W ubiegłym tygodniu ekipa BDC MarcPol ścigała się na dwóch frontach. Sześciu zawodników rywalizowało w etapowym wyścigu Dookoła Serbii (kat. 2.2 UCI), a pozostali walczyli w dwuetapowym (BGŻ ProLiga) wyścigu o Memoriał Grundmanna i Wizowskiego w okolicach Głogowa.

Po stronie „ma” podopieczni Dariusza Banaszka mogą zapisać zwycięstwo w Serbii w klasyfikacji aktywnych niezmordowanego Marcina Sapy. Ponadto w Serbii Adam Wadecki był drugi na jednym z etapów, a Damian Walczak w klasyfikacji generalnej uplasował się na 10. miejscu. Na Dolnym Śląsku Jarosław Kowalczyk ukończył wyścig na 7. miejscu… Teraz przed kolarzami BDC MarcPol ważne starty w mistrzostwach Polski (jazda na czas w Jędrzejowie 21 czerwca i wyścig ze startu wspólnego z metą w Sędziszowie, 23-24 czerwca). O tym co było i co będzie rozmawiamy z dyrektorem sportowym ekipy Dariuszem Banaszkiem:

Dariusz Banaszek: – Przede wszystkim poradziliśmy sobie logistycznie z dwoma startami etapowymi jednocześnie i to uważam za największy sukces ostatniego tygodnia. Dwa starty jeden w dalekiej Serbii, drugi w Głogowie były podporządkowane tylko jednemu celowi – mistrzostwom Polski. W Serbii dużo pecha i bez wyniku, gdyż trudno uznać za dobry wynik 2. miejsce na etapie Wadeckiego i 10. lokatę ogólnie Walczaka, czy nawet zdobycie koszulki aktywnego przez Sapera… Liczyłem na więcej. A „na Grundmanie” miejsce w „dziesiątce” Kowalczyka, więc słabo, a podeszliśmy do startu bardzo poważnie, chcąc „pojechać na” Radosza z myślą o BGŻ ProLidze. Robert był czwarty w punktacji i liczyliśmy na awans. Nie wyszło, kompletnie nic nie wyszło. W związku z tym trzeba „odpuścić” walkę o zwycięstwo w klasyfikacji ProLigi. Widzę, że nie wygramy, a ja lubię rywalizować o najwyższe cele. Zawsze powtarzam, że ekipa BDC nie musi, ale może…

Przed nami mistrzostwa Polski. Mam taką refleksję, że od momentu, kiedy prowadzę grupy zawodowe, żaden z kolarzy nie poprawił mojego osiągnięcia, czyli tytułu wicemistrza Polski z 1993 roku. Może więc tym razem?

Skład BDC MarcPol na mistrzostwa Polski:

Orlicy – jazda na czas: Eryk Latoń, Adrian Banaszek; start wspólny: Latoń, Banaszek, Kacper Gronkiewicz, Piotr Skarżyński, Konrad Kott.

Elita – jazda na czas: Robert Radosz, Wojciech Ziółkowski, Jarosław Kowalczyk, Marcin Sapa; start wspólny: Radosz, Ziółkowski, Kowalczyk, Sapa, Dariusz Baranowski, Dariusz Rudnicki, Konrad Dąbkowski, Piotr Kirpsza, Mateusz Komar, Damian Walczak, Adam Wadecki.

Informacja Prasowa

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
czaja
czaja

dexter nie startuj na czas..!