W dniu dzisiejszym (26 czerwca) w Katowicach, odbyła się konferencja prasowa poświęcona trzeciemu i czwartemu etapowi 69.  Tour de Pologne UCI World Tour rozgrywanym na Śląsku.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele śląskich miast startowych i etapowych, a także miast, w których rozegrane zostaną lotne i górskie premie. Ze strony Lang Teamu obecny był Dyrektor Generalny Wyścigu – Czesław Lang.

– Do startu 69. Tour de Pologne pozostało kilkanaście dni. Cieszę się, że miasta tak angażują się w ten wyścig i praktycznie już dziś wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Etap w Katowicach należał będzie prawdopodobnie do sprinterów, natomiast w Cieszynie, powinniśmy oglądać w głównych rolach kolarzy walecznych, dobrze radzących sobie w cięższym terenie. Warto dodać, że przez wielu ten etap jest uznawany za jeden z najładniejszych na świecie – powiedział Czesław Lang.

Etap trzeci z Kędzierzyna-Koźle do Cieszyna liczyć będzie 201,7 kilometra i zakończy się 8 rundami wokół Cieszyna. Podobnie jak w przeszłości peleton 69. Tour de Pologne wyjedzie poza granice naszego kraju i przejedzie przez czeski Cieszyn. Finisz tradycyjnie na przepięknym cieszyńskim rynku, ale zanim do niego dojdzie kolarze walczyć będą na premii specjalnej, trzech premiach lotnych FIAT i trzech górskich Tauron. Przed rokiem w Cieszynie triumfował późniejszy zwycięzca wyścigu Słowak Peter Sagan.

Trzeci rok z rzędu kibice będą mogli oglądać sprinterów w Katowicach. Runda została nieco zmieniona w porównaniu do poprzednich lat. Jest łatwiejsza technicznie i ma długość nieco ponad 8 kilometrów. Przed dwoma laty wygrywał tutaj Białorusin Jewhen Hutarowicz, a w ubiegłym roku Niemiec Marcel Kittel. Na etapie Będzin-Katowice znalazły się dwie premie specjalne, trzy lotne FIAT i dwie górskie Tauron.

Oprócz Tour de Pologne należy wspomnieć również o Nutella Mini Tour de Pologne. Jak co roku na tej samej końcówce co zawodowcy, rywalizować będą najmłodsi entuzjaści roweru. W Cieszynie pojawią się także uczniowie z Czech, co z pewnością wzbogaci wyścig o kolejne emocje.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments