Bartosz Wylamowski (TKK Pacific Toruń) został dziś w Sędziszowie, nowym Mistrzem Polski Juniorów! Srebrny oraz brązowy medal MP, powędrował odpowiednio do Tobiasza Lisa (LKS Ziemia Opolska) oraz Łukasza Marcinkowskiego (KKS Gostyń).

Juniorzy mieli do przejechania 7 rund po 19,6 kilometrów każda.  Łącznie dało to dystans 137,2 kilometrów. Zaraz po starcie odjechała dwójka zawodników: Adam Balejko (TKK Pacific Toruń) oraz Patryk Stankowski (LUKS Trójka Piaseczno). Ich przewaga szybko urosła do pół minuty, jednak gdy wjechali na wietrzny odcinek, różnica dzieląca ich od peletonu zmalała.

Wykorzystał to następny duet: Łukasz Pylak (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) i Wojciech Kietliński (KTK-Kalisz), którzy wkrótce dołączyli do czołówki i zaczęli powiększać przewagę.

Czwórka po zakończeniu pierwszego okrążenia, miała minutę w zanadrzu. Na następnym kółku, odjechać próbowali m.in: Armin Pietruczuk (GK Gliwice Merida), Maciej Kasperkiewicz (KTK-Kalisz), Tobiasz Lis (LKS Ziemia Opolska) oraz jeden z faworytów – Przemysław Kasperkiewicz (KTK-Kalisz), jednak żadna z tych akcji nie powiodła się.

Na końcu trzeciej rundy, kwartet miał półtorej minuty przewagi. Zasadniczą grupę przyprowadził Michał Baron (LKS Ziema Opolska).

Pogoń wkrótce przyniosła rezultaty i w połowie dystansu wszystko się zjechało. Druga część rywalizacji to masa akcji zaczepnych. Próbowała czwórka: Rafał Sadowy (JF Duet Goleniów), Mateusz Opielewicz (TKK Pacific Toruń), Marcin Owczarek (KTK-Kalisz ) oraz Łukasz Klasiński (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz).

Również ta czwórka nie utrzymała się długo na prowadzeniu i na ostatnie okrążenie, jako pierwsi wjechali z przewagą około 20 sekund Maciej Kasperkiewicz (KTK-Kalisz) i Bartosz Mikler (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

Siła zasadniczej grupy tego dnia była niesamowita i na około 12 kilometrów przed końcem skasowano uciekającą dwójkę.

Cztery kilometry dalej utworzyła się kilkunastoosobowa czołówka, jednak jej przewaga była nie wielka. Wysokie tempo sprawiało, że sytuacja zmieniała się diametralnie. Wreszcie na konkretną, solową akcję zdecydował się Bartosz Szczepanowski (GK Gliwice Merida). 18-latek na 6 kilometrów przed kreską miał kilkanaście sekund przewagi.

Szczepanowski nie dawał za wygraną i do samego końca walczył o największe zwycięstwo w karierze. Gdy wjechał na finałową prostą, pachniało wspaniałym triumfem kolarza z Gliwic. Niestety peleton doszedł go na 100 metrów przed kreską!

W wielkim dramacie tego zawodnika, odnalazł się Bartosz Wylamowski (TKK Pacific Toruń), który w sprincie z dużego peletonu pokonał Tobiasza Lisa (Ziema Opolska) oraz Łukasza Marcinkowskiego (KKS Gostyń)

„Na przedostatniej rundzie rozpoczął się prawdziwy gaz. W końcówce dobrze się ustawiłem, jednak nie zdołałem wyjść z koła Bartka”, powiedział wice Mistrz Polski – Tobiasz Lis.

„W końcówce najbardziej obawiałem się Przemysława Kasperkiewicza. Przez cały wyścig kontrolowaliśmy sytuację, aby nikt nie odjechał i cieszę się, że udało się dobrze zafiniszować”, zakończył Mistrz Polski – Bartosz Wylamowski.

Pełne wynikitutaj

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Basia
Basia

Widać, że Bartek robi duże postępy. Gratulacje.