Werner Riebenbauer (RC Arbö Wels Gourmetfein) po finiszu z peletonu wygrał 3. etap Tour de Slovaquie (2.2 UCI). Najlepiej z Polaków wypadł Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice), który był 10. Koszulkę górala założył Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice).

Kolarze ścigający się za naszą południową granicą, mieli dziś do przejechania górzysty odcinek pomiędzy miastami Liptovsky Hradok a Velky Krtis. Trasa liczyła 184,6 kilometra i znajdowało się na niej kilka górskich premii.

Przez długi czas uciekała siódemka kolarzy, gdzie kręcili m.in Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team) oraz Adrian Honkisz. Młodszy z naszych rodaków, 24-letni podopieczny Piotra Wadeckiego szalał na górskich premiach i uzbierał najwięcej oczek, co pozwoliło mu objąć prowadzenie w klasyfikacji na najlepszego górala.

Niestety uciekinierzy zostali schwytani przez peleton. Zwycięzca etapowy został wyłoniony po sprincie z mocno rozciągniętej grupy. Najszybszy na mecie był 38-letni Austriak – Werner Riebenbauer, który ścigał się kiedyś w pro-kontynentalnej drużynie Team Volksbank wraz z Mariuszem Witeckim (Bank BGŻ Team). Drugi na mecie był Benjamin Edmüller (Arbö Gebruder Weiss-Oberndor), a trzeci Sergey Rudaskov (Itera-Katusha). Janiszewski zafiniszował na 10. lokacie. Najlepszy z kolarzy Bank BGŻ Team – Paweł Cieślik był 12.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Enrico Rossi (Meridiana Kamen Team).  Najlepszy z “biało-czerwonych” Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team) jest 13.

Wyniki:

1 RIEBENBAUER Werner RC Arbö Wels Gourmetfein AUT les 184.6 km en 04h36’11” (moy. 40.1km/h) 10”
2 EDMÜLLER Benjamin Arbö Gebruder Weiss-Oberndor GER 04h36’11” 6”
3 RUDASKOV Sergey Itera-Katusha RUS 04h36’12” 01” 4”
4 GAVENDA Robert Dukla Trencin Trek SVK 04h36’12” ‘
5 WAUTERS Willem Lotto Belisol BEL 04h36’12” ‘
6 ZOIDL Ricardo RC Arbö Wels Gourmetfein AUT 04h36’12” ‘
7 LAHSAÏNI Mouhssine Maroc National MAR 04h36’12” ‘
8 GANSER Stefan Team Eddy Merckx-Indeland GER 04h36’12” ‘
9 KOZUBEK Stanislav Whirlpool-Author CZE 04h36’12” ‘
10 JANISZEWSKI Sylwester CCC Polsat Polkowice POL 04h36’12” ‘        
11 MOKROV Dmitry Itera-Katusha RUS 04h36’17” 06”
12 CIESLIK Pawel Bank BGZ POL 04h36’17” ‘ 3”        
13 JURCO Matej Whirlpool-Author SVK 04h36’17” ‘
14 POLNICKY Jiri Whirlpool-Author CZE 04h36’17” ‘
15 FODER Daniel Christina Watches DEN 04h36’19” 08” 1”
16 REBELLIN David Meridiana Kamen Team ITA 04h36’19” ‘
17 * SMIRNOVS Andris Rietumu-Delfin LAT 04h36’21” 10”
18 CANECKY Marek Salcano Arnavutkoy SVK 04h36’21” ‘
19 KOVÁC Maroš Dukla Trencin Trek SVK 04h36’21” ‘
20 * BROECKX Stig Lotto Belisol BEL 04h36’21” ‘ 3”
21 * HIRT Jan Czech National Team U23 CZE 04h36’21” ‘
22 * ILLENBERGER Paul RC Arbö Wels Gourmetfein AUT 04h36’21” ‘
23 BUCHACEK Tomas Whirlpool-Author CZE 04h36’21” ‘
24 ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team ITA 04h36’21” ‘
25 CHAOUFI Tarik Maroc National MAR 04h36’21” ‘
26 POLIEVKA Pavol Slovakia National SVK 04h36’21” ‘
27 SCHRANGL Alexander Arbö Gebruder Weiss-Oberndor AUT 04h36’21” ‘
28 BEKMANIS Indulis Rietumu-Delfin LAT 04h36’21” ‘
29 JELLOUL Adil Maroc National MAR 04h36’21” ‘
30 SAGAN Juraj Slovakia National SVK 04h36’21” ‘
31 KOCHETKOV Pavel Itera-Katusha RUS 04h36’21” ‘ 1”
32 * OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice POL 04h36’21” ‘       
33 BRONIŠ Roman Dukla Trencin Trek SVK 04h36’21” ‘
34 BODNAR Lukasz Bank BGZ POL 04h36’21” ‘         
35 VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team UKR 04h36’21” ‘ 2”
36 STACHOVIAK Adam Bank BGZ POL 04h36’21” ‘         
37 HARING Martin CK Banska Bystrica SVK 04h36’21” ‘
38 PRISHPETNYY Alexandr Itera-Katusha RUS 04h36’21” ‘
39 GRYGORENKO Oleksandr Kolss Cycling Team UKR 04h36’29” 18”
40 * HOSEK Josef Whirlpool-Author CZE 04h36’29” ‘
41 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice POL 04h36’29” ‘        
42 * PROKOFJEVS Ivars Rietumu-Delfin LAT 04h36’29” ‘
43 * VAN ZUMMEREN Stef Lotto Belisol BEL 04h36’32” 21”
44 PASQUINO Flavio Metec Cycling Team NED 04h36’32” ‘
45 TYBOR Patrik Dukla Trencin SVK19870916 Trek SVK 04h36’32” ‘
46 BIONDO Maurizio Meridiana Kamen Team ITA 04h36’32” ‘
47 NAGY Robert Slovakia National SVK 04h36’32” ‘
48 BATORA Lukáš CK Banska Bystrica SVK 04h36’32” ‘
49 SOLOMENNIKOV Andrei Itera-Katusha RUS 04h36’37” 26”
50 ABELOUACHE Essaïd Maroc National MAR 04h36’37” ‘
51 AYOUNE Ismail Maroc National MAR 04h36’37” ‘
52 KHRYPTA Andriy Kolss Cycling Team UKR 04h36’37” ‘
53 * REITER Daniel Arbö Gebruder Weiss-Oberndor AUT 04h36’39” 28”
54 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice BUL 04h36’40” 29”        
55 WITECKI Marius Bank BGZ POL 04h36’40” ‘
56 HUDECEK Jiri Whirlpool-Author CZE 04h36’40” ‘
57 DI LORENZO Alberto Meridiana Kamen Team ITA 04h36’43” 32”
58 * PREVAR Oleksander Kolss Cycling Team UKR 04h36’43” ‘
59 * SKALICKY Jiri Czech National Team U23 CZE 04h36’43” ‘
60 * ZECHMEISTER Tomas Czech National Team U23 CZE 04h36’43” ‘
61 HAGENAARS Luc Metec Cycling Team NED 04h36’43” ‘
62 WILMANN Frederik Christina Watches NOR 04h36’43” ‘
63 * CERNY Josef Czech National Team U23 CZE 04h36’43” ‘
64 KASA Gabor Salcano Arnavutkoy SRB 04h36’43” ‘
65 KOSYAKOV Dmitriy Itera-Katusha RUS 04h36’43” ‘
66 * VAN DEN HENGEL Bob Metec Cycling Team NED 04h36’50” 39”
67 HARMANCI Fatih Salcano Arnavutkoy TUR 04h36’50” ‘
68 GULDHAMMER Rasmus Christina Watches DEN 04h36’50” ‘
69 RASMUSSEN Michael Christina Watches DEN 04h36’50” ‘
70 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice POL 04h36’50” ‘        
71 GIALLORENZO Mariano Meridiana Kamen Team ITA 04h36’50” ‘
72 * MANOUSEK Josef Czech National Team U23 CZE 04h36’55” 44”
73 JANIACZYK Blazej Bank BGZ POL 04h36’55” ‘ 2”        
74 AKDILEK Ahmet Salcano Arnavutkoy TUR 04h36’55” ‘
75 ERLER Tobias Arbö Gebruder Weiss-Oberndor GER 04h37’00” 49”
76 * VAKOC Petr Czech National Team U23 CZE 04h37’02” 51”
77 * GROSSSCHARTNER Felix RC Arbö Wels Gourmetfein AUT 04h37’09” 58”
78 GRAF Andreas RC Arbö Wels Gourmetfein AUT 04h37’16” 01’05”
79 EIBEGGER Markus RC Arbö Wels Gourmetfein AUT 04h37’16” ‘
80 PEDERSEN Martin Christina Watches DEN 04h37’33” 01’22”
81 BAJC Andi Salcano Arnavutkoy SLO 04h38’14” 02’03”
82 BERTLING Matthias Team Eddy Merckx-Indeland GER 04h38’14” ‘
83 SMOLEN Tomasz Bank BGZ POL 04h36’21” 10”         
84 STEVIC Ivan Salcano Arnavutkoy SRB 04h39’19” 03’08”
85 KONONENKO Mykhaylo Kolss Cycling Team UKR 04h41’32” 05’21”
86 HOLLANDERS Dries Metec Cycling Team BEL 04h44’20” 08’09”
87 * VAN RHEE Joey Metec Cycling Team NED 04h44’20” ‘
88 WIERSMA Jefferey Metec Cycling Team NED 04h44’22” 08’11”
89 NOVÀK Jakub Slovakia National SVK 04h47’07” 10’56”
90 VIGLASKY Ivan CK Banska Bystrica SVK 04h47’07” ‘
91 * KOLAR Michael Dukla Trencin Trek SVK 04h47’11” 11’00”
92 * AZALTOVIC Tomas Slovakia National SVK 04h49’01” 12’50”
93 * SCHWÁBIK Johann ASK Inter Bratislava SVK 04h49’01” ‘
94 * PUJATS Artis Rietumu-Delfin LAT 04h49’01” ‘
95 * LIEPINS Emils Rietumu-Delfin LAT 04h49’06” 12’55”
96 * HADDI Soufiane Maroc National MAR 04h49’06” ‘
97 STADLER Stefan Arbö Gebruder Weiss-Oberndor AUT 04h49’06” ‘
98 DEBNAR Miroslav CK Banska Bystrica SVK 04h49’06” ‘
99 * REYNVOET Niels Lotto BEL19911130 Belisol BEL 04h49’08” 12’57”
100 * VOSEKALNS Andris Rietumu-Delfin LAT 04h49’08” ‘
101 RADOTIC Bruno Meridiana Kamen Team CRO 04h49’08” ‘
102 * CRAEGHS Maarten Lotto Belisol BEL 04h49’08” ‘
103 * MC LAY Daniel Lotto Belisol GBR 04h49’08” ‘
104 * MACÁK Matus ASK Inter Bratislava SVK 04h51’59” 15’48”
105 * BUCO Jakub ASK Inter Bratislava SVK 04h52’20” 16’09”
106 * CHALUPCIK Jàn ASK Inter Bratislava SVK 04h57’25” 21’14”
107 SUBOVITS Jan Slovakia National SVK 04h57’25” ‘
108 * KRESTIANKO Imrich ASK Inter Bratislava SVK 04h57’27” 21’16”
109 ZRELICA Roman CK Banska Bystrica SVK 04h57’30” 21’19”
110 * MALIK Robert ASK Inter Bratislava SVK 04h57’30” ‘
111 FRANO Martin CK Banska Bystrica SVK 04h57’34” 21’23”

Abandons :        
SCHNEIDER Thomas  Team Eddy Merckx-Indeland
PAVITSCHITZ Christian  Arbö Gebruder Weiss-Oberndorfer

Klasyfikacja generalna:   
1 ROSSI Enrico MKT ITA les 496.4 km en 12h12’51” (moy. 40.73 km/h)
2 PRISHPETNYY Alexandr TIK RUS 43”
3 REBELLIN David MKT ITA 03’20”
4 RUDASKOV Sergey TIK RUS 03’27”
5 * HIRT Jan CZE CZE 03’42”
6 ZOIDL Ricardo RAD AUT 03’49”
7 KOVÁC Maroš DUK SVK 04’06”
8 KOZUBEK Stanislav WHI CZE 04’13”
9 * BROECKX Stig LBE BEL 04’19”
10 FODER Daniel CWO DEN ‘
11 WAUTERS Willem LBE BEL 04’22”
12 SCHRANGL Alexander KTM AUT ‘
13 BODNAR Lukasz BGZ POL ‘      
14 CIESLIK Pawel BGZ POL 04’24”
15 POLNICKY Jiri WHI CZE 04’27”
16 KOCHETKOV Pavel TIK RUS 04’30”
17 SAGAN Juraj SVK SVK 04’31”
18 BUCHACEK Tomas WHI CZE ‘
19 * OWSIAN Lukasz CCC POL ‘     
20 CANECKY Marek SLC SVK ‘
21 POLIEVKA Pavol SVK SVK ‘
22 BRONIŠ Roman DUK SVK 04’55”
23 KHRYPTA Andriy KLS UKR 04’57”
24 WITECKI Marius BGZ POL 04’59”      
25 JELLOUL Adil MAR MAR 05’03”
26 TYBOR Patrik DUK SVK 05’06”
27 HONKISZ Adrian CCC POL 05’11”      
28 WILMANN Frederik CWO NOR 05’23”
29 RASMUSSEN Michael CWO DEN 05’24”
30 HUDECEK Jiri WHI CZE 05’32”
31 DI LORENZO Alberto MKT ITA 05’35”
32 JURCO Matej WHI SVK 05’37”
33 JANIACZYK Blazej BGZ POL 05’45”      
34 STACHOVIAK Adam BGZ POL 05’52”   
35 * CERNY Josef CZE CZE 05’55”
36 * PROKOFJEVS Ivars RBD LAT 05’56”
37 LAHSAÏNI Mouhssine MAR MAR 06’01”
38 MIHAYLOV Nikolay CCC BUL 06’03”
39 ABELOUACHE Essaïd MAR MAR 06’08”
40 KOSYAKOV Dmitriy TIK RUS 06’14”
41 * HOSEK Josef WHI CZE 06’18”
42 * VAN ZUMMEREN Stef LBE BEL 06’20”
43 CHAOUFI Tarik MAR MAR 06’21”
44 HARING SVK19861224 Martin CKB SVK ‘
45 JANISZEWSKI Sylwester CCC POL 06’22”      
46 * SMIRNOVS Andris RBD LAT 06’31”
47 GANSER Stefan TRS GER 06’32”
48 NAGY Robert SVK SVK 06’42”
49 EIBEGGER Markus RAD AUT 06’47”
50 RUTKIEWICZ Marek CCC POL 06’50”      
51 HAGENAARS Luc MET NED ‘
52 GRYGORENKO Oleksandr KLS UKR 07’01”
53 VASYLYUK Andriy KLS UKR 07’20”
54 KASA Gabor SLC SRB 07’30”
55 BATORA Lukáš CKB SVK 07’33”
56 * GROSSSCHARTNER Felix RAD AUT 07’52”
57 BEKMANIS Indulis RBD LAT 07’55”
58 AYOUNE Ismail MAR MAR ‘
59 GAVENDA Robert DUK SVK 08’08”
60 SMOLEN Tomasz BGZ POL 08’38”      
61 BAJC Andi SLC SLO 09’01”
62 * REITER Daniel KTM AUT 09’33”
63 HARMANCI Fatih SLC TUR 09’44”
64 AKDILEK Ahmet SLC TUR 09’49”
65 MOKROV Dmitry TIK RUS 09’58”
66 SOLOMENNIKOV Andrei TIK RUS 10’18”
67 * ILLENBERGER Paul RAD AUT 10’28”
68 RIEBENBAUER Werner RAD AUT 10’33”
69 * MANOUSEK Josef CZE CZE 10’45”
70 * ZECHMEISTER Tomas CZE CZE 11’12”
71 KONONENKO Mykhaylo KLS UKR 11’17”
72 GRAF Andreas RAD AUT 11’23”
73 EDMÜLLER Benjamin KTM GER 11’54”
74 GIALLORENZO Mariano MKT ITA 12’26”
75 ERLER Tobias KTM GER 12’49”
76 BIONDO Maurizio MKT ITA 12’53”
77 * SKALICKY Jiri CZE CZE 13’04”
78 * VAN DEN HENGEL Bob MET NED 13’09”
79 PASQUINO Flavio MET NED 13’11”
80 * VAKOC Petr CZE CZE 13’23”
81 STEVIC Ivan SLC SRB 13’30”
82 BERTLING Matthias TRS GER 14’03”
83 GULDHAMMER Rasmus CWO DEN 14’45”
84 PEDERSEN Martin CWO DEN 15’28”
85 HOLLANDERS Dries MET BEL 16’03”
86 * VAN RHEE Joey MET NED 17’13”
87 NOVÀK Jakub SVK SVK 18’43”
88 VIGLASKY Ivan CKB SVK 20’16”
89 * SCHWÁBIK Johann ASK SVK 20’19”
90 STADLER Stefan KTM AUT 22’00”
91 * REYNVOET Niels LBE BEL 22’41”
92 * PUJATS Artis RBD LAT 23’06”
93 * CRAEGHS Maarten LBE BEL 23’15”
94 DEBNAR Miroslav CKB SVK 24’24”
95 WIERSMA Jefferey MET NED 25’35”
96 * LIEPINS Emils RBD LAT 25’57”
97 * HADDI Soufiane MAR MAR 26’00”
98 * MC LAY GBR19920103 Daniel LBE GBR 27’31”
99 SUBOVITS Jan SVK SVK 28’43”
100 RADOTIC Bruno MKT CRO 28’53”
101 * MALIK Robert ASK SVK 31’19”
102 ZRELICA Roman CKB SVK 31’38”
103 * PREVAR Oleksander KLS UKR 31’44”
104 * VOSEKALNS Andris RBD LAT 31’56”
105 * KOLAR Michael DUK SVK 37’48”
106 * MACÁK Matus ASK SVK 41’40”
107 * AZALTOVIC Tomas SVK SVK 42’37”
108 * BUCO Jakub ASK SVK 43’03”
109 * CHALUPCIK Jàn ASK SVK 57’39”
110 * KRESTIANKO Imrich ASK SVK 01h01’06”
111 FRANO Martin CKB SVK 01h11’43”

Foto:

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments