Hiszpan Juaquim Rodriguez (Katusha), który zajął drugie miejsce w zakończonym 95. Giro d’Italia, objął prowadzenie w rankingu World Tour – Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Drugie miejsce zajmuje Tom Boonen, a trzecie Vincenzo Nibali.

Popularny „Purito” awansował z 6. miejsca spychając dotychczasowego lidera Boonena (Omega Pharma – Quick Step), który od 1 kwietnia liderował w tabeli. Bardzo poważny awans z miejsca 68. na 8. zanotował zwycięzca włoskiego touru, Kanadzjcyzk Ryder Hesjedal (Garmin-Barracuda).

Najlepszy Polak – Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale) jest 55.

W klasyfikacji narodowej bez zmian w czołówce. Ciągle prowadzi Hiszpania przed Włochami i Belgią. Wielki sukces Hesjedala spowodował wyraźny awans reprezentacji Kanady w rankingu z 23 lokaty na 10. miejsce. Polska z dorobkiem 43. punktów zajmuje 23. pozycję.

Katusha Team to obecnie najlepsza drużyna. Rosyjska ekipa awansowała z 4. miejsca i zamieniała się lokatą z dotychczasowym liderem, zespołem Omega Pharma-Quickstep. Swoje pozycje w pierwszej trójce utrzymał Liquigas-Cannondale i Sky Procycling.

Ranking indywidualny:

Miejsce Poprz.. Zawod. Kod UCI Druż. Pkt.
1 6 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP19790512 KATUSHA TEAM (KAT) 404
2 1 BOONEN Tom BEL19801015 OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ) 366
3 2 NIBALI Vincenzo ITA19841114 LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ) 272
4 3 SANCHEZ GONZALEZ Samuel ESP19780205 EUSKALTEL – EUSKADI (EUS) 252
5 4 SAGAN Peter SVK19900126 LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ) 229
6 5 WIGGINS Bradley GBR19800428 SKY PROCYCLING (SKY) 224
7 7 GERRANS Simon AUS19800516 ORICA GREENEDGE (OGE) 210
8 68 HESJEDAL Ryder CAN19801209 GARMIN – BARRACUDA (GRM) 197
9 17 CUNEGO Damiano ITA19810919 LAMPRE – ISD (LAM) 184
10 8 FREIRE GOMEZ Oscar ESP19760215 KATUSHA TEAM (KAT) 180
11 32 SCARPONI Michele ITA19790925 LAMPRE – ISD (LAM) 174
12 9 ALBASINI Michael SUI19801220 ORICA GREENEDGE (OGE) 172
13 10 VALVERDE BELMONTE Alejandro ESP19800425 MOVISTAR TEAM (MOV) 167
14 11 BALLAN Alessandro ITA19791106 BMC RACING TEAM (BMC) 166
15 12 GASPAROTTO Enrico ITA19820322 ASTANA PRO TEAM (AST) 150
16 15 KREUZIGER Roman CZE19860506 ASTANA PRO TEAM (AST) 149
17 13 MOLLEMA Bauke NED19861126 RABOBANK CYCLING TEAM (RAB) 132
18 14 MARTIN Daniel IRL19860820 GARMIN – BARRACUDA (GRM) 132
19 76 DE GENDT Thomas BEL19861106 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 126
20 34 URAN URAN Rigoberto COL19870126 SKY PROCYCLING (SKY) 125
21 16 ROGERS Michael AUS19791220 SKY PROCYCLING (SKY) 112
22 18 VANENDERT Jelle BEL19850219 LOTTO BELISOL TEAM (LTB) 104
23 19 IGLINSKY Maxim KAZ19810418 ASTANA PRO TEAM (AST) 100
24 20 HORNER Christopher USA19711023 RADIOSHACK-NISSAN (RNT) 96
25 21 WESTRA Lieuwe NED19820911 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 96
26 22 TERPSTRA Niki NED19840518 OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ) 90
27 BASSO Ivan ITA19771126 LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ) 88
28 23 CANCELLARA Fabian SUI19810318 RADIOSHACK-NISSAN (RNT) 86
29 24 SPILAK Simon SLO19860623 KATUSHA TEAM (KAT) 86
30 25 TALANSKY Andrew USA19881123 GARMIN – BARRACUDA (GRM) 85
31 26 FARIA DA COSTA Rui Alberto POR19861005 MOVISTAR TEAM (MOV) 75
32 27 KISERLOVSKI Robert CRO19860809 ASTANA PRO TEAM (AST) 74
33 28 GILBERT Philippe BEL19820705 BMC RACING TEAM (BMC) 72
34 29 VAN DEN BROECK Jurgen BEL19830201 LOTTO BELISOL TEAM (LTB) 72
35 30 MACHADO Tiago POR19851018 RADIOSHACK-NISSAN (RNT) 72
36 31 NOCENTINI Rinaldo ITA19770925 AG2R LA MONDIALE (ALM) 71
37 33 BOASSON HAGEN Edvald NOR19870517 SKY PROCYCLING (SKY) 70
38 75 CAVENDISH Mark GBR19850521 SKY PROCYCLING (SKY) 66
39 35 PORTE Richie AUS19850130 SKY PROCYCLING (SKY) 62
40 36 BRESCHEL Matti DEN19840831 RABOBANK CYCLING TEAM (RAB) 60
41 38 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP19770917 SKY PROCYCLING (SKY) 60
42 37 VAN AVERMAET Greg BEL19850517 BMC RACING TEAM (BMC) 60
43 39 VAN GARDEREN Tejay USA19880812 BMC RACING TEAM (BMC) 52
44 40 MARTIN Tony GER19850423 OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ) 52
45 41 HOOGERLAND Johnny NED19830513 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 51
46 42 EISEL Bernhard AUT19810217 SKY PROCYCLING (SKY) 50
47 101 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL19871210 SKY PROCYCLING (SKY) 48
48 44 BAKELANTS Jan BEL19860214 RADIOSHACK-NISSAN (RNT) 42
49 43 NORDHAUG Lars Petter NOR19840514 SKY PROCYCLING (SKY) 42
50 63 CATALDO Dario ITA19850317 OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ) 42
51 NIEVE ITURALDE Mikel ESP19840526 EUSKALTEL – EUSKADI (EUS) 42
52 45 BOOM Lars NED19851230 RABOBANK CYCLING TEAM (RAB) 40
53 46 JEANNESSON Arnold FRA19860116 FDJ-BIG MAT (FDJ) 40
54 48 BENNATI Daniele ITA19800924 RADIOSHACK-NISSAN (RNT) 37
55 47 SZMYD Sylvester POL19780302 LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ) 34
56 GADRET John FRA19790422 AG2R LA MONDIALE (ALM) 33
57 49 PERAUD Jean-Christophe FRA19770522 AG2R LA MONDIALE (ALM) 32
58 GOSS Matthew Harley AUS19861105 ORICA GREENEDGE (OGE) 32
59 50 VANMARCKE Sep BEL19880728 GARMIN – BARRACUDA (GRM) 31
60 53 TOSATTO Matteo ITA19740514 TEAM SAXO BANK (SAX) 30
61 51 MONFORT Maxime BEL19830114 RADIOSHACK-NISSAN (RNT) 30
62 52 PAOLINI Luca ITA19770117 KATUSHA TEAM (KAT) 30
63 54 SANCHEZ GIL Luis Leon ESP19831124 RABOBANK CYCLING TEAM (RAB) 25
64 55 CHAVANEL Sylvain FRA19790630 OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ) 24
65 56 POELS Wouter NED19871001 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 24
66 84 TIRALONGO Paolo ITA19770708 ASTANA PRO TEAM (AST) 22
67 82 THOMAS Geraint GBR19860525 SKY PROCYCLING (SKY) 22
68 57 GREIPEL André GER19820716 LOTTO BELISOL TEAM (LTB) 22
69 58 CARRARA Matteo ITA19790325 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 21
70 59 HAYMAN Mathew AUS19780420 SKY PROCYCLING (SKY) 20
71 60 MORENO BAZAN Javier ESP19840718 MOVISTAR TEAM (MOV) 20
72 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey CRC19860829 MOVISTAR TEAM (MOV) 20
73 TSCHOPP Johann SUI19820701 BMC RACING TEAM (BMC) 18
74 120 PINOTTI Marco ITA19760225 BMC RACING TEAM (BMC) 17
75 61 BRAJKOVIC Janez SLO19831218 ASTANA PRO TEAM (AST) 16
76 62 MATTHEWS Michael AUS19900926 RABOBANK CYCLING TEAM (RAB) 16
77 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP19890204 EUSKALTEL – EUSKADI (EUS) 16
78 BAK Lars Ytting DEN19800116 LOTTO BELISOL TEAM (LTB) 16
79 VENTOSO ALBERDI Francisco José ESP19820506 MOVISTAR TEAM (MOV) 16
80 PHINNEY Taylor USA19900627 BMC RACING TEAM (BMC) 16
81 64 MARCATO Marco ITA19840211 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 14
82 65 LADAGNOUS Matthieu FRA19841212 FDJ-BIG MAT (FDJ) 14
83 66 MEERSMAN Gianni BEL19851205 LOTTO BELISOL TEAM (LTB) 13
84 67 WEGMANN Fabian GER19800620 GARMIN – BARRACUDA (GRM) 12
85 69 ROJAS GIL Jose Joaquin ESP19850608 MOVISTAR TEAM (MOV) 12
86 70 CHAINEL Steve FRA19830906 FDJ-BIG MAT (FDJ) 10
87 71 RIBLON Christophe FRA19810117 AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
88 72 VAN SUMMEREN Johan BEL19810204 GARMIN – BARRACUDA (GRM) 10
89 73 OSS Daniel ITA19870113 LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ) 10
90 91 PARDILLA BELLON Sergio ESP19840116 MOVISTAR TEAM (MOV) 10
91 DUPONT Hubert FRA19801113 AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
92 86 RENSHAW Mark AUS19821022 RABOBANK CYCLING TEAM (RAB) 10
93 97 FARRAR Tyler USA19840602 GARMIN – BARRACUDA (GRM) 9
94 121 HAEDO Juan José ARG19810126 TEAM SAXO BANK (SAX) 9
95 BRUSEGHIN Marzio ITA19740615 MOVISTAR TEAM (MOV) 8
96 CASAR Sandy FRA19790202 FDJ-BIG MAT (FDJ) 8
97 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP19860320 MOVISTAR TEAM (MOV) 8
98 MALORI Adriano ITA19880128 LAMPRE – ISD (LAM) 8
99 95 GOLAS Michal POL19840429 OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ) 8
100 92 NIZZOLO Giacomo ITA19890130 RADIOSHACK-NISSAN (RNT) 8
101 KRISTOFF Alexander NOR19870705 KATUSHA TEAM (KAT) 8
102 CHICCHI Francesco ITA19801127 OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ) 8
103 74 DAVIS Allan AUS19800727 ORICA GREENEDGE (OGE) 8
104 80 LARSSON Gustav SWE19800920 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 7
105 77 HUTAROVICH Yauheni BLR19831129 FDJ-BIG MAT (FDJ) 7
106 78 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE – ISD (LAM) 6
107 99 VISCONTI Giovanni ITA19830113 MOVISTAR TEAM (MOV) 6
108 79 MEYER Cameron AUS19880111 ORICA GREENEDGE (OGE) 6
109 RASMUSSEN Alex DEN19840609 GARMIN – BARRACUDA (GRM) 6
110 81 IMPEY Daryl RSA19841206 ORICA GREENEDGE (OGE) 6
111 83 PETACCHI Alessandro ITA19740103 LAMPRE – ISD (LAM) 6
112 85 GAVAZZI Francesco ITA19840801 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
113 87 BOLE Grega SLO19850813 LAMPRE – ISD (LAM) 5
114 90 VICIOSO ARCOS Angel ESP19770413 KATUSHA TEAM (KAT) 4
115 88 VORGANOV Eduard RUS19821207 KATUSHA TEAM (KAT) 4
116 89 WYNANTS Maarten BEL19820513 RABOBANK CYCLING TEAM (RAB) 4
117 DE GREEF Francis BEL19850202 LOTTO BELISOL TEAM (LTB) 4
118 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP19820228 KATUSHA TEAM (KAT) 4
119 CLEMENT Stef NED19820924 RABOBANK CYCLING TEAM (RAB) 4
120 SOUPE Geoffrey FRA19880322 FDJ-BIG MAT (FDJ) 4
121 SERGENT Jesse NZL19880708 RADIOSHACK-NISSAN (RNT) 4
122 SCHLECK Frank LUX19800415 RADIOSHACK-NISSAN (RNT) 4
123 VAITKUS Tomas LTU19820204 ORICA GREENEDGE (OGE) 4
124 HUNTER Robert RSA19770422 GARMIN – BARRACUDA (GRM) 4
125 93 MENCHOV Denis RUS19780125 KATUSHA TEAM (KAT) 4
126 94 VOIGT Jens GER19710917 RADIOSHACK-NISSAN (RNT) 4
127 96 CIOLEK Gerald GER19860919 OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ) 4
128 111 BOARO Manuele ITA19871203 TEAM SAXO BANK (SAX) 3
129 98 LEIPHEIMER Levi USA19731024 OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ) 3
130 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP19810905 KATUSHA TEAM (KAT) 2
131 CARUSO Damiano ITA19871012 LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ) 2
132 100 SAMOILAU Branislau BLR19850525 MOVISTAR TEAM (MOV) 2
133 FRANK Mathias SUI19861209 BMC RACING TEAM (BMC) 2
134 DYACHENKO Alexsandr KAZ19831017 ASTANA PRO TEAM (AST) 2
135 114 BELLETTI Manuel ITA19851014 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
136 DEMARE Arnaud FRA19910826 FDJ-BIG MAT (FDJ) 2
137 102 CHEREL Mikael FRA19860317 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
138 103 FLORENCIO CABRE Xavier ESP19791226 KATUSHA TEAM (KAT) 2
139 104 APPOLLONIO Davide ITA19890602 SKY PROCYCLING (SKY) 2
140 105 HAUSSLER Heinrich AUS19840225 GARMIN – BARRACUDA (GRM) 2
141 107 ROHREGGER Thomas AUT19821223 RADIOSHACK-NISSAN (RNT) 1
142 HERRADA LOPEZ José ESP19851001 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
143 SANTAROMITA Ivan ITA19840430 BMC RACING TEAM (BMC) 1
144 115 GASTAUER Ben LUX19871114 AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
145 112 SABATINI Fabio ITA19850218 LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ) 1
146 HAEDO Lucas Sebastian ARG19830418 TEAM SAXO BANK (SAX) 1
147 118 TUFT Svein CAN19770509 ORICA GREENEDGE (OGE) 1
148 117 HUSHOVD Thor NOR19780118 BMC RACING TEAM (BMC) 1
149 106 VERDUGO MARCOTEGUI Gorka ESP19781104 EUSKALTEL – EUSKADI (EUS) 1
150 108 PATERSKI Maciej POL19860912 LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ) 1
151 109 KIRYIENKA Vasili BLR19810628 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
152 110 VICHOT Arthur FRA19881126 FDJ-BIG MAT (FDJ) 1
153 113 VANDEWALLE Kristof BEL19850405 OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ) 1
154 116 RATTO Daniele ITA19891005 LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ) 1
155 119 HENDERSON Greg NZL19760910 LOTTO BELISOL TEAM (LTB) 1
156 122 VAN HUMMEL Kenny Robert NED19820930 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 1
157 123 VIVIANI Elia ITA19890207 LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ) 1
158 124 MCEWEN Robbie AUS19720624 ORICA GREENEDGE (OGE) 1

Klasyfikacja narodów:

1 1 SPAIN 1,063
2 2 ITALY 946
3 3 BELGIUM 740
4 4 AUSTRALIA 436
5 5 NETHERLANDS 409
6 8 GREAT BRITAIN 312
7 6 SWITZERLAND 278
8 7 UNITED STATES 258
9 9 SLOVAKIA 229
10 23 CANADA 198
11 19 COLOMBIA 173
12 13 CZECH REPUBLIC 149
13 10 PORTUGAL 147
14 12 FRANCE 143
15 11 IRELAND 132
16 14 NORWAY 121
17 15 SLOVENIA 107
18 16 KAZAKHSTAN 102
19 17 GERMANY 94
20 20 DENMARK 82
21 18 CROATIA 74
22 21 AUSTRIA 51
23 22 POLAND 43
24 COSTA RICA 20
25 30 ARGENTINA 10
26 24 BELARUS 10
27 27 SOUTH AFRICA 10
28 25 RUSSIA 8
29 26 SWEDEN 7
30 29 NEW ZEALAND 5
31 28 LUXEMBOURG 5
32 LITHUANIA 4

Ranking drużynowy:

1 4 KATUSHA TEAM (KAT) RUS 708
2 2 LIQUIGAS-CANNONDALE (LIQ) ITA 633
3 3 SKY PROCYCLING (SKY) GBR 597
4 1 OMEGA PHARMA-QUICKSTEP (OPQ) BEL 574
5 5 ASTANA PRO TEAM (AST) KAZ 495
6 11 GARMIN – BARRACUDA (GRM) USA 457
7 6 ORICA GREENEDGE (OGE) AUS 428
8 15 LAMPRE – ISD (LAM) ITA 378
9 7 BMC RACING TEAM (BMC) USA 368
10 8 RADIOSHACK-NISSAN (RNT) LUX 333
11 14 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) NED 318
12 12 EUSKALTEL – EUSKADI (EUS) ESP 311
13 9 MOVISTAR TEAM (MOV) ESP 298
14 10 RABOBANK CYCLING TEAM (RAB) NED 273
15 13 LOTTO BELISOL TEAM (LTB) BEL 227
16 16 AG2R LA MONDIALE (ALM) FRA 156
17 17 FDJ-BIG MAT (FDJ) FRA 79
18 18 TEAM SAXO BANK (SAX) DEN 43

 

Foto: bettiniphoto.net

Asia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments