Ubiegłoroczny mistrz świata w jeździe na czas Tony Martin (Omega Pharma – Quick Step) wycofał się wczoraj z Wyścigu Dookoła Francji, taki sam krok może podjąć Fabian Cancellara (RadioShack).

Na decyzję o rezygnacji Szwajcara z dalszej rywalizacji w Wielkiej Pętli będzie miało wpływ to, czy jego żona Stephanie urodzi ich drugie dziecko przed zakończeniem Tour de France.

Jeśli tak się stanie, polecę helikopterem natychmiast do szpitala, aby być przy mojej żonie kiedy będzie rodzić. – powiedział, według gazety Het Nieuwsblad, czterokrotny zwycięzca Mistrzostw Świata w jeździe na czas.

Fabian Cancellara cały czas odczuwa skutki wielomiejscowego złamania obojczyka doznanego w wyniku kraksy na Wyścigu Dookoła Flandrii. Szwajcar przyznał, że jego największym celem obecnie jest wygrana na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i czuje, że jego kondycja cały czas się poprawia.

Jeszcze wiele pracy przede mną, ale jestem na właściwej drodze. Wiem co robić, żeby być w szczycie formy w Londynie – stwierdził. Dobrą dyspozycję w jeździe na czas kolarz RadioShack-Nissan-Trek  pokazał w zwycięskim prologu Tour de France oraz na wczorajszym etapie, gdzie zajął w czasówce trzecie miejsce, tracąc do Bradley’a Wigginsa (Sky) 57 sekund.

Jeśli żona Cancellary nie urodzi wcześniej niż przewiduje termin, Szwajcar będzie kontynuował jazdę w Wielkiej Pętli, gdzie w przedostatnim dniu na 53,5-kilometrowym etapie z Bonneval do Chartres będzie mógł po raz kolejny sprawdzić swoje siły w jeździe na czas.

Źródło: www.velonation.com

Magda

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments