Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) przewodzi stawce kolarzy rywalizujących w cyklu kolarskiej BGŻ ProLigi mając 200 punktowa przewagę nad drugim w klasyfikacji, Pawłem Cieślikiem z BGŻ Team. O swoich najbliższych planach startowych opowiedział portalowi www.bgzproliga.pl

Witam.

Odpoczywałem, ale mój relaks zakończyłem wraz z rozpoczęciem wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour, do którego podszedłem jednak czysto treningowo. Na etapówce bardziej skupiłem się na pomocy kolegom z drużyny, niż na walce o klasyfikacje generalną. Najbardziej zależało mi na tym, by ciężko przepracować wszystkie kilometry na tym wyścigu. A moje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, to dla mnie taka zaskakująca niespodzianka na koniec ciężkiego tygodnia.

Teraz z kilka dni wypoczynku już za mną i czas na kolejne treningowe przygotowania do Tour de Pologne. A co do planów startowych, to w dniach od 5 do 9 czerwca ścigam się w etapówce Tour de Slovaquie, tydzień później kolejny wyścig zaliczany do cyklu BGŻ ProLigi – „Memoriał Grundmana i Wizowskiego”.

Pozdrawiam wszystkich kibiców kolarstwa!

źródło: bgzproliga.pl, proteam.cccsport.pl