Jimmy Engoulvent (Saur-Sojasun) wygrał prolog wyścigu Tour de Luxemburg. Francuz na krótkiej trasie pokonał  Gregory`ego Rasta (RadioShack-Nissan) oraz Jonathan`a Hivert (Saur-Sojasun).

Zawodnicy rywalizowali na zaledwie 2,6 kilometrowej czasówce w Luksemburgu. Najlepszy rezultat 3:43 wykręcił Engoulvent. 33-letni Francuz polubił ten prolog, gdyż dwa sezony temu również tutaj zwyciężył, a w 2011 roku zajął 3. miejsce.

Na podium etapowym stanęli jeszcze Szwajcar Rast oraz Francuz Hivert. Obaj stracili do zwycięzcy 3 s, jednak o setne części sekund lepszy okazał się zawodnik RadioShack-Nissan-Trek.

Ubiegłoroczny zwycięzca – Linus Gerdeman (RadioShack-Nissan-Trek) zajął 58. miejsce. Polacy nie startują.

Wyniki:

1 31 ENGOULVENT, Jimmy SAU SAUR – SOJA 00.03.43 00.00.00
2 7 RAST, Grégory RNT RADIOSHACK- 00.03.46 00.00.03
3 32 HIVERT, Jonathan SAU SAUR – SOJA 00.03.46 00.00.03
4 73 HAYMAN, Mathew SKY SKY PROCYCL 00.03.48 00.00.05
5 3 FUGLSANG, Jakob RNT RADIOSHACK- 00.03.50 00.00.07
6 96 SIEBERG, Marcel LTB LOTTO BELIS 00.03.50 00.00.07
7 17 *DUMOULIN, Tom ARG TEAM ARGOS- 00.03.50 00.00.07
8 81 CASPER, Jimmy ALM AG2R LA MON 00.03.50 00.00.07
9 103 GAUDIN, Damien EUC TEAM EUROPC 00.03.50 00.00.07
10 27 SARAMOTINS, Aleksejs COF COFIDIS,LE 00.03.51 00.00.08
11 23 DUMOULIN, Samuel COF COFIDIS,LE 00.03.51 00.00.08
12 41 DRUCKER, Jean-Pierre ACC ACCENT JOBS 00.03.51 00.00.08
13 117 VAN VOOREN, Steven TSV TOPSPORT VL 00.03.52 00.00.09
14 68 *POELS, Wout VCD VACANSOLEIL 00.03.52 00.00.09
15 66 MORTENSEN, Martin VCD VACANSOLEIL 00.03.53 00.00.10
16 18 *LUDVIGSSON, Tobias ARG TEAM ARGOS- 00.03.53 00.00.10
17 74 *DOWSETT, Alex SKY SKY PROCYCL 00.03.54 00.00.11
18 121 DELFOSSE, Sébastien LAN LANDBOUWKRE 00.03.54 00.00.11
19 135 CESAR VELOSO, Gustav ACG ANDALUCIA 00.03.54 00.00.11
20 26 *PETIT, Adrien COF COFIDIS,LE 00.03.54 00.00.11
21 93 GREIPEL, André LTB LOTTO BELIS 00.03.54 00.00.11
22 6 MONFORT, Maxime RNT RADIOSHACK- 00.03.55 00.00.12
23 51 *JUNGELS, Bob LUX TEAM LETZEB 00.03.55 00.00.12
24 34 LABORIE, Christophe SAU SAUR – SOJA 00.03.55 00.00.12
25 4 SCHLECK, Frank RNT RADIOSHACK- 00.03.55 00.00.12
26 62 FEILLU, Romain VCD VACANSOLEIL 00.03.55 00.00.12
27 78 *SWIFT, Ben SKY SKY PROCYCL 00.03.56 00.00.13
28 11 DE KORT, Koen ARG TEAM ARGOS- 00.03.56 00.00.13
29 106 PICHOT, Alexandre EUC TEAM EUROPC 00.03.56 00.00.13
30 156 *WEBER, Sascha CCD TEAM DIFFER 00.03.57 00.00.14
31 125 BELLEMAKERS, Dirk LAN LANDBOUWKRE 00.03.57 00.00.14
32 75 *ROWE, Luke SKY SKY PROCYCL 00.03.57 00.00.14
33 147 ROUTLEY, William SPI SPIDERTECH 00.03.57 00.00.14
34 35 MARTIAS, Rony SAU SAUR – SOJA 00.03.57 00.00.14
35 43 ISTA, Kevyn ACC ACCENT JOBS 00.03.58 00.00.15
36 61 *BOECKMANS, Kris VCD VACANSOLEIL 00.03.58 00.00.15
37 82 ELMIGER, Martin ALM AG2R LA MON 00.03.58 00.00.15
38 22 DEMARET, Jean-Eudes COF COFIDIS,LE 00.03.59 00.00.16
39 134 *LOBATO D. VALLE, Jua ACG ANDALUCIA 00.03.59 00.00.16
40 112 *DE VREESE, Laurens TSV TOPSPORT VL 00.03.59 00.00.16
41 91 ROELANDTS, Jurgen LTB LOTTO BELIS 00.04.00 00.00.17
42 155 LJUNGBLAD, Jonas CCD TEAM DIFFER 00.04.00 00.00.17
43 157 *MEENHORST, Alex CCD TEAM DIFFER 00.04.00 00.00.17
44 25 LABBE, Arnaud COF COFIDIS,LE 00.04.00 00.00.17
45 8 VOIGT, Jens RNT RADIOSHACK- 00.04.00 00.00.17
46 5 KLÖDEN, Andreas RNT RADIOSHACK- 00.04.00 00.00.17
47 28 SIJMENS, Nico COF COFIDIS,LE 00.04.01 00.00.18
48 36 LELAY, David SAU SAUR – SOJA 00.04.01 00.00.18
49 151 *VENTER, Jaco CCD TEAM DIFFER 00.04.01 00.00.18
50 16 TIMMER, Albert ARG TEAM ARGOS- 00.04.01 00.00.18
51 102 *COUSIN, Jerome EUC TEAM EUROPC 00.04.02 00.00.19
52 76 *PUCCIO, Salvatore SKY SKY PROCYCL 00.04.02 00.00.19
53 71 *APPOLLONIO, Davide SKY SKY PROCYCL 00.04.03 00.00.20
54 92 *DEBUSSCHERE, Jens LTB LOTTO BELIS 00.04.03 00.00.20
55 84 GODDAERT, Kristof ALM AG2R LA MON 00.04.03 00.00.20
56 115 *VAN STAEYEN, Michael TSV TOPSPORT VL 00.04.03 00.00.20
57 141 *ANDERSON, Ryan SPI SPIDERTECH 00.04.03 00.00.20
58 1 GERDEMANN, Linus RNT RADIOSHACK- 00.04.03 00.00.20
59 72 BARRY, Michael SKY SKY PROCYCL 00.04.03 00.00.20
60 54 HELMIG, Christian LUX TEAM LETZEB 00.04.04 00.00.21
61 2 DIDIER, Laurent RNT RADIOSHACK- 00.04.04 00.00.21
62 98 VAN GENECHTEN, Jonas LTB LOTTO BELIS 00.04.04 00.00.21
63 33 GALLAND, Jérémie SAU SAUR – SOJA 00.04.04 00.00.21
64 13 STAMSNIJDER, Tom ARG TEAM ARGOS- 00.04.04 00.00.21
65 86 *LEMARCHAND, Romain ALM AG2R LA MON 00.04.05 00.00.22
66 56 *KIRSCH, Alex LUX TEAM LETZEB 00.04.05 00.00.22
67 77 SUTTON, Christopher SKY SKY PROCYCL 00.04.05 00.00.22
68 124 DEVILLERS, Gilles LAN LANDBOUWKRE 00.04.05 00.00.22
69 47 VAN GOOLEN, Jurgen ACC ACCENT JOBS 00.04.05 00.00.22
70 46 VAN GROEN, Arnoud ACC ACCENT JOBS 00.04.05 00.00.22
71 128 HELMINEN, Matti LAN LANDBOUWKRE 00.04.06 00.00.23
72 107 HADDOU, Saîd EUC TEAM EUROPC 00.04.06 00.00.23
73 94 REYNES, Vicente LTB LOTTO BELIS 00.04.06 00.00.23
74 45 *VAN MELSEN, Kevin ACC ACCENT JOBS 00.04.06 00.00.23
75 145 KONZLI, Raymond SPI SPIDERTECH 00.04.06 00.00.23
76 116 *LIETAER, Eliot TSV TOPSPORT VL 00.04.06 00.00.23
77 37 MARINO, Jean Marc SAU SAUR – SOJA 00.04.06 00.00.23
78 113 DE KETELE, Kenny TSV TOPSPORT VL 00.04.06 00.00.23
79 148 VANDBORG, Brian SPI SPIDERTECH 00.04.07 00.00.24
80 105 JEROME, Vincent EUC TEAM EUROPC 00.04.07 00.00.24
81 158 *THILL, Tom CCD TEAM DIFFER 00.04.07 00.00.24
82 63 HOOGERLAND, Johnny VCD VACANSOLEIL 00.04.07 00.00.24
83 143 *FAIRLY, Caleb SPI SPIDERTECH 00.04.08 00.00.25
84 118 VAN HECKE, Preben TSV TOPSPORT VL 00.04.08 00.00.25
85 152 COENEN, Johan CCD TEAM DIFFER 00.04.08 00.00.25
86 122 COMMEYNE, Davy LAN LANDBOUWKRE 00.04.08 00.00.25
87 52 *SCHLECHTER, Pit LUX TEAM LETZEB 00.04.08 00.00.25
88 38 TALABARDON, Yannick SAU SAUR – SOJA 00.04.09 00.00.26
89 136 PALOMARES VILLAPLANA ACG ANDALUCIA 00.04.09 00.00.26
90 101 ARASHIRO, Yukiya EUC TEAM EUROPC 00.04.09 00.00.26
91 15 CURVERS, Roy ARG TEAM ARGOS- 00.04.09 00.00.26
92 137 ROSENDO PRADA, Jesus ACG ANDALUCIA 00.04.10 00.00.27
93 64 LEUKEMANS, Björn VCD VACANSOLEIL 00.04.10 00.00.27
94 83 *GASTAUER, Ben ALM AG2R LA MON 00.04.10 00.00.27
95 88 ZARGARI, Amir ALM AG2R LA MON 00.04.11 00.00.28
96 144 EUSER, Lucas SPI SPIDERTECH 00.04.11 00.00.28
97 14 HUGUET, Yann ARG TEAM ARGOS- 00.04.11 00.00.28
98 21 BARLE, Florent COF COFIDIS,LE 00.04.11 00.00.28
99 65 *VALLS FERRY, Rafael VCD VACANSOLEIL 00.04.11 00.00.28
100 153 *KAUPAS, Gediminas CCD TEAM DIFFER 00.04.11 00.00.28
101 57 *MORABITO, Massimo LUX TEAM LETZEB 00.04.12 00.00.29
102 97 SOHRABI, Mehdi LTB LOTTO BELIS 00.04.12 00.00.29
103 48 SCHEIRLINCKX, Staf ACC ACCENT JOBS 00.04.12 00.00.29
104 87 SHPILEVSKY, Boris ALM AG2R LA MON 00.04.12 00.00.29
105 67 *NOVIKOV, Nikita VCD VACANSOLEIL 00.04.12 00.00.29
106 111 *VANSPEYBROUCK, Piete TSV TOPSPORT VL 00.04.12 00.00.29
107 24 VALENTIN, Tristan COF COFIDIS,LE 00.04.13 00.00.30
108 12 *DAMUSEAU, Thomas ARG TEAM ARGOS- 00.04.14 00.00.31
109 133 *CABELLO BAENA, Anton ACG ANDALUCIA 00.04.14 00.00.31
110 44 CAETHOVEN, Steven ACC ACCENT JOBS 00.04.14 00.00.31
111 131 TORIBIO ALCOLEA, Jos ACG ANDALUCIA 00.04.15 00.00.32
112 53 *ZANGERLE, Joel LUX TEAM LETZEB 00.04.15 00.00.32
113 42 HABEAUX, Gregory ACC ACCENT JOBS 00.04.15 00.00.32
114 138 *RUIZ PINTO, Eloy ACG ANDALUCIA 00.04.16 00.00.33
115 154 SARAIVA, Bruno CCD TEAM DIFFER 00.04.16 00.00.33
116 132 *LECHUGA RODRIGUEZ, P ACG ANDALUCIA 00.04.17 00.00.34
117 58 *REICHLING, Lex LUX TEAM LETZEB 00.04.19 00.00.36
118 142 *BOIVIN, Guilaume SPI SPIDERTECH 00.04.21 00.00.38
119 55 *FEIEREISEN, Kevin LUX TEAM LETZEB 00.04.22 00.00.39
120 126 *BAESTAENS, Vincent LAN LANDBOUWKRE 00.04.23 00.00.40
121 127 COHNEN, Stefan LAN LANDBOUWKRE 00.04.23 00.00.40
122 95 *ROBERT, Frédérique LTB LOTTO BELIS 00.04.23 00.00.40
123 108 *VEILLEUX, David EUC TEAM EUROPC 00.04.24 00.00.41
124 123 HONIG, Reinier LAN LANDBOUWKRE 00.04.26 00.00.43
125 104 GENE, Yohann EUC TEAM EUROPC 00.04.27 00.00.44
126 114 *WALLAYS, Jelle TSV TOPSPORT VL 00.04.35 00.00.52

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej