Duńczyk z zespołu RadioShack został wczoraj zwycięzcą 64. Wyścigu Dookoła Austrii. Żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej utrzymał po ostatnim etapie z metą w Wiedniu, gdzie zwyciężył Włoch Daniele Colli (Team Type 1 -Sanofi).

Fuglsang jest pierwszym duńskim kolarzem, który triumfował w całym Wyścigu Dookoła Austrii. 27-latek zachował koszulkę lidera od 4. etapu, w którym został okrzyknięty „Królem szczytu Grossglockner”. To druga, po zwycięstwie w czerwcu w Wyścigu Dookoła Luksemburga, wygrana Fuglsanga w tym roku. Nie mógł jechać w Giro d’Italia z powodu kontuzji, ale poprzez wygranie dwóch narodowych Tourów, pokazał, że jest we wspaniałej formie w tym sezonie.

Na drugim miejscu na podium w klasyfikacji generalnej w Wyścigu Dookoła Austrii stanął Szwajcar Steve Morabito, tracąc do lidera minutę 24 sekundy, a trzeci był słoweński zawodnik Robert Vrečer (Team Vorarlberg) ze stratą minuta 52 sekundy. Najlepszy Austriak Thomas Rohregger (RadioShack-Nissan-Trek) ukończył wyścig na siódmym miejscu. W klasyfikacji górskiej pierwsze miejsce zajął Georg Preidler (Team Type 1 – Sanofi), w klasyfikacji młodzieżowej triumfował Angelo Pagani (Colnago – CSF Inox), a w klasyfikacji punktowej Alessandro Bazzana (Team Type 1 – Sanofi). Najlepsza drużyna to RadioSchack-Nissan, z której czterech kolarzy uplasowało się w pierwszej 20-tce.

Magda

Poprzedni artykułSylwester Szmyd: „Lekko nie będzie, ale to jest właśnie TdF”
Następny artykułTour de France: Wiggins wygrywa czasówkę i odjeżdża Evansowi w generalce!