1:00:03
84 Kirk Carlsen (USA) Team Exergy 1:01:19
85 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team 1:03:09
86 Reid Mumford (USA) Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 1:04:48
87 Nathan Haas (Aus) Garmin – Sharp 1:07:41
88 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team 1:07:50
89 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 1:09:39
90 David Boily (Can) Team Spidertech p/b C10 1:10:55
91 Morgan Schmitt (USA) Team Exergy 1:12:47
92 William Clarke (Aus) Champion System Pro Cycling Team 1:15:26
93 Sam Johnson (USA) Team Exergy 1:15:49

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments