Fredrik Kessiakoff (Astana) wykręcił najlepszy czas podczas 6. etapu Tour de Suisse. Bardzo dobrze spisał się dotychczasowy lider – Rui Costa (Movistar). Portugalczyk zajął 8. miejsce i umocnił się na prowadzeniu.

6. odcinek Tour de Suisse, to pagórkowata czasówka wokół miejscowości Gossau o długości 34,2 kilometra. Najlepiej na tej trasie poradził sobie Szwed Kessiakoff. Kolarz Astany na przejechanie tego dystansu potrzebował 46 minut i 36 sekund. Drugie miejsce zajął były mistrz świata – Fabian Cancellara (RadioShack-Nissan-Trek). Szwajcar przegrał o 2 sekundy. Trzecia pozycja dla Maxima Monfort (RadioShack-Nissan-Trek), któremu do zwycięstwa zabrakło 20 sekund.

Bardzo dobrze spisał się dotychczasowy lider – Rui Costa. Portugalczyk umocnił się na prowadzeniu. Zawodnik Movistaru ma 50 sekund przewagi nad Romanem Kreuzigerem (Astana). Trzeci Robert Gesnik (Rabobank) traci 55 s.

Wyniki:

1 46 Fredrik KESSIAKOFF Astana Pro Team 00:46:36.710
2 91 Fabian CANCELLARA RadioShack-Nissan 00:00:02
3 96 Maxime MONFORT RadioShack-Nissan 00:00:20
4 167 Jérémy ROY FDJ-BigMat 00:00:25
5 131 Robert GESINK Rabobank Cycling Team 00:00:27
6 43 Tanel KANGERT Astana Pro Team 00:00:34
7 95 Andreas KLÖDEN RadioShack-Nissan 00:00:38
8 122 Rui Alberto FARIA DA COSTA Movistar Team 00:00:41
9 8 Peter VELITS Omega Pharma-QuickStep 00:00:43
10 83 Brent BOOKWALTER BMC Racing Team 00:00:51
11 151 Martin ELMIGER AG2R La mondiale 00:01:00
12 13 Vladimir GUSEV Katusha Team 00:01:00
13 135 Laurens TEN DAM Rabobank Cycling Team 00:01:06
14 81 Mathias FRANK BMC Racing Team 00:01:07
15 87 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 00:01:12
16 48 Roman KREUZIGER Astana Pro Team 00:01:16
17 1 Levi LEIPHEIMER Omega Pharma-QuickStep 00:01:19
18 133 Steven KRUIJSWIJK Rabobank Cycling Team 00:01:21
19 121 Alejandro VALVERDE Movistar Team 00:01:22
20 51 Tom DANIELSON Garmin-Barracuda 00:01:24
21 93 Linus GERDEMANN RadioShack-Nissan 00:01:25
22 143 Bart DE CLERCQ Lotto-Belisol Team 00:01:27
23 26 Moreno MOSER Liquigas-Cannondale 00:01:27
24 85 Martin KOHLER BMC Racing Team 00:01:29
25 112 Mikel ASTARLOZA Euskaltel – Euskadi 00:01:34
26 3 Dario CATALDO Omega Pharma-QuickStep 00:01:35
27 5 Zdenek STYBAR Omega Pharma-QuickStep 00:01:37
28 98 Frank SCHLECK RadioShack-Nissan 00:01:37
29 107 Wouter POELS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:01:41
30 33 Thomas LÖVKVIST Sky Procycling 00:01:42
31 134 Bauke MOLLEMA Rabobank Cycling Team 00:01:42
32 108 Rafael VALLS FERRI Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:01:42
33 92 Jakob FUGLSANG RadioShack-Nissan 00:01:42
34 181 Rubens BERTOGLIATI Team Type 1 – Sanofi 00:01:46
35 114 Mikel NIEVE Euskaltel – Euskadi 00:01:51
36 177 Chris SÖRENSEN Team Saxo bank 00:01:53
37 113 Gorka IZAGIRRE Euskaltel – Euskadi 00:01:59
38 138 Maarten WYNANTS Rabobank Cycling Team 00:02:01
39 125 Vladimir KARPETS Movistar Team 00:02:02
40 165 Thibaut PINOT FDJ-BigMat 00:02:04
41 31 Michael BARRY Sky Procycling 00:02:06
42 23 Tiziano DALL’ANTONIA Liquigas-Cannondale 00:02:07
43 176 Sergio Miguel Moreira PAULINHO Team Saxo bank 00:02:09
44 158 Nicolas ROCHE AG2R La mondiale 00:02:12
45 128 Jose Joaquin ROJAS Movistar Team 00:02:14
46 6 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 00:02:17
47 84 Marcus BURGHARDT BMC Racing Team 00:02:18
48 45 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 00:02:21
49 137 Grischa NIERMANN Rabobank Cycling Team 00:02:22
50 185 Julien EL FARES Team Type 1 – Sanofi 00:02:23
51 47 Robert KISERLOVSKI Astana Pro Team 00:02:33
52 21 Peter SAGAN Liquigas-Cannondale 00:02:37
53 88 Greg VAN AVERMAET BMC Racing Team 00:02:39
54 172 Volodymir GUSTOV Team Saxo bank 00:02:39
55 71 Damiano CUNEGO Lampre – ISD 00:02:40
56 187 Javier MEGIAS Team Type 1 – Sanofi 00:02:43
57 106 Nikita NOVIKOV Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:02:46
58 67 Stuart O’GRADY Orica GreenEDGE 00:02:47
59 124 Jesus HERRADA Movistar Team 00:02:48
60 116 Romain SICARD Euskaltel – Euskadi 00:02:52
61 154 John GADRET AG2R La mondiale 00:02:56
62 188 Georg PREIDLER Team Type 1 – Sanofi 00:03:01
63 52 Thomas DEKKER Garmin-Barracuda 00:03:04
64 63 Allan DAVIS Orica GreenEDGE 00:03:08
65 152 Julien BÉRARD AG2R La mondiale 00:03:08
66 105 Martin MORTENSEN Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:03:11
67 65 Sebastian LANGEVELD Orica GreenEDGE 00:03:11
68 66 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 00:03:13
69 136 Tom Jelte SLAGTER Rabobank Cycling Team 00:03:15
70 44 Francesco GAVAZZI Astana Pro Team 00:03:15
71 42 Assan BAZAYEV Astana Pro Team 00:03:19
72 102 Johnny HOOGERLAND Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:03:19
73 12 Giampaolo CARUSO Katusha Team 00:03:27
74 127 Marzio BRUSEGHIN Movistar Team 00:03:29
75 38 Xabier ZANDIO Sky Procycling 00:03:30
76 17 Alexandr KOLOBNEV Katusha Team 00:03:31
77 153 Guillaume BONNAFOND AG2R La mondiale 00:03:33
78 186 Remi CUSIN Team Type 1 – Sanofi 00:03:33
79 94 Laurent DIDIER RadioShack-Nissan 00:03:38
80 175 Karsten KROON Team Saxo bank 00:03:39
81 97 Gregory RAST RadioShack-Nissan 00:03:40
82 157 Matteo MONTAGUTI AG2R La mondiale 00:03:49
83 35 Salvatore PUCCIO Sky Procycling 00:03:52
84 183 Daniele COLLI Team Type 1 – Sanofi 00:03:55
85 73 Grega BOLE Lampre – ISD 00:03:56
86 117 Pablo URTASUN Euskaltel – Euskadi 00:03:56
87 22 Stefano AGOSTINI Liquigas-Cannondale 00:03:57
88 184 Alexander EFIMKIN Team Type 1 – Sanofi 00:03:59
89 75 Manuele MORI Lampre – ISD 00:04:02
90 155 Sébastien MINARD AG2R La mondiale 00:04:06
91 61 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 00:04:07
92 24 Timothy DUGGAN Liquigas-Cannondale 00:04:08
93 166 Anthony GESLIN FDJ-BigMat 00:04:09
94 182 Alessandro BAZZANA Team Type 1 – Sanofi 00:04:09
95 161 David BOUCHER FDJ-BigMat 00:04:09
96 145 Vicente REYNES Lotto-Belisol Team 00:04:09
97 28 Elia VIVIANI Liquigas-Cannondale 00:04:12
98 2 Tom BOONEN Omega Pharma-QuickStep 00:04:21
99 25 Edward KING Liquigas-Cannondale 00:04:22
100 57 Johan VAN SUMMEREN Garmin-Barracuda 00:04:22
101 56 Thomas PETERSON Garmin-Barracuda 00:04:23
102 14 Joan HORRACH Katusha Team 00:04:23
103 163 Steve CHAINEL FDJ-BigMat 00:04:27
104 74 Danilo HONDO Lampre – ISD 00:04:28
105 15 Vladimir ISAYCHEV Katusha Team 00:04:30
106 34 Lars-Petter NORDHAUG Sky Procycling 00:04:31
107 193 David BOILY Spidertech Powered by C10 00:04:32
108 27 Daniel OSS Liquigas-Cannondale 00:04:33
109 32 Mathew HAYMAN Sky Procycling 00:04:37
110 144 Olivier KAISEN Lotto-Belisol Team 00:04:37
111 115 Ruben PEREZ Euskaltel – Euskadi 00:04:40
112 77 Morris POSSONI Lampre – ISD 00:04:47
113 196 Caleb FAIRLY Spidertech Powered by C10 00:04:48
114 41 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 00:04:52
115 146 Frederique ROBERT Lotto-Belisol Team 00:04:55
116 168 Cédric PINEAU FDJ-BigMat 00:04:59
117 78 Davide VIGANO Lampre – ISD 00:04:59
118 11 Oscar FREIRE Katusha Team 00:05:03
119 174 Michael MORKOV Team Saxo bank 00:05:05
120 123 José Ivan GUTIERREZ Movistar Team 00:05:10
121 171 Nick NUYENS Team Saxo bank 00:05:12
122 195 Lucas EUSER Spidertech Powered by C10 00:05:13
123 4 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 00:05:13
124 58 Fabian WEGMANN Garmin-Barracuda 00:05:14
125 86 Klaas LODEWYCK BMC Racing Team 00:05:15
126 191 Raymond KUNZLI Spidertech Powered by C10 00:05:18
127 162 William BONNET FDJ-BigMat 00:05:18
128 156 Lloyd MONDORY AG2R La mondiale 00:05:18
129 132 Matti BRESCHEL Rabobank Cycling Team 00:05:25
130 76 Alessandro PETACCHI Lampre – ISD 00:05:27
131 198 Brian VANDBORG BACH Spidertech Powered by C10 00:05:29
132 16 Luca PAOLINI Katusha Team 00:05:49
133 192 Ryan ANDERSON Spidertech Powered by C10 00:05:51
134 164 Yauheni HUTAROVICH FDJ-BigMat 00:05:51
135 55 Alex HOWES Garmin-Barracuda 00:05:52
136 36 Luke ROWE Sky Procycling 00:05:57
137 37 Ben SWIFT Sky Procycling 00:06:03
138 7 Matteo TRENTIN Omega Pharma-QuickStep 00:06:05
139 53 Tyler FARRAR Garmin-Barracuda 00:06:07
140 62 Baden COOKE Orica GreenEDGE 00:06:24
141 101 Kris BOECKMANS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:06:35
142 104 Marco MARCATO Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:06:43
143 72 Leonardo BERTAGNOLLI Lampre – ISD 00:06:52
144 178 Troels Rønning VINTHER Team Saxo bank 00:07:11
145 194 Guillaume BOIVIN Spidertech Powered by C10 00:07:24
146 126 Ignatas KONOVALOVAS Movistar Team 00:07:49
147 147 Mehdi SOHRABI Lotto-Belisol Team 00:07:58

Klasyfikacja generalna:


1 122 Rui Alberto FARIA DA COSTA Movistar Team 26:10:55
2 48 Roman KREUZIGER Astana Pro Team 00:00:50
3 131 Robert GESINK Rabobank Cycling Team 00:00:55
4 121 Alejandro VALVERDE Movistar Team 00:01:04
5 98 Frank SCHLECK RadioShack-Nissan 00:01:04
6 51 Tom DANIELSON Garmin-Barracuda 00:01:12
7 1 Levi LEIPHEIMER Omega Pharma-QuickStep 00:01:15
8 13 Vladimir GUSEV Katusha Team 00:01:17
9 33 Thomas LÖVKVIST Sky Procycling 00:01:22
10 133 Steven KRUIJSWIJK Rabobank Cycling Team 00:01:27
11 92 Jakob FUGLSANG RadioShack-Nissan 00:01:34
12 114 Mikel NIEVE Euskaltel – Euskadi 00:01:36
13 43 Tanel KANGERT Astana Pro Team 00:01:40
14 165 Thibaut PINOT FDJ-BigMat 00:01:42
15 158 Nicolas ROCHE AG2R La mondiale 00:01:52
16 177 Chris SÖRENSEN Team Saxo bank 00:01:52
17 26 Moreno MOSER Liquigas-Cannondale 00:01:59
18 81 Mathias FRANK BMC Racing Team 00:02:03
19 3 Dario CATALDO Omega Pharma-QuickStep 00:02:09
20 47 Robert KISERLOVSKI Astana Pro Team 00:02:24
21 96 Maxime MONFORT RadioShack-Nissan 00:02:25
22 154 John GADRET AG2R La mondiale 00:02:39
23 107 Wouter POELS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:02:43
24 143 Bart DE CLERCQ Lotto-Belisol Team 00:02:45
25 112 Mikel ASTARLOZA Euskaltel – Euskadi 00:02:48
26 181 Rubens BERTOGLIATI Team Type 1 – Sanofi 00:02:50
27 71 Damiano CUNEGO Lampre – ISD 00:02:56
28 93 Linus GERDEMANN RadioShack-Nissan 00:02:57
29 113 Gorka IZAGIRRE Euskaltel – Euskadi 00:02:57
30 135 Laurens TEN DAM Rabobank Cycling Team 00:03:11
31 12 Giampaolo CARUSO Katusha Team 00:03:27
32 45 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 00:04:07
33 185 Julien EL FARES Team Type 1 – Sanofi 00:04:15
34 31 Michael BARRY Sky Procycling 00:04:27
35 136 Tom Jelte SLAGTER Rabobank Cycling Team 00:04:33
36 188 Georg PREIDLER Team Type 1 – Sanofi 00:05:04
37 35 Salvatore PUCCIO Sky Procycling 00:05:24
38 84 Marcus BURGHARDT BMC Racing Team 00:05:49
39 95 Andreas KLÖDEN RadioShack-Nissan 00:06:23
40 128 Jose Joaquin ROJAS Movistar Team 00:06:31
41 56 Thomas PETERSON Garmin-Barracuda 00:07:00
42 102 Johnny HOOGERLAND Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:07:03
43 85 Martin KOHLER BMC Racing Team 00:07:21
44 44 Francesco GAVAZZI Astana Pro Team 00:07:34
45 172 Volodymir GUSTOV Team Saxo bank 00:08:36
46 167 Jérémy ROY FDJ-BigMat 00:08:53
47 61 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 00:09:10
48 5 Zdenek STYBAR Omega Pharma-QuickStep 00:09:36
49 186 Remi CUSIN Team Type 1 – Sanofi 00:09:48
50 151 Martin ELMIGER AG2R La mondiale 00:10:12
51 88 Greg VAN AVERMAET BMC Racing Team 00:10:45
52 115 Ruben PEREZ Euskaltel – Euskadi 00:11:25
53 97 Gregory RAST RadioShack-Nissan 00:13:19
54 176 Sergio Miguel Moreira PAULINHO Team Saxo bank 00:13:31
55 108 Rafael VALLS FERRI Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:14:01
56 11 Oscar FREIRE Katusha Team 00:14:01
57 21 Peter SAGAN Liquigas-Cannondale 00:14:12
58 155 Sébastien MINARD AG2R La mondiale 00:14:13
59 55 Alex HOWES Garmin-Barracuda 00:14:26
60 65 Sebastian LANGEVELD Orica GreenEDGE 00:14:38
61 15 Vladimir ISAYCHEV Katusha Team 00:14:45
62 77 Morris POSSONI Lampre – ISD 00:14:53
63 125 Vladimir KARPETS Movistar Team 00:15:04
64 87 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 00:15:08
65 187 Javier MEGIAS Team Type 1 – Sanofi 00:15:11
66 17 Alexandr KOLOBNEV Katusha Team 00:15:33
67 104 Marco MARCATO Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:15:35
68 157 Matteo MONTAGUTI AG2R La mondiale 00:15:46
69 75 Manuele MORI Lampre – ISD 00:15:56
70 175 Karsten KROON Team Saxo bank 00:16:29
71 134 Bauke MOLLEMA Rabobank Cycling Team 00:16:30
72 52 Thomas DEKKER Garmin-Barracuda 00:16:42
73 27 Daniel OSS Liquigas-Cannondale 00:16:52
74 94 Laurent DIDIER RadioShack-Nissan 00:17:08
75 8 Peter VELITS Omega Pharma-QuickStep 00:17:47
76 24 Timothy DUGGAN Liquigas-Cannondale 00:17:50
77 83 Brent BOOKWALTER BMC Racing Team 00:18:03
78 46 Fredrik KESSIAKOFF Astana Pro Team 00:18:22
79 58 Fabian WEGMANN Garmin-Barracuda 00:18:23
80 37 Ben SWIFT Sky Procycling 00:19:09
81 166 Anthony GESLIN FDJ-BigMat 00:20:59
82 138 Maarten WYNANTS Rabobank Cycling Team 00:21:32
83 153 Guillaume BONNAFOND AG2R La mondiale 00:21:59
84 34 Lars-Petter NORDHAUG Sky Procycling 00:22:00
85 63 Allan DAVIS Orica GreenEDGE 00:22:22
86 195 Lucas EUSER Spidertech Powered by C10 00:22:38
87 32 Mathew HAYMAN Sky Procycling 00:23:17
88 163 Steve CHAINEL FDJ-BigMat 00:24:12
89 171 Nick NUYENS Team Saxo bank 00:24:51
90 156 Lloyd MONDORY AG2R La mondiale 00:25:52
91 6 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 00:25:54
92 23 Tiziano DALL’ANTONIA Liquigas-Cannondale 00:25:57
93 14 Joan HORRACH Katusha Team 00:25:59
94 137 Grischa NIERMANN Rabobank Cycling Team 00:25:59
95 76 Alessandro PETACCHI Lampre – ISD 00:26:08
96 127 Marzio BRUSEGHIN Movistar Team 00:26:16
97 123 José Ivan GUTIERREZ Movistar Team 00:26:18
98 145 Vicente REYNES Lotto-Belisol Team 00:26:20
99 164 Yauheni HUTAROVICH FDJ-BigMat 00:27:28
100 182 Alessandro BAZZANA Team Type 1 – Sanofi 00:28:11
101 183 Daniele COLLI Team Type 1 – Sanofi 00:28:13
102 62 Baden COOKE Orica GreenEDGE 00:28:18
103 57 Johan VAN SUMMEREN Garmin-Barracuda 00:28:20
104 38 Xabier ZANDIO Sky Procycling 00:28:57
105 91 Fabian CANCELLARA RadioShack-Nissan 00:29:11
106 42 Assan BAZAYEV Astana Pro Team 00:29:32
107 124 Jesus HERRADA Movistar Team 00:29:49
108 132 Matti BRESCHEL Rabobank Cycling Team 00:30:02
109 36 Luke ROWE Sky Procycling 00:30:04
110 2 Tom BOONEN Omega Pharma-QuickStep 00:31:12
111 184 Alexander EFIMKIN Team Type 1 – Sanofi 00:31:59
112 198 Brian VANDBORG BACH Spidertech Powered by C10 00:33:02
113 25 Edward KING Liquigas-Cannondale 00:33:06
114 116 Romain SICARD Euskaltel – Euskadi 00:33:49
115 41 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 00:33:56
116 86 Klaas LODEWYCK BMC Racing Team 00:34:40
117 22 Stefano AGOSTINI Liquigas-Cannondale 00:35:09
118 78 Davide VIGANO Lampre – ISD 00:36:21
119 67 Stuart O’GRADY Orica GreenEDGE 00:36:34
120 101 Kris BOECKMANS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:36:46
121 66 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 00:37:10
122 74 Danilo HONDO Lampre – ISD 00:38:01
123 152 Julien BÉRARD AG2R La mondiale 00:38:02
124 72 Leonardo BERTAGNOLLI Lampre – ISD 00:38:04
125 105 Martin MORTENSEN Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:39:46
126 53 Tyler FARRAR Garmin-Barracuda 00:39:57
127 7 Matteo TRENTIN Omega Pharma-QuickStep 00:40:03
128 191 Raymond KUNZLI Spidertech Powered by C10 00:40:37
129 28 Elia VIVIANI Liquigas-Cannondale 00:41:41
130 178 Troels Rønning VINTHER Team Saxo bank 00:41:51
131 162 William BONNET FDJ-BigMat 00:41:51
132 4 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 00:43:30
133 174 Michael MORKOV Team Saxo bank 00:45:00
134 161 David BOUCHER FDJ-BigMat 00:45:59
135 144 Olivier KAISEN Lotto-Belisol Team 00:46:03
136 168 Cédric PINEAU FDJ-BigMat 00:46:27
137 106 Nikita NOVIKOV Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:46:38
138 196 Caleb FAIRLY Spidertech Powered by C10 00:46:48
139 193 David BOILY Spidertech Powered by C10 00:46:59
140 16 Luca PAOLINI Katusha Team 00:48:19
141 73 Grega BOLE Lampre – ISD 00:50:04
142 194 Guillaume BOIVIN Spidertech Powered by C10 00:54:00
143 126 Ignatas KONOVALOVAS Movistar Team 00:54:36
144 117 Pablo URTASUN Euskaltel – Euskadi 00:55:48
145 146 Frederique ROBERT Lotto-Belisol Team 00:56:59
146 192 Ryan ANDERSON Spidertech Powered by C10 00:57:23
147 147 Mehdi SOHRABI Lotto-Belisol Team 00:57:59

 

Foto: corvospro.com

Andrzej

1 46 Fredrik KESSIAKOFF Astana Pro Team 00:46:36.710
2 91 Fabian CANCELLARA RadioShack-Nissan 00:00:02
3 96 Maxime MONFORT RadioShack-Nissan 00:00:20
4 167 Jérémy ROY FDJ-BigMat 00:00:25
5 131 Robert GESINK Rabobank Cycling Team 00:00:27
6 43 Tanel KANGERT Astana Pro Team 00:00:34
7 95 Andreas KLÖDEN RadioShack-Nissan 00:00:38
8 122 Rui Alberto FARIA DA COSTA Movistar Team 00:00:41
9 8 Peter VELITS Omega Pharma-QuickStep 00:00:43
10 83 Brent BOOKWALTER BMC Racing Team 00:00:51
11 151 Martin ELMIGER AG2R La mondiale 00:01:00
12 13 Vladimir GUSEV Katusha Team 00:01:00
13 135 Laurens TEN DAM Rabobank Cycling Team 00:01:06
14 81 Mathias FRANK BMC Racing Team 00:01:07
15 87 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 00:01:12
16 48 Roman KREUZIGER Astana Pro Team 00:01:16
17 1 Levi LEIPHEIMER Omega Pharma-QuickStep 00:01:19
18 133 Steven KRUIJSWIJK Rabobank Cycling Team 00:01:21
19 121 Alejandro VALVERDE Movistar Team 00:01:22
20 51 Tom DANIELSON Garmin-Barracuda 00:01:24
21 93 Linus GERDEMANN RadioShack-Nissan 00:01:25
22 143 Bart DE CLERCQ Lotto-Belisol Team 00:01:27
23 26 Moreno MOSER Liquigas-Cannondale 00:01:27
24 85 Martin KOHLER BMC Racing Team 00:01:29
25 112 Mikel ASTARLOZA Euskaltel – Euskadi 00:01:34
26 3 Dario CATALDO Omega Pharma-QuickStep 00:01:35
27 5 Zdenek STYBAR Omega Pharma-QuickStep 00:01:37
28 98 Frank SCHLECK RadioShack-Nissan 00:01:37
29 107 Wouter POELS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:01:41
30 33 Thomas LÖVKVIST Sky Procycling 00:01:42
31 134 Bauke MOLLEMA Rabobank Cycling Team 00:01:42
32 108 Rafael VALLS FERRI Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:01:42
33 92 Jakob FUGLSANG RadioShack-Nissan 00:01:42
34 181 Rubens BERTOGLIATI Team Type 1 – Sanofi 00:01:46
35 114 Mikel NIEVE Euskaltel – Euskadi 00:01:51
36 177 Chris SÖRENSEN Team Saxo bank 00:01:53
37 113 Gorka IZAGIRRE Euskaltel – Euskadi 00:01:59
38 138 Maarten WYNANTS Rabobank Cycling Team 00:02:01
39 125 Vladimir KARPETS Movistar Team 00:02:02
40 165 Thibaut PINOT FDJ-BigMat 00:02:04
41 31 Michael BARRY Sky Procycling 00:02:06
42 23 Tiziano DALL’ANTONIA Liquigas-Cannondale 00:02:07
43 176 Sergio Miguel Moreira PAULINHO Team Saxo bank 00:02:09
44 158 Nicolas ROCHE AG2R La mondiale 00:02:12
45 128 Jose Joaquin ROJAS Movistar Team 00:02:14
46 6 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 00:02:17
47 84 Marcus BURGHARDT BMC Racing Team 00:02:18
48 45 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 00:02:21
49 137 Grischa NIERMANN Rabobank Cycling Team 00:02:22
50 185 Julien EL FARES Team Type 1 – Sanofi 00:02:23
51 47 Robert KISERLOVSKI Astana Pro Team 00:02:33
52 21 Peter SAGAN Liquigas-Cannondale 00:02:37
53 88 Greg VAN AVERMAET BMC Racing Team 00:02:39
54 172 Volodymir GUSTOV Team Saxo bank 00:02:39
55 71 Damiano CUNEGO Lampre – ISD 00:02:40
56 187 Javier MEGIAS Team Type 1 – Sanofi 00:02:43
57 106 Nikita NOVIKOV Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:02:46
58 67 Stuart O’GRADY Orica GreenEDGE 00:02:47
59 124 Jesus HERRADA Movistar Team 00:02:48
60 116 Romain SICARD Euskaltel – Euskadi 00:02:52
61 154 John GADRET AG2R La mondiale 00:02:56
62 188 Georg PREIDLER Team Type 1 – Sanofi 00:03:01
63 52 Thomas DEKKER Garmin-Barracuda 00:03:04
64 63 Allan DAVIS Orica GreenEDGE 00:03:08
65 152 Julien BÉRARD AG2R La mondiale 00:03:08
66 105 Martin MORTENSEN Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:03:11
67 65 Sebastian LANGEVELD Orica GreenEDGE 00:03:11
68 66 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 00:03:13
69 136 Tom Jelte SLAGTER Rabobank Cycling Team 00:03:15
70 44 Francesco GAVAZZI Astana Pro Team 00:03:15
71 42 Assan BAZAYEV Astana Pro Team 00:03:19
72 102 Johnny HOOGERLAND Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:03:19
73 12 Giampaolo CARUSO Katusha Team 00:03:27
74 127 Marzio BRUSEGHIN Movistar Team 00:03:29
75 38 Xabier ZANDIO Sky Procycling 00:03:30
76 17 Alexandr KOLOBNEV Katusha Team 00:03:31
77 153 Guillaume BONNAFOND AG2R La mondiale 00:03:33
78 186 Remi CUSIN Team Type 1 – Sanofi 00:03:33
79 94 Laurent DIDIER RadioShack-Nissan 00:03:38
80 175 Karsten KROON Team Saxo bank 00:03:39
81 97 Gregory RAST RadioShack-Nissan 00:03:40
82 157 Matteo MONTAGUTI AG2R La mondiale 00:03:49
83 35 Salvatore PUCCIO Sky Procycling 00:03:52
84 183 Daniele COLLI Team Type 1 – Sanofi 00:03:55
85 73 Grega BOLE Lampre – ISD 00:03:56
86 117 Pablo URTASUN Euskaltel – Euskadi 00:03:56
87 22 Stefano AGOSTINI Liquigas-Cannondale 00:03:57
88 184 Alexander EFIMKIN Team Type 1 – Sanofi 00:03:59
89 75 Manuele MORI Lampre – ISD 00:04:02
90 155 Sébastien MINARD AG2R La mondiale 00:04:06
91 61 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 00:04:07
92 24 Timothy DUGGAN Liquigas-Cannondale 00:04:08
93 166 Anthony GESLIN FDJ-BigMat 00:04:09
94 182 Alessandro BAZZANA Team Type 1 – Sanofi 00:04:09
95 161 David BOUCHER FDJ-BigMat 00:04:09
96 145 Vicente REYNES Lotto-Belisol Team 00:04:09
97 28 Elia VIVIANI Liquigas-Cannondale 00:04:12
98 2 Tom BOONEN Omega Pharma-QuickStep 00:04:21
99 25 Edward KING Liquigas-Cannondale 00:04:22
100 57 Johan VAN SUMMEREN Garmin-Barracuda 00:04:22
101 56 Thomas PETERSON Garmin-Barracuda 00:04:23
102 14 Joan HORRACH Katusha Team 00:04:23
103 163 Steve CHAINEL FDJ-BigMat 00:04:27
104 74 Danilo HONDO Lampre – ISD 00:04:28
105 15 Vladimir ISAYCHEV Katusha Team 00:04:30
106 34 Lars-Petter NORDHAUG Sky Procycling 00:04:31
107 193 David BOILY Spidertech Powered by C10 00:04:32
108 27 Daniel OSS Liquigas-Cannondale 00:04:33
109 32 Mathew HAYMAN Sky Procycling 00:04:37
110 144 Olivier KAISEN Lotto-Belisol Team 00:04:37
111 115 Ruben PEREZ Euskaltel – Euskadi 00:04:40
112 77 Morris POSSONI Lampre – ISD 00:04:47
113 196 Caleb FAIRLY Spidertech Powered by C10 00:04:48
114 41 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 00:04:52
115 146 Frederique ROBERT Lotto-Belisol Team 00:04:55
116 168 Cédric PINEAU FDJ-BigMat 00:04:59
117 78 Davide VIGANO Lampre – ISD 00:04:59
118 11 Oscar FREIRE Katusha Team 00:05:03
119 174 Michael MORKOV Team Saxo bank 00:05:05
120 123 José Ivan GUTIERREZ Movistar Team 00:05:10
121 171 Nick NUYENS Team Saxo bank 00:05:12
122 195 Lucas EUSER Spidertech Powered by C10 00:05:13
123 4 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 00:05:13
124 58 Fabian WEGMANN Garmin-Barracuda 00:05:14
125 86 Klaas LODEWYCK BMC Racing Team 00:05:15
126 191 Raymond KUNZLI Spidertech Powered by C10 00:05:18
127 162 William BONNET FDJ-BigMat 00:05:18
128 156 Lloyd MONDORY AG2R La mondiale 00:05:18
129 132 Matti BRESCHEL Rabobank Cycling Team 00:05:25
130 76 Alessandro PETACCHI Lampre – ISD 00:05:27
131 198 Brian VANDBORG BACH Spidertech Powered by C10 00:05:29
132 16 Luca PAOLINI Katusha Team 00:05:49
133 192 Ryan ANDERSON Spidertech Powered by C10 00:05:51
134 164 Yauheni HUTAROVICH FDJ-BigMat 00:05:51
135 55 Alex HOWES Garmin-Barracuda 00:05:52
136 36 Luke ROWE Sky Procycling 00:05:57
137 37 Ben SWIFT Sky Procycling 00:06:03
138 7 Matteo TRENTIN Omega Pharma-QuickStep 00:06:05
139 53 Tyler FARRAR Garmin-Barracuda 00:06:07
140 62 Baden COOKE Orica GreenEDGE 00:06:24
141 101 Kris BOECKMANS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:06:35
142 104 Marco MARCATO Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:06:43
143 72 Leonardo BERTAGNOLLI Lampre – ISD 00:06:52
144 178 Troels Rønning VINTHER Team Saxo bank 00:07:11
145 194 Guillaume BOIVIN Spidertech Powered by C10 00:07:24
146 126 Ignatas KONOVALOVAS Movistar Team 00:07:49
147 147 Mehdi SOHRABI Lotto-Belisol Team 00:07:58General:
1 122 Rui Alberto FARIA DA COSTA Movistar Team 26:10:55
2 48 Roman KREUZIGER Astana Pro Team 00:00:50
3 131 Robert GESINK Rabobank Cycling Team 00:00:55
4 121 Alejandro VALVERDE Movistar Team 00:01:04
5 98 Frank SCHLECK RadioShack-Nissan 00:01:04
6 51 Tom DANIELSON Garmin-Barracuda 00:01:12
7 1 Levi LEIPHEIMER Omega Pharma-QuickStep 00:01:15
8 13 Vladimir GUSEV Katusha Team 00:01:17
9 33 Thomas LÖVKVIST Sky Procycling 00:01:22
10 133 Steven KRUIJSWIJK Rabobank Cycling Team 00:01:27
11 92 Jakob FUGLSANG RadioShack-Nissan 00:01:34
12 114 Mikel NIEVE Euskaltel – Euskadi 00:01:36
13 43 Tanel KANGERT Astana Pro Team 00:01:40
14 165 Thibaut PINOT FDJ-BigMat 00:01:42
15 158 Nicolas ROCHE AG2R La mondiale 00:01:52
16 177 Chris SÖRENSEN Team Saxo bank 00:01:52
17 26 Moreno MOSER Liquigas-Cannondale 00:01:59
18 81 Mathias FRANK BMC Racing Team 00:02:03
19 3 Dario CATALDO Omega Pharma-QuickStep 00:02:09
20 47 Robert KISERLOVSKI Astana Pro Team 00:02:24
21 96 Maxime MONFORT RadioShack-Nissan 00:02:25
22 154 John GADRET AG2R La mondiale 00:02:39
23 107 Wouter POELS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:02:43
24 143 Bart DE CLERCQ Lotto-Belisol Team 00:02:45
25 112 Mikel ASTARLOZA Euskaltel – Euskadi 00:02:48
26 181 Rubens BERTOGLIATI Team Type 1 – Sanofi 00:02:50
27 71 Damiano CUNEGO Lampre – ISD 00:02:56
28 93 Linus GERDEMANN RadioShack-Nissan 00:02:57
29 113 Gorka IZAGIRRE Euskaltel – Euskadi 00:02:57
30 135 Laurens TEN DAM Rabobank Cycling Team 00:03:11
31 12 Giampaolo CARUSO Katusha Team 00:03:27
32 45 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 00:04:07
33 185 Julien EL FARES Team Type 1 – Sanofi 00:04:15
34 31 Michael BARRY Sky Procycling 00:04:27
35 136 Tom Jelte SLAGTER Rabobank Cycling Team 00:04:33
36 188 Georg PREIDLER Team Type 1 – Sanofi 00:05:04
37 35 Salvatore PUCCIO Sky Procycling 00:05:24
38 84 Marcus BURGHARDT BMC Racing Team 00:05:49
39 95 Andreas KLÖDEN RadioShack-Nissan 00:06:23
40 128 Jose Joaquin ROJAS Movistar Team 00:06:31
41 56 Thomas PETERSON Garmin-Barracuda 00:07:00
42 102 Johnny HOOGERLAND Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:07:03
43 85 Martin KOHLER BMC Racing Team 00:07:21
44 44 Francesco GAVAZZI Astana Pro Team 00:07:34
45 172 Volodymir GUSTOV Team Saxo bank 00:08:36
46 167 Jérémy ROY FDJ-BigMat 00:08:53
47 61 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 00:09:10
48 5 Zdenek STYBAR Omega Pharma-QuickStep 00:09:36
49 186 Remi CUSIN Team Type 1 – Sanofi 00:09:48
50 151 Martin ELMIGER AG2R La mondiale 00:10:12
51 88 Greg VAN AVERMAET BMC Racing Team 00:10:45
52 115 Ruben PEREZ Euskaltel – Euskadi 00:11:25
53 97 Gregory RAST RadioShack-Nissan 00:13:19
54 176 Sergio Miguel Moreira PAULINHO Team Saxo bank 00:13:31
55 108 Rafael VALLS FERRI Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:14:01
56 11 Oscar FREIRE Katusha Team 00:14:01
57 21 Peter SAGAN Liquigas-Cannondale 00:14:12
58 155 Sébastien MINARD AG2R La mondiale 00:14:13
59 55 Alex HOWES Garmin-Barracuda 00:14:26
60 65 Sebastian LANGEVELD Orica GreenEDGE 00:14:38
61 15 Vladimir ISAYCHEV Katusha Team 00:14:45
62 77 Morris POSSONI Lampre – ISD 00:14:53
63 125 Vladimir KARPETS Movistar Team 00:15:04
64 87 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 00:15:08
65 187 Javier MEGIAS Team Type 1 – Sanofi 00:15:11
66 17 Alexandr KOLOBNEV Katusha Team 00:15:33
67 104 Marco MARCATO Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:15:35
68 157 Matteo MONTAGUTI AG2R La mondiale 00:15:46
69 75 Manuele MORI Lampre – ISD 00:15:56
70 175 Karsten KROON Team Saxo bank 00:16:29
71 134 Bauke MOLLEMA Rabobank Cycling Team 00:16:30
72 52 Thomas DEKKER Garmin-Barracuda 00:16:42
73 27 Daniel OSS Liquigas-Cannondale 00:16:52
74 94 Laurent DIDIER RadioShack-Nissan 00:17:08
75 8 Peter VELITS Omega Pharma-QuickStep 00:17:47
76 24 Timothy DUGGAN Liquigas-Cannondale 00:17:50
77 83 Brent BOOKWALTER BMC Racing Team 00:18:03
78 46 Fredrik KESSIAKOFF Astana Pro Team 00:18:22
79 58 Fabian WEGMANN Garmin-Barracuda 00:18:23
80 37 Ben SWIFT Sky Procycling 00:19:09
81 166 Anthony GESLIN FDJ-BigMat 00:20:59
82 138 Maarten WYNANTS Rabobank Cycling Team 00:21:32
83 153 Guillaume BONNAFOND AG2R La mondiale 00:21:59
84 34 Lars-Petter NORDHAUG Sky Procycling 00:22:00
85 63 Allan DAVIS Orica GreenEDGE 00:22:22
86 195 Lucas EUSER Spidertech Powered by C10 00:22:38
87 32 Mathew HAYMAN Sky Procycling 00:23:17
88 163 Steve CHAINEL FDJ-BigMat 00:24:12
89 171 Nick NUYENS Team Saxo bank 00:24:51
90 156 Lloyd MONDORY AG2R La mondiale 00:25:52
91 6 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 00:25:54
92 23 Tiziano DALL’ANTONIA Liquigas-Cannondale 00:25:57
93 14 Joan HORRACH Katusha Team 00:25:59
94 137 Grischa NIERMANN Rabobank Cycling Team 00:25:59
95 76 Alessandro PETACCHI Lampre – ISD 00:26:08
96 127 Marzio BRUSEGHIN Movistar Team 00:26:16
97 123 José Ivan GUTIERREZ Movistar Team 00:26:18
98 145 Vicente REYNES Lotto-Belisol Team 00:26:20
99 164 Yauheni HUTAROVICH FDJ-BigMat 00:27:28
100 182 Alessandro BAZZANA Team Type 1 – Sanofi 00:28:11
101 183 Daniele COLLI Team Type 1 – Sanofi 00:28:13
102 62 Baden COOKE Orica GreenEDGE 00:28:18
103 57 Johan VAN SUMMEREN Garmin-Barracuda 00:28:20
104 38 Xabier ZANDIO Sky Procycling 00:28:57
105 91 Fabian CANCELLARA RadioShack-Nissan 00:29:11
106 42 Assan BAZAYEV Astana Pro Team 00:29:32
107 124 Jesus HERRADA Movistar Team 00:29:49
108 132 Matti BRESCHEL Rabobank Cycling Team 00:30:02
109 36 Luke ROWE Sky Procycling 00:30:04
110 2 Tom BOONEN Omega Pharma-QuickStep 00:31:12
111 184 Alexander EFIMKIN Team Type 1 – Sanofi 00:31:59
112 198 Brian VANDBORG BACH Spidertech Powered by C10 00:33:02
113 25 Edward KING Liquigas-Cannondale 00:33:06
114 116 Romain SICARD Euskaltel – Euskadi 00:33:49
115 41 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 00:33:56
116 86 Klaas LODEWYCK BMC Racing Team 00:34:40
117 22 Stefano AGOSTINI Liquigas-Cannondale 00:35:09
118 78 Davide VIGANO Lampre – ISD 00:36:21
119 67 Stuart O’GRADY Orica GreenEDGE 00:36:34
120 101 Kris BOECKMANS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:36:46
121 66 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 00:37:10
122 74 Danilo HONDO Lampre – ISD 00:38:01
123 152 Julien BÉRARD AG2R La mondiale 00:38:02
124 72 Leonardo BERTAGNOLLI Lampre – ISD 00:38:04
125 105 Martin MORTENSEN Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:39:46
126 53 Tyler FARRAR Garmin-Barracuda 00:39:57
127 7 Matteo TRENTIN Omega Pharma-QuickStep 00:40:03
128 191 Raymond KUNZLI Spidertech Powered by C10 00:40:37
129 28 Elia VIVIANI Liquigas-Cannondale 00:41:41
130 178 Troels Rønning VINTHER Team Saxo bank 00:41:51
131 162 William BONNET FDJ-BigMat 00:41:51
132 4 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 00:43:30
133 174 Michael MORKOV Team Saxo bank 00:45:00
134 161 David BOUCHER FDJ-BigMat 00:45:59
135 144 Olivier KAISEN Lotto-Belisol Team 00:46:03
136 168 Cédric PINEAU FDJ-BigMat 00:46:27
137 106 Nikita NOVIKOV Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:46:38
138 196 Caleb FAIRLY Spidertech Powered by C10 00:46:48
139 193 David BOILY Spidertech Powered by C10 00:46:59
140 16 Luca PAOLINI Katusha Team 00:48:19
141 73 Grega BOLE Lampre – ISD 00:50:04
142 194 Guillaume BOIVIN Spidertech Powered by C10 00:54:00
143 126 Ignatas KONOVALOVAS Movistar Team 00:54:36
144 117 Pablo URTASUN Euskaltel – Euskadi 00:55:48
145 146 Frederique ROBERT Lotto-Belisol Team 00:56:59
146 192 Ryan ANDERSON Spidertech Powered by C10 00:57:23
147 147 Mehdi SOHRABI Lotto-Belisol Team 00:57:59