Bradley Wiggins (Sky Team), po fenomenalnej jeździe na czas – wygrał 4. etap oraz umocnił się na prowadzeniu w wyścigu Criterium du Dauphine. Brytyjczyk pokonał mistrza świata – Tony Martina (Omega Pharma – Quick Step) oraz Michaela Rogersa (Sky Team).

4. etap Criterium du Dauphine to 53,5 kilometrowa, pofałdowana jazda indywidualna na czas. Rampa startowa była ustawiona w miejscowości  Villié-Morgon, a meta w Bourg-en-Bresse.

Podczas tej czasówki mieliśmy prawdziwy festiwal dobrych wyników, których autorami byli przedstawiciele młodego pokolenia. Najpierw długo na czele utrzymywał się triumfator prologu – Luke Durbridge (Orica GreenEdge). 21-letni Australijczyk przejechał trasę w czasie 1:04:50.

Wkrótce jednak na mecie zameldował się jego rówieśnik – Wilco Kelderman (Rabobank). Holender pobił mistrza świata orlików w jeździe na czas o 12 sekund. Młodych zawodników, rozdzielił wkrótce Chris Froom (Sky Team). Brytyjczyk stracił do Keldermana 7 sekund.

Sytuacja długo się nie zmieniała, jednak wkrótce na mecie zameldował się Michael Rogers (Sky Team). Były mistrz świata pokonał “młodziaka” o 14 s.

Jak można było się spodziewać, wkrótce na prowadzeniu znalazł się Tony Martin (Omega Pharma – Quick Step). Mistrz świata w tej specjalności, pojechał w czasie 1 godzina 3 minuty i 46 sekund. Jego rezultat był o 37 sekund lepszy od tego, który uzyskał wcześniej Rogers.

Na trasie znajdował się jeszcze m.in lider wyścigu – Bradley Wiggins (Sky Team). Brytyjczyk pojechał znakomity etap i na mecie pokonał mistrza świata o 34 sekundy! Trzeci był Rogers.

“Wiggo” umocnił się tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Tony Martin traci do niego 38 sekund, a Michael Rogers 1 minutę i 20 sekund.

Wyniki:

1 Bradley WIGGINS SKY PROCYCLING 01:03:12.340
2 Tony MARTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:34
3 Michael ROGERS SKY PROCYCLING 0:01:11
4 Wilco KELDERMAN RABOBANK CYCLING TEAM 0:01:25
5 Sylvain CHAVANEL OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:33
6 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 0:01:33
7 Luke DURBRIDGE ORICA GREENEDGE 0:01:37
8 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 0:01:43
9 David MILLAR GARMIN – BARRACUDA 0:01:51
10 Luis-Leon SANCHEZ RABOBANK CYCLING TEAM 0:01:53
11 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL TEAM 0:02:12
12 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:02:16
13 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:02:28
14 Kanstantsin SIUTSOU SKY PROCYCLING 0:02:28
15 Vasil KIRYIENKA MOVISTAR TEAM 0:02:30
16 Janez BRAJKOVIC ASTANA PRO TEAM 0:02:33
17 Edvald Boasson HAGEN SKY PROCYCLING 0:02:38
18 Ruben PLAZA MOLINA MOVISTAR TEAM 0:02:39
19 Jérôme COPPEL SAUR-SOJASUN 0:02:49
20 Andrey AMADOR MOVISTAR TEAM 0:02:50
21 Paul MARTENS RABOBANK CYCLING TEAM 0:02:57
22 Carlos BARREDO RABOBANK CYCLING TEAM 0:03:00
23 Bert GRABSCH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:03:09
24 Denis MENCHOV KATUSHA TEAM 0:03:12
25 Tony GALLOPIN RADIOSHACK-NISSAN 0:03:12
26 Anthony ROUX FDJ-BIGMAT 0:03:12
27 Bruno PIRES TEAM SAXO BANK 0:03:14
28 Lieuwe WESTRA VACANSOLEIL-DCM 0:03:22
29 Markel IRIZAR RADIOSHACK-NISSAN 0:03:27
30 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:03:27
31 Vincenzo NIBALI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:03:30
32 Haimar ZUBELDIA RADIOSHACK-NISSAN 0:03:32
33 Maarten TJALLINGII RABOBANK CYCLING TEAM 0:03:37
34 George HINCAPIE BMC RACING TEAM 0:03:38
35 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:03:45
36 Daniel NAVARRO TEAM SAXO BANK 0:03:48
37 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:03:49
38 Nicki SORENSEN TEAM SAXO BANK 0:03:54
39 Pieter WEENING ORICA GREENEDGE 0:03:54
40 Dries DEVENYNS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:03:56
41 Bram TANKINK RABOBANK CYCLING TEAM 0:03:57
42 Maxim BELKOV KATUSHA TEAM 0:04:11
43 Daniel MORENO FERNANDEZ KATUSHA TEAM 0:04:17
44 Daniel TEKLEHAIMANOT ORICA GREENEDGE 0:04:18
45 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:04:18
46 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:04:25
47 Juan Jose COBO ACEBO MOVISTAR TEAM 0:04:27
48 Travis MEYER ORICA GREENEDGE 0:04:37
49 Michael MATTHEWS RABOBANK CYCLING TEAM 0:04:38
50 Andrey KASHECHKIN ASTANA PRO TEAM 0:04:39
51 Alexandre VINOKOUROV ASTANA PRO TEAM 0:04:48
52 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK-NISSAN 0:04:51
53 Kristjan KOREN LIQUIGAS-CANNONDALE 0:04:55
54 Christian KNEES SKY PROCYCLING 0:04:56
55 Tiago MACHADO RADIOSHACK-NISSAN 0:04:58
56 Sébastien ROSSELER GARMIN – BARRACUDA 0:05:03
57 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:05:04
58 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:05:06
59 Matthieu SPRICK TEAM ARGOS-SHIMANO 0:05:13
60 Rinaldo NOCENTINI AG2R LA MONDIALE 0:05:20
61 Brice FEILLU SAUR-SOJASUN 0:05:20
62 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 0:05:21
63 Rein TAARAMAE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:05:32
64 Fabrice JEANDESBOZ SAUR-SOJASUN 0:05:32
65 Jurgen VAN DE WALLE LOTTO-BELISOL TEAM 0:05:33
66 Maciej PATERSKI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:05:37
67 Jérôme PINEAU OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:05:37
68 Gerald CIOLEK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:05:38
69 Gorka VERDUGO EUSKALTEL – EUSKADI 0:05:38
70 Christophe LE MEVEL GARMIN – BARRACUDA 0:05:39
71 Stijn DEVOLDER VACANSOLEIL-DCM 0:05:51
72 Egor SILIN ASTANA PRO TEAM 0:05:55
73 Eduard VORGANOV KATUSHA TEAM 0:05:56
74 Dominik NERZ LIQUIGAS-CANNONDALE 0:05:59
75 Yuriy KRIVTSOV LAMPRE – ISD 0:06:00
76 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:06:01
77 Federico CANUTI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:06:01
78 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:06:03
79 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:06:04
80 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:06:06
81 Joss VAN EMDEN RABOBANK CYCLING TEAM 0:06:07
82 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 0:06:10
83 Jelle VANENDERT LOTTO-BELISOL TEAM 0:06:11
84 Anthony DELAPLACE SAUR-SOJASUN 0:06:15
85 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 0:06:17
86 Dmitriy FOFONOV ASTANA PRO TEAM 0:06:18
87 Steve MORABITO BMC RACING TEAM 0:06:19
88 Rémi PAURIOL FDJ-BIGMAT 0:06:21
89 Kasper KLOSTERGAARD-LARSEN TEAM SAXO BANK 0:06:22
90 Cyril LEMOINE SAUR-SOJASUN 0:06:30
91 Alexandre GENIEZ TEAM ARGOS-SHIMANO 0:06:37
92 Hayden ROULSTON RADIOSHACK-NISSAN 0:06:38
93 Simone STORTONI LAMPRE – ISD 0:06:40
94 Anthony CHARTEAU TEAM EUROPCAR 0:06:44
95 Egoi MARTINEZ EUSKALTEL – EUSKADI 0:06:44
96 Denys KOSTYUK LAMPRE – ISD 0:06:51
97 Nicolas VOGONDY COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:06:55
98 Christophe KERN TEAM EUROPCAR 0:06:58
99 Maxime MEDEREL SAUR-SOJASUN 0:07:00
100 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:07:01
101 Rémy DI GREGORIO COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:07:03
102 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:07:03
103 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS MOVISTAR TEAM 0:07:03
104 Frederik VEUCHELEN VACANSOLEIL-DCM 0:07:05
105 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:07:05
106 Alessandro VANOTTI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:07:13
107 Yury TROFIMOV KATUSHA TEAM 0:07:14
108 Murilo Antoniobil FISCHER GARMIN – BARRACUDA 0:07:20
109 Matthew LLOYD LAMPRE – ISD 0:07:22
110 Danny PATE SKY PROCYCLING 0:07:23
111 Matthieu LADAGNOUS FDJ-BIGMAT 0:07:26
112 Samuel SANCHEZ EUSKALTEL – EUSKADI 0:07:26
113 Manuel QUINZIATO BMC RACING TEAM 0:07:27
114 Stephan DENIFL VACANSOLEIL-DCM 0:07:37
115 Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 0:07:37
116 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 0:07:38
117 Maarten NEYENS LOTTO-BELISOL TEAM 0:07:44
118 Jorge AZANZA EUSKALTEL – EUSKADI 0:07:46
119 Arthur VICHOT FDJ-BIGMAT 0:07:49
120 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO BANK 0:07:50
121 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:07:53
122 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 0:07:53
123 Daniele RATTO LIQUIGAS-CANNONDALE 0:07:56
124 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:08:05
125 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:08:05
126 Tosh VAN DER SANDE LOTTO-BELISOL TEAM 0:08:10
127 Alberto LOSADA ALGUACIL KATUSHA TEAM 0:08:18
128 Daniele PIETROPOLLI LAMPRE – ISD 0:08:22
129 David LOPEZ GARCIA MOVISTAR TEAM 0:08:22
130 Bertjan LINDEMAN VACANSOLEIL-DCM 0:08:22
131 Johannes FRÖHLINGER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:08:24
132 Davide CIMOLAI LAMPRE – ISD 0:08:25
133 David ARROYO MOVISTAR TEAM 0:08:30
134 Oleksandr KVACHUK LAMPRE – ISD 0:08:33
135 Julien SIMON SAUR-SOJASUN 0:08:47
136 Matteo CARRARA VACANSOLEIL-DCM 0:08:50
137 Mikel LANDA MEANA EUSKALTEL – EUSKADI 0:08:54
138 David MONCOUTIE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:09:04
139 Gert DOCKX LOTTO-BELISOL TEAM 0:09:05
140 Sébastien HINAULT AG2R LA MONDIALE 0:09:05
141 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:09:15
142 David TANNER TEAM SAXO BANK 0:09:16
143 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:09:18
144 Koldo FERNANDEZ GARMIN – BARRACUDA 0:09:19
145 Nicolas EDET COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:09:30
146 Guillaume LEVARLET SAUR-SOJASUN 0:09:36
147 Marco MARZANO LAMPRE – ISD 0:09:49
148 Peio BILBAO EUSKALTEL – EUSKADI 0:09:50
149 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO BANK 0:09:50
150 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 0:09:51
151 Roger KLUGE TEAM ARGOS-SHIMANO 0:09:56
152 Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA LIQUIGAS-CANNONDALE 0:10:00
153 Wesley SULZBERGER ORICA GREENEDGE 0:10:06
154 Daniel MARTIN GARMIN – BARRACUDA 0:10:12
155 Petr IGNATENKO KATUSHA TEAM 0:10:14
156 Simon GESCHKE TEAM ARGOS-SHIMANO 0:10:15
157 Yoann BAGOT COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:10:15
158 Xavier FLORENCIO CABRE KATUSHA TEAM 0:10:15
159 Sylvain GEORGES AG2R LA MONDIALE 0:10:18
160 Yukihiro DOI TEAM ARGOS-SHIMANO 0:10:19
161 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:10:27
162 Alan PEREZ LEZAUN EUSKALTEL – EUSKADI 0:10:27
163 Leonardo DUQUE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:10:46
164 Andy SCHLECK RADIOSHACK-NISSAN 0:10:47
165 Kenny DE HAES LOTTO-BELISOL TEAM 0:10:49
166 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL TEAM 0:11:00
167 Michel KREDER GARMIN – BARRACUDA 0:11:08
168 Arnaud GERARD FDJ-BIGMAT 0:11:49
169 Arnold JEANNESSON FDJ-BIGMAT 0:12:21
170 Nacer BOUHANNI FDJ-BIGMAT 0:13:35
171 Sep VANMARCKE GARMIN – BARRACUDA 0:15:19

Klasyfikacja generalna:

1 Bradley WIGGINS SKY PROCYCLING 14:11:07
2 Tony MARTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:38
3 Michael ROGERS SKY PROCYCLING 0:01:20
4 Sylvain CHAVANEL OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:38
5 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 0:01:44
6 Wilco KELDERMAN RABOBANK CYCLING TEAM 0:01:45
7 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 0:01:48
8 David MILLAR GARMIN – BARRACUDA 0:02:00
9 Luis-Leon SANCHEZ RABOBANK CYCLING TEAM 0:02:02
10 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:02:18
11 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL TEAM 0:02:22
12 Janez BRAJKOVIC ASTANA PRO TEAM 0:02:47
13 Jérôme COPPEL SAUR-SOJASUN 0:02:55
14 Andrey AMADOR MOVISTAR TEAM 0:02:56
15 Vasil KIRYIENKA MOVISTAR TEAM 0:02:58
16 Paul MARTENS RABOBANK CYCLING TEAM 0:03:01
17 Carlos BARREDO RABOBANK CYCLING TEAM 0:03:02
18 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:03:03
19 Ruben PLAZA MOLINA MOVISTAR TEAM 0:03:07
20 Kanstantsin SIUTSOU SKY PROCYCLING 0:03:13
21 Tony GALLOPIN RADIOSHACK-NISSAN 0:03:24
22 Bruno PIRES TEAM SAXO BANK 0:03:30
23 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:03:34
24 Vincenzo NIBALI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:03:39
25 Denis MENCHOV KATUSHA TEAM 0:03:52
26 Markel IRIZAR RADIOSHACK-NISSAN 0:03:53
27 Haimar ZUBELDIA RADIOSHACK-NISSAN 0:03:53
28 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:03:57
29 Pieter WEENING ORICA GREENEDGE 0:04:05
30 Bram TANKINK RABOBANK CYCLING TEAM 0:04:06
31 Daniel NAVARRO TEAM SAXO BANK 0:04:07
32 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:19
33 Nicki SORENSEN TEAM SAXO BANK 0:04:33
34 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:04:43
35 Daniel MORENO FERNANDEZ KATUSHA TEAM 0:04:44
36 Edvald Boasson HAGEN SKY PROCYCLING 0:04:49
37 Juan Jose COBO ACEBO MOVISTAR TEAM 0:04:53
38 Andrey KASHECHKIN ASTANA PRO TEAM 0:04:58
39 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:05:10
40 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:05:16
41 Dries DEVENYNS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:05:27
42 Tiago MACHADO RADIOSHACK-NISSAN 0:05:33
43 Kristjan KOREN LIQUIGAS-CANNONDALE 0:05:35
44 Rinaldo NOCENTINI AG2R LA MONDIALE 0:05:37
45 George HINCAPIE BMC RACING TEAM 0:05:39
46 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 0:05:47
47 Rein TAARAMAE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:05:47
48 Brice FEILLU SAUR-SOJASUN 0:05:50
49 Gorka VERDUGO EUSKALTEL – EUSKADI 0:06:13
50 Christophe LE MEVEL GARMIN – BARRACUDA 0:06:18
51 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:06:20
52 Dominik NERZ LIQUIGAS-CANNONDALE 0:06:31
53 Jelle VANENDERT LOTTO-BELISOL TEAM 0:06:33
54 Egor SILIN ASTANA PRO TEAM 0:06:35
55 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:06:35
56 Fabrice JEANDESBOZ SAUR-SOJASUN 0:06:39
57 Jérôme PINEAU OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:06:42
58 Eduard VORGANOV KATUSHA TEAM 0:06:46
59 Gerald CIOLEK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:06:56
60 Christian KNEES SKY PROCYCLING 0:07:00
61 Maxim BELKOV KATUSHA TEAM 0:07:02
62 Rémi PAURIOL FDJ-BIGMAT 0:07:09
63 Maciej PATERSKI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:07:11
64 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:07:17
65 Simone STORTONI LAMPRE – ISD 0:07:24
66 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK-NISSAN 0:07:30
67 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS MOVISTAR TEAM 0:07:47
68 Egoi MARTINEZ EUSKALTEL – EUSKADI 0:07:51
69 Maxime MEDEREL SAUR-SOJASUN 0:07:51
70 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:08:01
71 Alexandre GENIEZ TEAM ARGOS-SHIMANO 0:08:05
72 Rémy DI GREGORIO COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:08:11
73 Federico CANUTI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:08:40
74 Cyril LEMOINE SAUR-SOJASUN 0:08:44
75 Murilo Antoniobil FISCHER GARMIN – BARRACUDA 0:08:48
76 Anthony DELAPLACE SAUR-SOJASUN 0:08:49
77 Yury TROFIMOV KATUSHA TEAM 0:08:51
78 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 0:08:54
79 Stephan DENIFL VACANSOLEIL-DCM 0:08:58
80 Daniele RATTO LIQUIGAS-CANNONDALE 0:09:05
81 Julien SIMON SAUR-SOJASUN 0:09:09
82 Jorge AZANZA EUSKALTEL – EUSKADI 0:09:11
83 Alberto LOSADA ALGUACIL KATUSHA TEAM 0:09:12
84 Arthur VICHOT FDJ-BIGMAT 0:09:13
85 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:09:35
86 Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 0:09:36
87 Daniel TEKLEHAIMANOT ORICA GREENEDGE 0:09:41
88 Mikel LANDA MEANA EUSKALTEL – EUSKADI 0:09:41
89 Anthony CHARTEAU TEAM EUROPCAR 0:09:44
90 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:09:46
91 Lieuwe WESTRA VACANSOLEIL-DCM 0:09:53
92 Matthieu SPRICK TEAM ARGOS-SHIMANO 0:10:02
93 Guillaume LEVARLET SAUR-SOJASUN 0:10:05
94 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO BANK 0:10:09
95 Matthieu LADAGNOUS FDJ-BIGMAT 0:10:16
96 Alessandro VANOTTI LIQUIGAS-CANNONDALE 0:10:16
97 Frederik VEUCHELEN VACANSOLEIL-DCM 0:10:17
98 Kasper KLOSTERGAARD-LARSEN TEAM SAXO BANK 0:10:37
99 Anthony ROUX FDJ-BIGMAT 0:10:40
100 Nicolas EDET COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:10:43
101 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:10:48
102 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:10:49
103 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:10:52
104 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:10:54
105 Marco MARZANO LAMPRE – ISD 0:11:13
106 Alexandre VINOKOUROV ASTANA PRO TEAM 0:11:15
107 Matteo CARRARA VACANSOLEIL-DCM 0:11:16
108 Xavier FLORENCIO CABRE KATUSHA TEAM 0:11:28
109 Steve MORABITO BMC RACING TEAM 0:11:43
110 Matthew LLOYD LAMPRE – ISD 0:11:54
111 Gert DOCKX LOTTO-BELISOL TEAM 0:12:02
112 Stijn DEVOLDER VACANSOLEIL-DCM 0:12:04
113 Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA LIQUIGAS-CANNONDALE 0:12:06
114 Hayden ROULSTON RADIOSHACK-NISSAN 0:12:10
115 David TANNER TEAM SAXO BANK 0:12:14
116 Sébastien HINAULT AG2R LA MONDIALE 0:12:21
117 Bert GRABSCH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:12:26
118 Petr IGNATENKO KATUSHA TEAM 0:12:27
119 Daniele PIETROPOLLI LAMPRE – ISD 0:12:30
120 Yoann BAGOT COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:12:31
121 David LOPEZ GARCIA MOVISTAR TEAM 0:12:42
122 Johannes FRÖHLINGER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:12:59
123 Manuel QUINZIATO BMC RACING TEAM 0:13:04
124 Nicolas VOGONDY COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:13:32
125 Koldo FERNANDEZ GARMIN – BARRACUDA 0:14:05
126 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:14:19
127 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 0:14:23
128 Jurgen VAN DE WALLE LOTTO-BELISOL TEAM 0:14:25
129 David ARROYO MOVISTAR TEAM 0:14:29
130 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:14:40
131 Denys KOSTYUK LAMPRE – ISD 0:14:42
132 David MONCOUTIE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:15:37
133 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:15:56
134 Arnold JEANNESSON FDJ-BIGMAT 0:16:03
135 Andy SCHLECK RADIOSHACK-NISSAN 0:16:08
136 Leonardo DUQUE COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE 0:16:15
137 Michel KREDER GARMIN – BARRACUDA 0:16:45
138 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 0:16:53
139 Michael MATTHEWS RABOBANK CYCLING TEAM 0:16:57
140 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 0:17:12
141 Luke DURBRIDGE ORICA GREENEDGE 0:17:16
142 Dmitriy FOFONOV ASTANA PRO TEAM 0:18:02
143 Wesley SULZBERGER ORICA GREENEDGE 0:18:28
144 Maarten TJALLINGII RABOBANK CYCLING TEAM 0:19:09
145 Christophe KERN TEAM EUROPCAR 0:19:35
146 Davide CIMOLAI LAMPRE – ISD 0:20:20
147 Yuriy KRIVTSOV LAMPRE – ISD 0:21:13
148 Joss VAN EMDEN RABOBANK CYCLING TEAM 0:21:38
149 Bertjan LINDEMAN VACANSOLEIL-DCM 0:22:50
150 Yukihiro DOI TEAM ARGOS-SHIMANO 0:22:54
151 Sébastien ROSSELER GARMIN – BARRACUDA 0:23:09
152 Tosh VAN DER SANDE LOTTO-BELISOL TEAM 0:23:40
153 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO BANK 0:25:22
154 Oleksandr KVACHUK LAMPRE – ISD 0:25:27
155 Simon GESCHKE TEAM ARGOS-SHIMANO 0:25:30
156 Danny PATE SKY PROCYCLING 0:25:33
157 Maarten NEYENS LOTTO-BELISOL TEAM 0:26:08
158 Alan PEREZ LEZAUN EUSKALTEL – EUSKADI 0:27:21
159 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL TEAM 0:27:23
160 Roger KLUGE TEAM ARGOS-SHIMANO 0:28:00
161 Kenny DE HAES LOTTO-BELISOL TEAM 0:29:11
162 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 0:29:33
163 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:31:45
164 Travis MEYER ORICA GREENEDGE 0:32:23
165 Samuel SANCHEZ EUSKALTEL – EUSKADI 0:33:50
166 Sep VANMARCKE GARMIN – BARRACUDA 0:34:13
167 Nacer BOUHANNI FDJ-BIGMAT 0:34:27
168 Sylvain GEORGES AG2R LA MONDIALE 0:36:36
169 Peio BILBAO EUSKALTEL – EUSKADI 0:37:31
170 Daniel MARTIN GARMIN – BARRACUDA 0:38:13
171 Arnaud GERARD FDJ-BIGMAT 0:42:38

 

Foto: corvospro.com

Andrzej